Bunları Biliyor Muydunuz?

1-) 60 yaşındaki Kanadalı Stefonknee Wolschtt’un, 23 yıllık evli ve 7 çocuk sahibiyken cinsiyet değiştirmek istemesi sonucu ameliyat olarak ailesini terk ettiğini, ardından da “Bundan sonra bir yetişkin olmak istemiyorum” diyerek “6 yaşında bir kız çocuğu” olarak onu evlat edinen bir aile ile birlikte yaşamaya başladığını biliyor muydunuz?

2-) Erkek olmak isteyen 25 yaşındaki kadın Max Cresham’ın, göğüsleri ameliyatla alındıktan hemen sonra bu ameliyatı kaldıramayıp psikolojik sıkıntılar yaşamaya başladığını ve kendisini asarak intihar ettiğini biliyor muydunuz?

3-) Uluslararası Yüzme Federasyonu’nun trans kadın (cinsiyetini değiştirerek kadın olan erkek) yüzücülerin kadın kategorilerinde yarışmasını diğer kadın yüzücülere haksızlık olmaması adına yasakladığını biliyor muydunuz?

4-) Florida eyaletinde ilkokul çocuklarının sınıflarında LGBT propagandasının tanıtımını yasaklayan “Eğitimde Ebeveyn Hakları” yasasının yürürlüğe girdiğini biliyor muydunuz?

5-) “Scientific American Mind” isimli ünlü bilim dergisinin Mayıs-Haziran 2010 sayısında transseksüelliğin kültürel öğrenme ile oluştuğuna dair bir makale yayınladığını biliyor muydunuz?

6-) Batıda, cinsiyet değiştirme yaşının ilkokul çağına kadar düştüğünü biliyor muydunuz?

7-) Amerikan Tıp Derneği Dergisi’nde yayınlanan ve yaklaşık 7 milyon kişiden elde edilen bulgulara göre bu nüfusun içerisindeki translarda, nüfusun geri kalanına kıyasla 7,7 kat daha fazla intihar girişimi ve 3,5 kat daha fazla intihara teşebbüs oranı olduğunu biliyor muydunuz?

8-) New York'ta gerçekleştirilen LGBT yürüyüşündeki sloganlarından birinin 'Buradayız, bir yere gitmiyoruz ve çocuklarınızın peşindeyiz!' olduğunu biliyor muydunuz?

9-) Dünya genelinde standartlaştırılmış sağlık prosedürleri gereği eşcinsel ilişki yaşayanların kan vermesinin toplum sağlığını riske atması nedeniyle yasakladığını biliyor muydunuz?

10-) Almanya'da eşcinselliğin ve transeksüelliğin hastalık olduğuna ilişkin görüşleri sebebiyle bir Türk doktorun görevinden alındığını biliyor muydunuz?

11-) Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 50 bin kişinin, LGBT üyelerinin gerçekleştirmeyi planladıkları Europride etkinliğine karşı bir tepki yürüyüşü düzenlediğini biliyor muydunuz?

12-) Belçika’da kendini trans olarak nitelendiren çocukların 12 yaşından itibaren isimlerini ve 16 yaşından itibaren cinsiyetlerini resmi olarak değiştirmelerine izin verildiğini biliyor muydunuz?

13-) Norveç’te çocukların 6 yaşından itibaren doktor onayı, danışmanlık ya da ameliyat olmaksızın çevrimiçi bir form kullanarak resmi olarak cinsiyetlerini değiştirebileceklerini biliyor muydunuz?

14-) Kadından erkeğe cinsiyet değiştirme ameliyatlarının çok zor olduğunu, kişilerin büyük çoğunluğunun aldıkları testosteronun vücutlarına verdiği tahribat sebebiyle ciddi boyutta ağrılarla yaşadığını biliyor muydunuz?

15-) Cinsiyetleri konusunda kafa karışıklığı yaşayan insanlar için sorunların kökenine inerek ruh sağlıklarını iyileştirmeyi amaçlayan dönüşüm terapisinin Brezilya, Kanada ve Almanya başta olmak üzere yaklaşık 16 ülke tarafından tam veya kısmi olarak yasaklandığını biliyor muydunuz?

