Transseksüel gündemin çocuklar üzerindeki etkisi ve ihtiyacımız olan doğru yardım

Transseksüel olduğunu söyleyen çocuğunun sağlığı için endişelenen anne, terapistlere seslendiği mektubunda onları çocuklar için doğru tedaviyi uygulamaya davet etti.
Transseksüel gündemin çocuklar üzerindeki etkisi ve ihtiyacımız olan doğru yardım

 

Erişim Tarihi: 06.04.2023

Kaynak:pitt.substack.com

 

Sevgili terapist,

Size yazıyorum, çünkü profesyonel topluluğunuzdan birinden yardım almak istiyorum. Ancak günümüzün transseksüel aktivizmi güdümlü ikliminde benim ve kızımın alacağı bakım konusunda endişeliyim. Kızım cinsiyetini sorguluyor ve cinsiyet disforisi (cinsiyetten duyulan hoşnutsuzluk) yaşıyor. Bu durum beni endişelendiriyor. Yardım almak istiyorum, ancak kızımı bir psikoloğa gönderirsem, sıkıntısının altında yatan temel nedenler araştırılmadan onu tıbbi cinsiyet değiştirme yoluna iterler diye endişe ediyorum.

Kızımın dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB), cinsel istismar geçmişi ve travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) tanısı var. İntihar düşüncesi nedeniyle üç kez hastaneye kaldırıldı. Yine de ne zaman bir doktorla konuşsak, odak noktası hemen kızımın seçtiği cinsiyeti ve yeni adını onaylamak oluyor. 

Kızım erkek olmak istediğini düşünüyor. Ama o asla bir erkek değil. Arkadaşlarının çoğu da erkek olmak istiyor. Onlar da erkek değiller. İlginç bir şekilde, yetişkin bir erkek olmayı da istemiyorlar, sadece erkek bir çocuk olarak kalmak istiyorlar. 

Her nasılsa, tıp kurumu bunun sorun olmadığını ve sayıları giderek artan bu çocuklara cinsiyet değiştirme için bir yol sunmanın gayet normal olduğunu düşünüyor. Her fırsatta cinsiyet değişimini teşvik eden okullar ve cinsiyet değiştirmiş havalı çocuklardan oluşan TikTok gibi ortamlar, 14 yaşındaki kızımızı köşeye sıkıştırıyor. Doktorlar, öğretmenler ve terapistler kızımdan "erkek" olarak bahsettiklerinde çığlık atmak istiyorum.

Transseksüel
Transseksüel aktivizmi, cinsiyet disforisi olan çocukları tıbbi cinsiyet değişimine yönlendiriyor.

Eğer kızımda duygusal yeme bozukluğu olsaydı ve yemek yemeseydi, vücut dismorfisini (kişinin vücudunda veya görünüşünde algıladığı bir kusura sabitlendiği bir ruh sağlığı bozukluğu) onaylar ve yemek yememesine göz yumar mıydık? İzlediği tüm Animeler yüzünden Asyalı olduğuna karar verseydi, kendisini daha Asyalı göstermek için ameliyatlar yaptırmasına rıza gösterir ve ona yardımcı olur muyduk? Biyolojisini görmezden gelmesine ve erkekmiş gibi davranmasına izin vermenin bunlardan farkı ne?

Kızım vücudunu sevmiyor. Göğüslerinden nefret ediyor ve düz görünmeleri için onları bağlıyor. Regl olmak istemiyor. Büyümek istemiyor. Ona kadın olmanın o kadar da korkutucu olmadığını göstermek ve kendini sevmeyi öğretmek için elimizden geleni yapıyoruz. Kendini sevmeyi öğrenmesine, kadınlığındaki gücü görmesine ve cinsel travması üzerinde çalışarak bedeninden memnun olmasına yardımcı olacak profesyoneller nerede?

Amerika'nın hızlı çözüm kültürü ve büyük ilaç firmalarının tıp mesleği üzerindeki hakimiyeti göz önüne alındığında, karmaşık sorunlara tıbbi çözümler sunuluyor olması şaşırtıcı değildir. Ancak psikologlar farklı olabilir. Psikologların çocuklarımızın kendilerini anlamalarına ve kendilerini oldukları gibi kabul etmeyi öğrenmelerine yardımcı olmasına ihtiyacımız var. Bu onlara özgürlük getirecektir; haftalık erkeklik hormonu iğneleri, kısırlık ve ömür boyu hastalıkla geçecek bir hayat değil.

Lütfen çocuklarımızı bu yola teşvik eden yaklaşımınızı gözden geçirin. Lütfen çocuklarımızın değişen modaya göre kendilerine teşhis koymalarını engelleyin ve altta yatan sorunlarını keşfetmelerine yardımcı olun. Lütfen cinsiyet değişiminden vazgeçen detranslar ve Hızlı Başlangıçlı Cinsiyet Disforisi olan çocuklar hakkında giderek artan istatistiksel araştırmaları okuyun. Lütfen biz ebeveynleri dinleyin. Çocuklarımızı tanıyoruz.

Saygılarımla,

Bir ebeveyn