Trans ideolojisinin neden sınırları yok?

Konu transseksüellik olduğunda insanlar başkalarının hayatlarını işgal edebileceklerini ve sınır tanımayabileceklerini düşünüyor.
Trans ideolojisinin neden sınırları yok?

 

Erişim Tarihi: 31.03.2023

Kaynak: pitt.substack.com

 

Arkadaşlarınıza, aile üyelerinize, okul yetkililerine ve doktorlarınıza güvenemediğiniz bir dünya hayal edin. Eğer transseksüel olduğunu söyleyen bir çocuğunuz varsa, bu sizin dünyanızdır.

Kendinizi trans davası için kutsal bir savaşçı gibi hissettiğinizi ve trans müttefiki olduğunuzu göstermek için aile dostunuzun oğluna annesinden gizlice ulaştığınızı hayal edin. Bu uzun süreli aile bağından yararlanarak, böylesi bir sınırı aştığınızı hayal edin.

Merhaba S.... P… Ben Janie. Sana bu şekilde ulaşmaya çalışmak biraz garip ama ulaşmam gerektiğini hissettim. Trans davasının bir müttefiki ve senin yakının olarak bunu yapmam gerekiyor. Kızım ve ben bu hafta bir okulun yönetim kurulu toplantısında konuştuk ve çok fazla nefrete şahit olduk. Senin nasıl olduğunu kontrol etmek istedim. Toplantının videosunu görmek istersen seninle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Bu mesaj, yıllardır tanıdığım yakın bir arkadaşımdan oğluma gelen mesajlardan biriydi. Oğlum bu kadını yıllardır görmedi ve onunla hiçbir zaman yakın olmadı. Biz onunla aynı dönemde hamilelik geçirdik. Kızı, oğlumdan bir ay büyük. Aynı arkadaş grubundayız ve eşlerimiz iyi arkadaşlar. Ben de onu arkadaşım olarak görüyordum.

Öğle yemeği için bir araya geldiğimiz bir gün oğlum hakkında kısaca bir şeyler söylemiştim. Oğlumla ilgili bir şeyler olduğunu o zaman öğrenmişti. Ona fazla bir şey anlatmamıştım, kabaca bahsetmiştim sadece. Daha sonra eşinin kız yeğeninin cinsiyet değiştirdiğini ve ebeveynlerinin ona destek olmamasının korkunç olduğunu söylemişti. Erkek olduğunu söyleyen o kızla gizlice iletişime geçtiğini itiraf etmişti. İnsanların, başkalarının çocukları hakkında sahip olduklarını düşündükleri bu ahlaki doğruluk ve yargılama hakları yüzünden, benim gibi anneler başkalarına bir şey anlatmaktan çekiniyor. Kimin bizim tarafımızda olduğunu asla bilemiyoruz. Şimdi, en azından bu kadının hangi tarafta durduğunu biliyorum.

Transseksüel
Trans aktivistleri başkalarının çocuklarına müdahale etme görevine sahip bir otorite olduklarını sanıyor.

Bu olaydan sonra, kadın daha fazla ayrıntı için hayatımıza burnunu sokmaya ve bizi zorlamaya başladı ama ben sürekli lafı değiştiriyordum. Hatta geri çekilsin diye artık translarla ilgilenmediğini bile söyledim. Onunla bu konu hakkında bir daha hiç konuşmadım.

Gururlu(!) bir trans destekçisi olarak bu kimliğine yaslanmaya devam etti. Covid sırasında arkadaş grubumuzla yaptığı haftalık buluşmalarımızda sürekli vaaz veriyor gibiydi ve transseksüellik konusunu da bu vaazlarına ekledi. Buluşmalara katılmayı bıraktım.

Daha sonra eşim de bu kadının onu ne zaman görse oğlumuzla ilgili bilgi almak için peşine düştüğünü söyledi. Kocam da benim yaptığım gibi lafı değiştirdiğini söyledi. Ama kadın ısrarcıydı. Ona dikkatli olmasını söyledim. Sonradan öğrendiğime göre kocama mesaj bile atıp bilgi istiyormuş.

