GİZLİLİK POLİTİKASI

Meselelgbt.com için ziyaretçilerine ait kullanıcı bilgilerinin güvenliği; en az site içerikleri kadar önem arz etmektedir. 

Gizlilik Politikası, sistemin bilgi güvenliği ile ilgili olarak site ziyaretçilerine yönelik olarak hazırlanmıştır.

Kullanıcı Verilerinin Kaydedilmesi ve Güvenliği

Siteyi ziyaret eden kullanıcılara ait hiçbir özel veri kayıt altına alınmamaktadır. Bununla beraber ziyaretçilerin site kullanıma dair verileri ancak anonim olarak site gezinme deneyimini geliştirmek amacıyla kaydedilebilmektedir. Siteye kayıt olan üyelere ait kullanım verileri ise, kendi kullanım tercihlerini belirleyebilecek seçenekleri sunmak amacıyla kaydedilmektedir.

Üyenin sistemde hesap oluşturulması esnasında paylaştığı bilgilerin güvenliği Meselelgbt.com’un sorumluluğundadır.

Üyenin sisteme kayıt olurken oluşturacağı hesap bilgileri ve şifreleri kendisine özeldir, başka kişi ya da kuruluşlarla paylaşılamaz. Bu konudaki ihmali ya da kusurundan üye bizzat kendisi sorumludur.

Kullanıcı Verilerinin Bilgilerinin Kullanımı

Site ziyaretçisi ve üyesinin sistem üzerindeki kullanım verileri, daha iyi bir kullanıcı deneyimi geliştirme çalışmaları ve sistem iyileştirmelerinde referans veri olarak kullanılabilmektedir.

Ayrıca kullanım verileri; sistem geliştirme süreçlerinde istatistiksel bilgi sağlaması açısından anonim olarak kaydedilebilir, 3. kişi ve kuruluşlarla paylaşılabilir.

Kullanıcı Bilgilerinin Paylaşımı

Üye tarafından siteye üye olurken belirlenen (veya ilişkilendirilen sosyal medya hesaplarında yer alan) “kullanıcı adı” gibi bilgiler, sadece site üzerinden gerçekleştirilen paylaşım ve yorumlar gibi işlemlerde tüm kullanıcılara açık olarak gösterilmektedir.Bunun dışındaki kullanıcı ve kullanım verileri sistem üzerinde güvenli bir şekilde saklanmaktadır.

MeseleLGBT.com, site ziyaretçisi veyahut üyelerinin site üzerindeki yasal işleme sebebiyet verecek faaliyetleri sonucu resmi makamlardan gelecek talepler karşısında, kullanıcı ve kullanıma ilişkin verileri ilgili makamlar ile paylaşma hakkını saklı tutar.

Öneri, değerlendirme ve şikâyetlerinizi bizimle paylaşmanızdan memnuniyet duyarız.