Her iki cinsiyeti de reddeden nonbinary'lere cinsiyet yok etme ameliyatı

Transseksüellere yönelik 'cinsiyet değiştirme tıbbından' sonra, şimdi de cinsiyetsiz olduğunu iddia edenlere yönelik 'cinsiyet yok etme tıbbı' yükselişe geçiyor.
Her iki cinsiyeti de reddeden nonbinary'lere cinsiyet yok etme ameliyatı

 

Erişim tarihi: 12.06.2023

Kaynak: gendermapper.org

 

Karşı cinsiyette oldukları yanılgısına kapılanlar için "cinsiyet değiştirme tıbbı" olarak başlayan süreç, şimdilerde cinsiyet manipülasyonunu yeni seviyelere taşıyan “non-binary" (her iki cinsiyeti reddetme) ameliyatlarını da içine alıyor. "Non-binary" olduklarını iddia eden reşit olmayan çocukların ne kadar önemli bir yüzdeyi teşkil ettiği düşünüldüğünde, pazarın beklenen talebe cevap verdiği görülüyor.

Cinsiyet endüstrisi; abartılı TikTok reklamları, SEO pazarlama stratejileri ve hatta Google Adwords (reklam) ile dolu tıkır tıkır işleyen bir pazarlama makinesidir. Non-binary pazarlama aygıtı gerçekten harekete geçmiştir.

Google'da "non-binary ameliyatı" araması yaptınızda, Arama Motoru Optimizasyonunun - yani işletmenizin Google'da daha üst sıralarda görünmesi için içeriğinizi daha Google dostu hale getirme sürecinin - en iyi şekilde ayarlandığını, mükemmelleştirildiğini, optimize edildiğini ve ziyaretçilere/izleyicilere daha cazip görünmesini sağlayacak testlerden geçtiğini görebilirsiniz. 

Boş bir Google sayfası açın ve VPN'inizi Danimarka'ya ayarlayarak Danimarka'da yaşayan biriymiş gibi "non-binary ameliyatı" diye arama yapın. Aşağıdaki görselde bu talimatlarla Google'da "non-binary ameliyatı" araması yapıldığında elde edilen sonuçların listesi yer almaktadır. Bu liste cerrahların, sağlık uzmanlarının veya sağlık uzmanı bulmayı sağlayan arama motorunun listesidir.

Nonbinary
Google'da "non-binary ameliyatı" aramasının sonuçları.

Bize sürekli olarak "cinsiyet değiştirme ameliyatının" hayati öneme sahip olduğu söyleniyor (zira gençlerin bu ameliyatı ŞİMDİ yaptırmazlarsa kesinlikle intihar edecekleri iddia ediliyor). Peki, Google'da "Histerektomi ameliyatı" aratıldığında ne oluyor? (Histerektomi, rahim kanseri hastalara uygulanan rahim aldırma ameliyatıdır.)

Aşağıda gösterildiği gibi, histerektominin ne olduğunu açıklayan kaynakların bir listesi ortaya çıkıyor - WebMD, mayo clinic ve Wikipedia siteleri gibi. Görünüşe göre hiçbir bağımsız cerrah, kanser hastası bir kadın söz konusu olduğunda gerçekten "hayat kurtarıcı" olarak değerlendirilebilecek histerektomi ameliyatını tanıtmak için SEO, AdWords veya ücretli reklam kullanmaya çalışmıyor.

Non-binary
Google'da "histerektomi ameliyatı" aramasının sonuçları.

O zaman bu non-binary hayranlığının gerçek hayatta ne yaptığını inceleyelim.

Non-binary, yani cinsiyetsiz olduğunu iddia eden isteyen erkekler genellikle "nullification (cinsiyet yok etme)" adı verilen bir prosedürü takip ediyor. Bu prosedür, dış cinsel organların cerrahi olarak kesilip “yok edilmesini” içeriyor. Bu işlemden geçmiş kişilere “nullo” deniyor. “Nullo” kavramı bir süredir var ya da en azından öyle görünüyor. Londra'da kendilerini "nullo" olarak adlandıran bir grup erkek, canlı yayında birbirlerine hadım ameliyatlarını yaptıktan sonra kısa süre önce tutuklanmıştı. Grup muhtemelen, aseksüel Japon illüstratör Mao Sugiyama'dan esinlenmişti. Daily Mail'in haberine göre:

"Grup muhtemelen aseksüel Japon sanatçı Mao Sugiyama'dan esinlenmiştir. Kendisi dokuz yıl önce, 23 yaşındayken özel bir ziyafette beş konuğuna yemek olarak sunmak üzere penisini ve testislerini ameliyatla aldırmıştır. Daha sonra meme uçlarını da kestirmiştir.

'Smoothie' olarak da bilinen 'nullo' kavramı, cinsel organlarını ve bazen de meme uçlarını ameliyatla aldırarak aşırı vücut modifikasyonu geçiren kişiler için kullanılır. Bu işlem çoğunlukla erkekler tarafından yapılsa da, gönüllü olarak vajinalarını diktiren ve klitorislerini aldıran kadınlar da vardır."

Bu "nullo" topluluğunun bir parçası olan pek çok erkek, kliniklere gidip uzuvlarını aldırıyor. Bu saplantılı gizli örgütlerin bilgisi bir süredir dark web’de (yalnızca özel bir web tarayıcısı ile erişilebilen gizli internet sitelerinden oluşan karanlık ağ) biliniyor olsa da, bu fetiş topluluğunun non-binary ameliyatı olmak isteyen ergen/genç topluluğuyla birleşmesine tanık oluyoruz.

Cinsiyet endüstrisi, tuhaf sapkınlıkları olan belirli erkekler için tasarlanmış prosedürleri alıp yeniden markalaştırarak ve hadım etme görünümünden çıkararak, “non-binary gençlerin hayatlarını kurtaran queer tıbbının cesur yeni sınırı”nı çiziyor.