HAKKIMIZDA

MeseleLGBT, bilimsel ve objektif gerçekliklerden ve gerçek yaşam öykülerinden hareketle LGBT meselelerinin tümüne cevaplar aramaktadır. Son yıllarda LGBTQ+ ve beraberinde getirdiği pek çok mesele hararetle tartışılmaktadır. Batıda cinsiyet değiştirme ameliyatları hızla artmakta, çocukların cinsiyet değiştirme yaşları yıllar içinde hızla düşmektedir. 8 yaşında çocuklara dahi cinsiyet değiştirme süreçleri başlatılabilen Avrupa ve Amerika’da, aileler ve toplum ayaklanmakta ve nesli koruma adına ciddi adımlar atmaktadır.
Ülkemizde de son yıllarda kendine ciddi bir tartışma alanı bulan LGBT meselesi, kimileri tarafından özgürlük, kimileri içinse bir “cinsel sapma” olarak dile getirilmektedir. Cinsiyet değiştirme yaşı ülkemizde de ergenlik çağına kadar gerilemiş durumdadır. Kişilerin kendilerini LGBTQ+ olarak tanımlama oranları her geçen gün artış göstermektedir. Ziyaret etmekte olduğunuz bu site, bu artışın nedenlerini ve LGBTQ+ meselesinin neleri ihtiva ettiğini araştırmak ve anlatmak amacıyla pek çok farklı kategoride siz değerli okurlarına içerikler sunmaktadır.
Cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirenlerin ağzından yazılmış mektuplara, anne-babaların çocukları üzerinden yaşadıkları deneyimlere, cinsiyet hoşnutsuzluğunun teşhis ve tedavi süreçlerinin yol açtığı sonuçlara odaklanan yazıların yanı sıra, meselenin tarihini ve yıllar içindeki gelişimini derinlemesine inceleyen orjinal içeriklere de “Özel Dosyalar” başlığı altında erişmek mümkün. Sitemiz, meselesi LGBT olan anne-baba ve eğitimcilere özel olarak “Film Okumaları” başlığı altında yayınladığı 100’ün üzerinde yazıyla çocukların ve öğrencilerin internet mecralarında maruz kaldığı pedofili, LGBT, ensest ve pornografik içerikli çizgi film, animasyon ve animeleri analiz etme ve toplumu uyarma amacı gütmektedir.
Meselesi LGBT olan farklı kesimlerden herkesi içeriklerimizde buluşmaya davet ediyoruz.