16-) Geçmişten günümüze, neredeyse tüm pedofili örgütlerinin, çeşitli LGBT örgütlerinin üyeleri tarafından kurulduğunu ve yönetildiğini biliyor muydunuz?

17-) 1952´de ilk LGBT örgütü olarak kurulan Mattachine Society´nin kurucusu olan Harry Hay'in aynı zamanda bir pedofili ve pedofili savunucusu olduğunu biliyor muydunuz?

18-) Rusya'da Putin’in onayladığı yasayla LGBT, geleneksel olmayan cinsel ilişki, pedofili ve cinsiyet değiştirme isteğine neden olabilecek her türlü LGBT propagandasının yasaklandığını ve ağır idari para cezalarıyla cezalandırıldığını biliyor muydunuz?

19-) Türkiye genelinde 26 ilde toplam 2 bin 200 kişiyle görüşülerek hazırlanan "Türkiye'de Cinsiyet Algısı Araştırması"nda katılımcıların yüzde 72,3'ünün eşcinselleri toplum için zararlı gördüğünü biliyor muydunuz?

20-) Desmond Napoles adında otizmli bir çocuğun 8 yaşından beri ailesi tarafından eşcinsel barlarda drag queen olarak çalıştırıldığını ve çocuğun yetişkinlere striptiz yaptığını biliyor muydunuz?

21-) Ermenistan ordusunun eşcinselliği bir hastalık olarak gördüğünü, eşcinsel olduğunu açıklayanların orduya alınmadığını ve doğrudan psikiyatri servisine yönlendirildiğini biliyor muydunuz?

22-) Ermenistan’da eşcinsel evliliklerin ve evlat edinmenin yasal olmadığını biliyor muydunuz?

23-) ABD’de 1600’lü yıllardan 1960’lara kadar eşcinselliğin hapis, ölüm veyahut para cezasıyla cezalandırıldığını biliyor muydunuz?

24-) ABD’nin Georgia eyaletinde eşcinsel bir çiftin, evlat edinme kurumundan aldıkları iki erkek çocuğunu dört yıl boyunca istismar ettiğini ve fuhuş çetesine sattığını biliyor muydunuz?

25-) ABD'nin Florida eyaletinde, 18 yaş altı çocuklarda cinsiyet değişimini kısıtlayan yasa tasarısının kabul edildiğini biliyor muydunuz?

26-) Yunanistan’da eşcinsel çiftlere koruyucu ebeveynlik hakkı verildiğini biliyor muydunuz?

27-) Almanya’da okulda LGBT’ye karşı olduğunu söyleyen bir çocuğun, ailesinin elinden alınarak sosyal hizmetlere verildiğini biliyor muydunuz?

28-) ABD’de çocuğunun cinsiyet değiştirmesine izin vermeyen bir ailenin mahkeme kararıyla ebeveynlik haklarının elinden alındığını biliyor muydunuz?

29-) ABD’de küçük çocukların aile onayı alınmaksızın trans olmasına izin veren yeni bir yasa tasarısının onaylandığını biliyor muydunuz?

30-) Rusya’da bir anaokuluna yakın perdesiz bir evde birlikte yaşayan ve uygunsuz halleri anaokulundan görülen gey bir çifte, çocuğun cinsel istismarı suçuyla hapis cezası verildiğini biliyor muydunuz?

31-) ABD, İsveç, Almanya, Fransa, Hollanda gibi ülkelerin ve kuruluşlarının Türkiye’deki LGBT derneklerinin en büyük destekçilerinin başında geldiğini biliyor muydunuz?

32-) Maldivlerde eşcinsel ilişkinin yasa dışı olduğunu ve 8 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırıldığını biliyor muydunuz?

33-) Rusya Meclisi’nin onayladığı bir yasa ile ülkede ameliyat veya mahkeme kararıyla cinsiyet değiştirmenin yasaklandığını biliyor muydunuz?

34-) Dünyada eşcinselliği suç sayan yasalara sahip 64 ülke olduğunu biliyor muydunuz?

35-) Çoğunluğu Müslüman olan 28 milyonluk Malezya'da eşcinselliğin yasadışı olduğunu ve eşcinsel ilişki yaşayanların 20 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırıldığını biliyor muydunuz?

36-) Rusya'daki hastanelerde 'hastaların eşcinselliğin ve çeşitli cinsel zihinsel bozuklukların üstesinden gelmelerine' yardımcı olacak görevli uzmanların olduğunu biliyor muydunuz?

