Transseksüel trendine kapılan çocukların ebeveynleri ruh sağlıklarını korumakta güçlük çekiyor

Hızlı başlangıçlı cinsiyet disforisi yaşayan kızının transseksüelliğini sorgulayan anne, sosyal çevresi ve kızının öğretmenleri tarafından transfobik olmakla suçlandı.
 Transseksüel trendine kapılan çocukların ebeveynleri ruh sağlıklarını korumakta güçlük çekiyor

 

Erişim Tarihi: 03.04.2023

Kaynak: pitt.substack.com

 

On dört yaşındaki kızım transseksüellik yoluna girdiğinden beri, ben de okuma, araştırma, YouTube’da video izleme, bilgi toplama, destek arama, nefret görme, manipülasyona maruz kalma, ebeveyn olarak reddedilme ve çocuğumla bitmek bilmeyen dikkatli konuşmalar ile dolu kendi paralel yolumda koşturdum. Bunun stresli olduğunu söylemek çok hafif kalır.

İlgi bombardımanına tutulmuş ve baş tacı edilmiş çocukların zayıf düşmüş ebeveynlerinin zor zamanlar geçirebiliyor olabileceğini ima etmek çok büyük bir küçümsemedir. Biz iyi değiliz! Ben iyi değilim ama her gün maruz kaldığım incinmeyi, öfkeyi ve saygısızlığı, kızımı kurtarmaya yardımcı olmamı sağlayacak ateşi körüklemek için kullanmaya karar verdim. Onlar üzerime geldikçe ben daha da perçinlendim.

Çocuğumun ruhsal ve fiziksel sağlığını korumak için gösterdiğim çaba nedeniyle düşmanlığa uğradım, trasfobik olarak yaftalandım. Kızımı benimsediği mantıksız cinsiyet ideolojisinin ona sunduklarından farklı düşünce ve fikirlere açık ve gerçeğe bağlı tutmaya çalışırken, alay ve kınama yağmuruna tutuldum. Kızımın ergenlik engelleyici ilaçlardan ve karşı cinsiyet hormonlarından fayda umarak sırasını beklemesini reddettiğim için annesi olmaya uygun olmayan sevgisiz biri olarak adlandırıldım.

Kızımın erkek olduğunu söylediği kısa süre içinde, hem beni tanıyanlardan hem tanımayanlardan, hayatımın başka hiçbir döneminde olmadığı kadar çok karakterime yönelik hakaret ve saldırı aldım. Kızım ihmal ya da istismar edildiği için değil; annesi onun transseksüelliğini kutlamadığı, özellikle "trans çocuk" olduğu için onu övmeyi reddettiği içindi tüm bu hakaret ve saldırılar. Tıbbi müdahalelerle reşit olmayan bir çocuğun cinsiyetini değiştirme konusundaki tereddütlerim yok sayıldı. İnanmadığım bir dinin doktrinine uymadığım için bana karşı daha fazla düşmanlık beslendi.

Transseksüel
Aileler çocuklarının transseksüellik iddialarını sorgusuz sualsiz etmezlerse transfobi ile suçlanıyor.

Çocuklarıma karşı kötü gösterildim. Çocuğumun karşılaşabileceği tıbbi ve zihinsel sağlık sorunlarıyla ilgili endişelerimi dile getirdiğim için kız kardeşim tarafından hırpalandım ve ilk kez çocuğumu teyzesinden korumam gerektiğini hissettim. Çocuğumun okulu tarafından, 'potansiyel olarak güvensiz ebeveynler' kategorisine yerleştirildim.

Öyle zamanlar oldu ki pes etmek, kızıma 'erkek' demek ve onun etrafını saran gizemli kişilerin ve trans örgütünün kazanmasına izin vermek istedim. Saygın bir hikayem varken başkalarının beni aniden kötü karakter olarak görmeye başladıkları düşüncesiyle ızdırap dolu anlar yaşadım. 

Bu sürekli suçlama ve nefret yığını, ruhumu boğacak ya da sesimi kısacak kadar büyük değil. 'Canlı bir oğul mu yoksa ölü bir kız mı istiyorsun' gibi kötü niyetli yorumlara kendimi hazırladım. Bunun yerine sağlıklı, mutlu ve bütün bir çocuk istediğim gerçeğini haykıracağım. Çocuğuma el koymaya yönelik tehditleri; cinsiyet ideolojisinin zihin yıkama ve kitlesel tıbbi yanlış uygulamalarının eninde sonunda ortaya çıkacağı bilgisiyle yutacağım.

Kuzu postuna bürünmüş kurdu görebilen ebeveynler olarak, bir yandan çocuklarımız için doğru olanı yapmak; diğer yandan da onlara ve kendimize doğru sürekli uçuşan zehirli okları savuşturmak için her gün mücadele etmek zorunda kalıyoruz. 

Cinsiyet değiştirme
 Transseksüel trendine kapılan çocukların ebeveynleri ruh sağlıklarını korumakta güçlük çekiyor.

Ebeveynler, gerçeğe ve akıl sağlıklarına iki elle tutunmak için tükenmekte olan duygusal rezervlerinden yararlanıyorlar. Yorgun parmaklar e-postalar gönderiyor, sosyal medya üzerinden önemli tweetler ve paylaşımlar yapıyor ve cinsiyet ideolojisinin çocukları ve toplumumuz üzerindeki zararlı etkilerine dair doğru ifadeler yazıyor. Dikkatli gözler, çocuklarımızı deneysel tıbbi cinsiyet değişiminin kaçınılmaz zihinsel ve fiziksel çürümesinden kurtarmaya yardımcı olabilecek bir bilgi cephanesi oluşturmak için okumak istemeyecekleri sinir bozucu ve şaşırtıcı makaleler ve kitaplar okuyor.

Sosyal ve siyasi dengeler az da olsa değişmeye başladığında, bu mücadeleyi bitirmek için ihtiyaç duyduğumuz gücü, halihazırda bir fark yaratmış olduğumuzun bilincinden alabiliriz. Acımasız cinsiyet kliniklerine ve sinsi okul kurullarına karşı açılan davaların bir telafi dalgası yaratmaya başladığını bilerek çok ihtiyaç duyduğumuz güveni kazanabiliriz. Çocuklarımızın sosyal çevrelerinde gerçeğin fısıltılarını duymaya başlayacakları ve 'cinsiyet değiştirme' telkinlerinin zincirlerinden kurtulmaya başlayacakları zaman yaklaşıyor. Gittikçe büyüyen, sesini duyuran ve kararlı detrans (translıktan pişman olup vazgeçenler) topluluğu, bilinçli bir şekilde cinsiyet değişiminin yıkıcı etkilerinin canlı kanıtı olarak hizmet etmekte, ruh sağlığı ve tıp uzmanları tarafından alelacele yapılan olumlamalara karşı düdük çalmakta ve bu sakatlayıcı uygulamanın sona erdirilmesi için alarm vermektedir.

Çocukların korunması, ebeveyn haklarının iadesi ve rasyonelliğe geri dönüş için verdiğim bu mücadeleden yara almadan çıkamayacağım - ama eğer kızım vazgeçmediğim için bu bataktan çıkarsa iyi olacağım.