Geçen gün oğlumun telefonuna baktım ve ondan oğluma bir mesaj geldiğini gördüm. Şoke oldum. Kanım kaynadı. Kim olduğunu sanıyor bu kadın? Neden konu transseksüellik olduğunda insanlar başkalarının hayatlarını işgal edebileceklerini ve sınır tanımayabileceklerini düşünüyor? Birinin zihninde ne tür bir saplantı yer edebilir ki, birinin oğlunu kurtarması(!) gerektiğini hisseder? Bir aktivist olarak müdahale etme görevine sahip bir otorite olduklarını mı düşünüyorlar?

Trans
Konu transseksüellik olduğunda insanlar başkalarının hayatlarını işgal edebileceklerini ve sınır tanımayabileceklerini düşünüyor.

Normalde oldukça sakin bir insanımdır ve genellikle ağzımdan küfürler çıkmaz, ancak ailemin evine izinsiz girmesi konusunda ne hissettiğimi bildirmek için ona büyük bir öfkeyle bu mesajı attım:

Arkamızdan çocuğuma ulaşmaya nasıl cüret edersin? İlişkimizi mahvetmeye mi çalışıyorsun? Ne biçim bir insansın? Çocuğumun maruz kaldığı akran etkisi hakkında veya gerçekte neler olup bittiği hakkında hiçbir fikrin yok. Ne çocuğumu ne de bizi tanıyorsun. Bir daha asla onunla ya da benimle iletişime geçme. Sen kim olduğunu sanıyorsun? Onunla tekrar iletişime geçersen uzaklaştırma kararı çıkarttırırım. Sen bir sapıktan başka bir şey değilsin. Aile durumumuz seni hiç ilgilendirmez.

Başkalarının hayatına burnunu sokman çok aşağılık bir davranış. Özellikle de hiçbir şey bilmiyorken. Translarla ilgili her şeyi araştırdığım hakkında bir fikrin var mı? Ebeveynler, doktorlar, avukatlar, akademisyenler, terapistler, trans uzmanları, yetişkin "translar" ve translığı bırakıp kendi cinsiyetine dönen yüzlerce insanla konuştuğum hakkında hiçbir fikrin var mı? Çok şey biliyorum. Hem de çok. Ayrıca çocukları translıktan vazgeçen ve esas cinsiyetine dönen düzinelerce ebeveyn tanıyorum. Çocukları otizmli olan, trans olduklarına inanan ve sonra bundan vazgeçen ebeveynler. Belli ki translık hakkında bildiğin tek bir yön var. Tüm gerçekleri bilmiyorsun; yoksa kendi lanet gündemini çocuğuma ya da bana dayatmaya çalışmazdın. Gerçekten bizim sevgisiz ve istismarcı ebeveynler olduğumuzu ve kendi çocuğumuz hakkında bizden daha çok şey bilebileceğini mi düşünüyorsun? Tüm gerçekleri bilemeyeceğimizi ya da sadece transfobik yobazlar olduğumuzu mu düşünüyorsun? Çocuğumuzla olan ilişkimizi tehlikeye atmak mı istiyorsun? Vay be. Bildiğim detransitioner (translığı bırakıp esas cinsiyetine dönenler) sitelerinden sadece birinde bile 36,000 üye var. Belki de bir başkasının çocuğunu çılgınlığa teşvik etmeden, kısırlığa ve cinsel işlev bozukluğuna giden tıbbi bir yola itmeye karar vermeden önce kendin biraz araştırma yapmalısın. Dünya bu tıbbi trans skandalına uyanıyor ama belki de sen anlayamayacak kadar kalın kafalı, cahil ya da belki de istismarcısın!

Daha sonra oğlumun telefonundan numarasını engelledim ve sildim.

En son ne zaman bu kadar sinirlendiğimi hatırlamıyorum. Trans ideolojisinin neden sınırları yok? Kız kardeşim sonunda sesimi duyurmaya başladığımı söylüyor. Ebeveynler, siz de sesinizi duyurun ve bu istismarcı sözde "iyilerin" çocuklarınıza zarar vermesine izin vermeyin!