Zorbalık gören veya başı derde giren çocuklar transseksüelliğe sığınıyor

Oğlu zorbalığa uğrayan endişeli bir baba, translara sorumluluk yüklenmediğini gören çocukların zor durumlardan kurtulmak için transseksüelliğe başvurduğunu gözlemlediği deneyimlerini paylaşıyor.
Zorbalık gören veya başı derde giren çocuklar transseksüelliğe sığınıyor


Erişim Tarihi: 12.06.2023

Kaynak: indefenceofchildren.org 

 

İlgililere,

Öncelikle bu web sitesini kurduğunuz için teşekkür ederim. Toplumdaki eşitsizliğin ve ifade özgürlüğünün şeffaflık ve sorumluluk getirdiğini düşünüyorum.

Endişeli bir ebeveyn olarak, oğlumun sınıfındaki bir "trans çocukla" ilgili hikâyemi paylaşmak istiyorum. Oğlum 7 yaşında. Ben şahsen bu kadar küçük yaşta birinin cinsiyeti gibi önemli bir şeyi değiştirmesine izin verilmesini büyük bir sorun olarak görüyorum. Ancak oğlumun eğitim gördüğü okulun öğretmenleri, transseksüel olduğunu iddia eden çocuklara kendi seçtikleri karşı cinsiyete ait isimle hitap etmemiz konusunda ısrar ediyor. Bu nedenle, oğlumun sınıf arkadaşı olan bu erkek çocuktan, kendine seçtiği Holly ismiyle söz edeceğim.

Oğlum bu çocukla iyi arkadaştı, ta ki çocuk artık kız olduğunu iddia edip Holly ismiyle çağrılana kadar. Ancak oğlumun anlattıklarına göre, bu çocuk başı ne zaman derde girse “cinsiyetini” gündeme getiriyor. Başını dertten kurtarmak için cinsiyetini kullanıyor. Bu konuyu çocuğun ailesiyle konuşmayı denedim, ancak bana bunun beni ilgilendirmediğini söylediler ve dini inaçlarım hakkında aşağılayıcı yorumlarda bulundular.

Transseksüel
Translara sorumluluk yüklenmediğini gören çocuklar, başları derde girdiğinde kaçış yolunu transseksüellikte arıyor.

Anlatmak istediğim hikâye, “bop-it” adı verilen ve çocuğa “vur” ya da “çek” gibi talimatlar veren bir oyuncakla ilgili. Oyuncağın iyi dinlemeyi ve detaylara dikkat etmeyi teşvik ettiğine inanıyorum. Bir gün oğlum sınıfta bu oyuncakla oynarken Holly geldi ve oyuncağı oğlumun elinden aldı. Oğlum şikayet edince, Holly oyuncak yerine oğlumla “bop-it” oynayacağını söyledi ve oğlumun kol ve bacaklarını çekiştirip “vur!” ve “çek!” diyerek burnuna vurmaya başladı. Oğlum kendini aşağılanmış hissetmişti.

Öğretmenler başlarının belaya girmesinden korktukları için Holly'yi cezalandırmayı reddettiler. Oğlum ise artık “bop-it” oyuncağından nefret ediyor, üstelik bu oyuncağı ona en son tatilde almış olmama ve onu çok sevmiş olmasına rağmen. Şimdi ise, kendi oğlum da cinsiyetini değiştirmekten bahsediyor ve ben bunun sözde trans Holly'ye uyum sağlayabilmek ve onun acımasız zorbalığına son verebilmek için olduğuna inanıyorum. 

İsimsiz olmama rağmen bana bu üzücü durum hakkında konuşma fırsatı verdiğiniz için minnettarım.

Saygılarımla, 
Endişeli bir baba.