Otizmli genç erkeğin kendine seçtiği cinsiyet: Trans eşcinsel tilki kız

Animelerin ve sosyal bulaşmanın etkisine kapılan genç erkekler, sadece transseksüel olduklarını değil, aynı zamanda
Otizmli genç erkeğin kendine seçtiği cinsiyet: Trans eşcinsel tilki kız

 

Erişim Tarihi: 28.03.2023 

Kaynak: pitt.substack.com

 

18 yaşındaki oğlum üniversiteye hazırlanıyor ve Twitter'da kendisini "trans eşcinsel bir tilki kız" olarak tanımlıyor. Bu çocuk, Asperger sendromlu ve son derece üstün zekalı bir çocuk. (Asperger sendromu, yüksek işlevselli otizmdir.) Bu çocuk, makine mühendisliği bölümüne, onur programına kabul edilmiş bir çocuk. Güzel uzun saçları var. Erkek çocuk kargo şortları ve Star Wars veya Dune tişörtleri giyiyor. Heteroseksüel bir erkek, kadınlara ilgi duyuyor. Ancak anime bir tilki kız olduğuna inandığı için 'baya gey' olduğunu söylüyor.

Hiç kız arkadaşı olmamış, başkalarıyla derinlemesine bağ kurmakta her zaman güçlük çekmiş bir çocuk. Ancak onun bu sanrısını teşvik eden ve ona tercih ettiği isim ve cinsiyetle hitap eden eşit derecede zeki, otizm spektrumuna yakın erkek arkadaşlarından oluşan bir grubu var. Küçük kız kardeşi de abisinin yolundan gidiyor.

Üç yıl boyunca dikkatle bekledik. Çok kadınsı bir isim arzusuyla başlayan isim serüveninin, önce hem kız hem de erkeklere uygun bir isim tercihi ve sonra da üniversitede kullanacağı tamamen cinsiyetsiz bir isim tercihi ile devam etmesi dışında pek bir şey değişmedi.

Transseksüel
Animelerin ve sosyal bulaşmanın etkisine kapılan genç erkekler, sadece transseksüel olduklarını değil, aynı zamanda "anime kız" olduklarını da iddia ediyor.

Bu süre zarfında, lisesinde ergenlik engelleyicilere ve karşı cinsiyet hormonlara başlayan ve bazıları ameliyat olmaya çok yakın olan sözde "trans çocuklar" gördük. Bu liseden yeni mezun olan bir erkek, üstü kapalı bir şekilde alt ve üst ameliyatı olarak adlandırılan, cinsel organın karşı cinsiyetin cinsel organı biçiminde yeniden şekillendirildiği ve meme implantının gerçekleştirildiği transseksüel ameliyatları geçirdi.

Bundan daha çılgınca olan şey ise, sadece 'transseksüel' olduklarını değil, aynı zamanda aslında "anime kız" olduklarını söyleyen oldukça zeki otizmli genç erkeklerin olması. Karakterler, karikatürize edilmiş ultra kadınsı tavşanlar ya da Jessica Rabbit gibi tilkiler... Birçok gencin hayatını ele geçiren bu transseksüel fenomenini anlamaya çalışmak için katıldığım ebeveyn gruplarında onlardan bahsedildiğini duyuyorum. Bu kadar hayalperest olan başka çocuk yoktur diye düşünmüştüm. Ama başkaları da var ve kaç kişi olduklarını merak etmekten kendimi alamıyorum.

Bundan daha da çılgınca olan şey ise, bir terapiste oğlumun trans, eşcinsel bir tilki kız olduğunu düşündüğünü söylersem, muhtemelen bana cinsiyet kliniğinden randevu almamı söyleyecek olması ve oğluma tercih ettiği isimle hitap edecek olması!

Üniversite bir 'trans eşcinsel tilki kız' için nasıl olacak? Umarım ihtiyaç duyduğu gerçeklik dozunu sağlarlar, özellikle de erkek yurdunda kalacağı için. Ama maalesef üniversite kampüsleri gerçek dünya olarak nitelendirilemez. Dikkatli bekleyişe devam edeceğim.