Doktorların görevi transseksüel hastaları tedavi etmek mi mutlu etmek mi?

Transseksüel olduğunu söyleyen çocuklar değerlendirilmeye tabi tutulmadan doktorlar tarafından karşı cinsiyet hormonlarına başlatılıyor.
17 Kasım, 2023 Hormonlar
 Doktorların görevi transseksüel hastaları tedavi etmek mi mutlu etmek mi?

 

Erişim tarihi: 04.04.2023

Kaynak: pitt.substack.com

 

Akademik olarak ileri düzeyde bir öğrenci olan kızım hiçbir zaman akranlarına uyum sağlayamadı. Sosyal olarak izole edilmek, kısa hayatında önemli kayıplar vermiş olmak ve duygusal anlamda hazır olmadan ergenliğe girmek onun için çok zor oldu. İnternette arama yapmak, Tumblr'da gezinmek, YouTube videoları izlemek ve pornografiyi keşfetmek, rahatsızlığının transseksüel olmasından kaynaklandığına inanmasına neden oldu. İnternette daha fazla vakit geçirdikçe disforisi (bedenden duyulan hoşnutsuzluk) daha da kötüleşti.

Bunun bir cinsiyet karmaşası olduğunu düşünerek, acısını çözmesine yardımcı olması için bir cinsiyet terapisti buldu. Bu terapist, kızımın sorunlarının kökenini araştırmak yerine transseksüelliğini teşvik etmekle yetindi. Birkaç ay içinde, onu okulda transseksüelliğini ilan etmeye ikna etti. Kızım okulda alkışlandı, ona cesur olduğu söylendi. Sadece 12 yaşındaydı. Ben bunu her şey olup bittikten çok sonra öğrendim.

Transseksüel
Transseksüel olduğunu söyleyen çocuklar değerlendirilmeye tabi tutulmadan doktorlar tarafından karşı cinsiyet hormonlarına başlatılıyor.

Okul danışmanına gittim ve bunun olmasına neden izin verdiklerini, "hangi sorunları" yaşıyor olabileceğini görmek için neden ailesiyle iletişime geçilmediğini sordum. Okul danışmanı bana, "2016 yılında kabul edilen ve bir çocuğun transseksüel olduğunu söylemesi durumunda ebeveynlerin BİLGİLENDİRİLMEMESİNİ gerektiren yönergeyi takip ettiklerini" aktardı. Daha sonra çocuğuma okulda transseksüel olduğunu ilan etmesinin sonuçlarının nasıl gittiğini sordum, "Sorun yok, kimsenin umurunda değil" dedi. Bunu son derece rahatsız edici buluyorum, HİÇ KİMSE çocuğumun neler yaşadığını ebeveynlere danışacak kadar önemsemiyor.

Aynı gün 13 yaşındaki kızıma testosteron reçetesi yazmayı öneren bir cinsiyet kliniğine de gittik! ENDOKRİNOLOG OLMAYAN bu doktorla yaptığımız özel bir görüşmede bana "Kliniğimiz trans çocukların üzerindeki sosyal etkiyi ayırt etmekte zorlanıyor" dendi. Ben ise kendisine, "Uzun vadeli çalışmalar olmadığı halde genç kadınlara yetişkin erkek hormonları veriyorsunuz; geceleri nasıl uyuyorsunuz?" diye sordum. Sıkı durun. Bu sözde doktorun cevabına bayılacaksınız:

"Bu onları ÇOK MUTLU ediyor."