37-) Eşcinselliğin hastalık kategorisinden çıkarılmasına öncülük eden Robert Spitzer’ın sonraki yıllarda eşcinselleri terapi ile normal heteroseksüellere dönüştüren "onarıcı terapiyi" destekleyen bir çalışma yayınlandığını biliyor muydunuz?

38-) John Money’in ikizler deneyine konu olan, erkek cinsiyetinde doğan fakat kız gibi yetiştirilen Kanada’lı David Reimer’ın, gerçek cinsiyetini öğrendikten sonra girdiği bunalım sonucu intihar ettiğini biliyor muydunuz?

39-) ABD donanmasında görevli emekli asker Chris Beck’in, cinsiyetini değiştirdikten sonra LGBT örgütlerinin kendisinden “faydalandıklarını” söylediğini ve sonra pişman olarak doğduğu esas cinsiyetine geri döndüğünü biliyor muydunuz?

40-) İngiltere’de cinsiyet ideolojisini müfredatlarına yerleştiren bir ilkokulun, yüzlerce hristiyan ve müslüman velinin protestosu sonucu dersleri durdurma kararı aldığını biliyor muydunuz?

41-) İsveç’te cinsiyet değiştirme ameliyatı geçiren translarla yapılan çalışmada, ameliyattan 10-15 sene sonrasında bu translarda intihar oranlarının diğer normal yaşıtlarından 20 kat yüksek çıktığını biliyor muydunuz?

42-) Eşcinsellerde alkol ve uyuşturucu kullanımının iki kat; yasadışı madde kullanımının ise genel nüfusa göre yedi kat daha fazla olduğunu biliyor muydunuz?

43-) İngiltere'de 1285 eşcinsel üzerinde yapılan araştırmada katılımcıların % 43'ünde mental rahatsızlıklar tespit edildiğini ve %31'inin de intihara teşebbüs ettiğini biliyor muydunuz?

44-) Nüfusa oranları %1-3 olan eşcinsellerin çocuk istismarı suçlarının %33'ünü oluşturduğunu biliyor muydunuz?

45-) Eşcinselliğin sadece kişisel bir tercih olmayıp aksine bir toplum sağlığı sorunu olduğunu biliyor muydunuz? AIDS esasında bir gey hastalığı olup (İlk adı GRID- Gay Related Immun Disorder- Geyliğe Bağlı Bağışıklık Bozukluğu) ve ilk defa eşcinsel topluluklarında ortaya çıkmıştır. Hastalık, eşcinsellerden heteroseksüel insanlara doğru yayılmaya devam etmiştir. Geçmişten günümüze özellikle biseksüel erkekler, kadınlarla da cinsel birliktelik yaşayarak AIDS’i daha çok insana bulaştırmakta ve toplum sağlığını tehdit etmektedir. Bugüne dek AIDS’ten ötürü 20 milyondan fazla insan yaşamını yitirmiştir.

46-) “The Human Genom’’ projesi kapsamında normal insan gen haritasında üçüncü bir cinsiyet geni saptanmadığını biliyor muydunuz?

47-) National Geographic dergisinin Ocak 2017 kapağında yer alan trans çocuk Avery Jackson’ın trans olma iddiasından vazgeçip pişman olduğunu biliyor muydunuz?

48-) Eşcinsel ilişki yaşayanlarda -toplum baskısı iddiası ile alakalı olmaksızın- depresyon, madde bağımlılığı, yeme bozuklukları, sosyal geri çekilme, düşük özsaygı, kendine zarar verme, stres, anksiyete, intihara eğilim oranlarının daha yüksek olduğunu biliyor muydunuz?

49-) Eşcinsellik değil, homofobi öldürür iddiasının tam aksine eşcinsellerde çoğunlukla bir başka eşcinsel tarafından cinayete kurban gitme olasılığının eşcinsel olmayanlara oranla 100 kat daha fazla olduğunu biliyor muydunuz?

50-) Transların intihar oranlarının diğer insanlara oranla 20 kat daha fazla olduğunu biliyor muydunuz?

51-) Eşcinsellerde ölüm yaşı ortalamasının 42 olduğunu biliyor muydunuz?