Yarım kalmış anılar: Oğlunu trans batağında yitiren annenin yürek burkan sözleri

Geçmişte cinsiyet hoşnutsuzluğu yaşamadığı halde ansızın trans olduğunu iddia eden gencin annesi, oğluyla birlikte yaşayamayacağı anıların özlemini ve endişelerini dile getiriyor.
Yarım kalmış anılar: Oğlunu trans batağında yitiren annenin yürek burkan sözleri


Kaynak: pitt.substack.com
Erişim Tarihi: 03.04.2023

Mezuniyet balosu için smokin seçmene yardımcı olmak… Nasıl araba kullanacağını öğretmek... Birkaç yıl içinde hangi üniversiteye gideceğini hayal etmene ve planlamana yardımcı olmak... Lisenin ilk yılına girerken sana bu tür kararlarda yardımcı olacağımı düşünüyordum.

Arkadaşların bu kararlar üzerinde çalışıyor. Kendi arkadaşlarımın sosyal medyada oğullarının fotoğraflarını paylaştıklarını görüyorum - yıllardır birlikte okula gittiğin arkadaşlarının. Bu çocuklar okul etkinliklerine gidiyor, kulüplere ve hobilere katılıyorlar. Onları kıskanıyorum. Kendimi, artık ikimizin yaşayamayacağını düşündüğüm o anıların özlemini çekerken buluyorum.

Benim tatlı oğlum nasıl yanlış bedende doğduğunu düşünebilir? Biri bu fikri senin masum kafana nasıl sokabilir?

Erkek olduğun için kendini rahatsız hissettiğine dair tek bir işaret bile göstermedin. Okulda başına bir şey mi geldi? Biri seni incitti mi? Sadece tahminde bulunabiliyorum, çünkü benimle konuşmuyorsun.

Keşke arkadaş dediğin ve seni tanıdıklarını sanan ama aslında tanımayan o çocuklara güvendiğin gibi bana da güvenebilseydin. Keşke hiç kimsenin seni benden daha fazla sevemeyeceğini bilseydin. Ne de olsa ben senin annenim. Sen daha dünyaya gelmeden önce senin için dua eden benim. Hamilelik testimde o iki çizgiyi gördüğümde sevinç gözyaşları döken benim. Sen hayatımıza girdiğinde baban ve benim için daha büyük bir mutluluk olamazdı. Senin için çok uzun zamandır dua ediyorduk. Sen ve kardeşlerin bizim dünyamızı tamamlıyorsunuz, bunu biliyorsunuz.

Merak ediyorum. Bu noktaya nasıl geldik? Sana telefonun ve bilgisayarınla ilgili çok fazla özgürlük mü verdim? Bu benim hatam mı? Kötü bir şey olabileceğinden şüphelenmemiz ya da endişelenmemiz için bize hiçbir zaman sebep vermedin. Çünkü sana güvende olmayı öğrettik. Okulda hep iyi notlar aldın ve harika bir çocuktun. Yabancılar tarafından kandırılıp bu bataklığa sürüklenmen senin suçun değil. Yapacak daha iyi bir şeyi olmayan insanlar senden faydalandı. Seni savunmasız bir çocuk olarak gördüler.

Milyon yıl geçse de bunun olabileceğini asla tahmin edemezdim. Çocuğumun, insanları sağlıklı bedenini değiştirmeye ikna edecek trans örgütünün kurbanı olabileceğini asla düşünemezdim. Sana ihtiyacın olan desteği bile sağlayamadığımızı görmek beni çok üzüyor ve öfkelendiriyor. Seni bir terapiste götürsem, hiç düşünmeden iddialarını onaylayacak, zararlı hormon ilaçlarına ve cinsiyet değiştirme ameliyatlarına giden yolunu garantiye alacak. Okul uzmanlarına bile güvenemiyorum, onların da beyinleri bu toplumsal cinsiyet ideolojisiyle yıkanmış durumda. Korkuyorum, çünkü dikkatli davranmazsam seni bizden alabilirler.

Seni yıllardır tanıyan arkadaşların, gerçek dostların nasıl olur da senin haklı olduğunu düşünebilir? Seninle birlikte büyüdüklerini ve kız olduğuna dair hiçbir işaret görmediklerini hatırlamıyorlar mı? Bunun delilik olduğunu, bunların hiçbirinin mantıklı olmadığını göremiyorlar mı? Tabii ki görebiliyorlar ama buna ayak uydurmak zorunda olduklarını hissediyorlar. Yapılması gerekenin bu olduğuna inandırılmışlar.

Keşke vücudundan duyduğun rahatsızlığın büyümenin bir parçası olduğunu anlayabilsen. Sen daha çocuksun, büyümeye devam ediyorsun ve vücudundan nefret etmen onu değiştirmek zorunda olduğun anlamına gelmiyor. Nefretinin geçeceğinin garantisini verebilirim sana.

Şimdilik, hayatlarımızı ele geçiren bu transgender canavarı hakkında daha fazla şey okumaya devam edeceğim. Seni sevmeye devam edeceğim. Dua ederim ki bu bataklıktan zarar görmeden çıkarsın ve kendini yeniden bulursun. Senin için hayalini kurduğum ve hak ettiğin o lise anılarını ve reşit olma deneyimlerini yaşama şansına sahip olmanı diliyorum. Bizim yaşadığımızı yaşayan tüm çocuklar ve ebeveynler için dua etmeye devam edeceğim.