Transseksüellik Onun Hayatını Mahvetti

Transseksüel kızını geri kazanmaya çalışan bir annenin trajik mücadelesi.
Transseksüellik Onun Hayatını Mahvetti

 

Erişim tarihi: 04.04.2023

Kaynak: pitt.substack.com

 

Kızımız Ocak 2021'den beri bizimle konuşmuyordu ve son konuştuğunda bizimle bir daha görüşmek ya da konuşmak istemediğini söylemişti. 21. yaş gününden kısa bir süre sonra, Kasım 2021'in ortalarında bizimle iletişime geçti. Neredeyse her akşam yemeğe gelmeye başladı. Her zaman hoş vakit geçiriyor değildik. Bu şekilde geçen iki hafta sonunda bizi arayarak, yaşadığı daireden onu almamız için bize yalvardı. Onu aldık. Kendi dairesinde bir daha uyumadı. Ertesi hafta eşyalarını daireden taşımasına yardım ettik. Odası sanki içeride bir fırtına kopmuş gibiydi. Kızımızın zihinsel olarak çok kötü bir yerde olduğu belliydi. Paketleme ve temizlikle geçen uzun bir gün sonunda mobilyalar da dahil olmak üzere tüm eşyalarını çıkarmayı başardık.

O dairede, artık kendisiyle konuşmayan bir transseksüelle birlikte yaşıyordu. Bu transın partneri, daha sonra internette fotoğraflarını bulduğumuz, "Cuma gecesi sürtük enjeksiyonları" ve "Beni tasdik edin" başlıklarıyla elinde bir şırınga ve üstünde iç çamaşırlarıyla uzanmış bir şekilde poz veren bir MTF (male to female- erkekten kadına dönüşmüş) transtı. Kızımızın kime ve neye maruz kaldığını düşündükçe midem bulanıyordu.

Kızımızı tekrar evimizde görmek kolay değildi. Bizimle yaşamasının üzerinden neredeyse 3 yıl geçmişti ve çok kötü olan ruh sağlığı bu durumu son derece zorlaştırıyordu. Transseksüel olmasını hiçbir zaman onaylamadığımız için bize karşı hala nefret doluydu. Çoğu günlerini yatakta yatarak geçiriyordu.

Sonra, 19 Aralık'ta, 3 buçuk hafta bizimle kaldıktan sonra hiçbir şey söylemeden gitti. Devasa bir FTM (female to male- kadından erkeğe dönüşmüş) transseksüel haydut onu almak için evimize geldi. Eşim ve oğlum evde değildi. Ben köpeklerimizi beslemek için arka kapıdan çıkmıştım ve bu devasa trans haydutla yüz yüze geldim. Ondan gitmesini istedim, ancak gitmeyi reddetmekle kalmadı, yanımdan geçip evimize girdi ve kızımın eşyalarını arabasına taşımaya başladı. Kısa bir süre önce güvenlik kameraları taktırmış olduğumuz için tüm olay kameraya yansıdı. Kızıma ne yaptığını sordum ama benimle konuşmayı reddetti ve trans haydutla birlikte gitti. Kalbim hızla çarpıyordu, titriyordum ve şoktaydım. Eşim ve oğlum saatlerce eve gelmeyeceklerdi ve ben perişandım.

Olayı polise bildirdim, çünkü elimde trans haydutun plakası vardı ve polisin izinsiz giriş olduğunu düşündüğümüz bu olayla ilgili harekete geçmesini istedim. Birçok telefon görüşmesinden sonra polis sonunda evimize geldi. Trans haydutla irtibata geçeceklerini ve ona bir daha evimize girmemesi için uyarıda bulunacaklarını söylediler.

Kızımız numaralarımızı yine engelledi, bu yüzden onunla iletişime geçemedik. Nerede olduğuna dair hiçbir fikrim yoktu. Onunla sadece gittiği günün sabahında konuşmuştum. Noel ve diğer planlarımız hakkında konuşmuştuk. Ocak 2022'deki aile tatilimize bizimle gelmesini umuyordum. Noel geldi geçti ama ondan hiçbir haber alamadık. Onun için aldığım hediyeleri kaldırdım. Sonra Yılbaşı günü ondan bir telefon aldım, ruhsal olarak çok kötü bir durumda olduğunu ve gelip onu almamı söyledi. Ben de "Tabii ki alırım" dedim, o da eşyalarını toplayıp beni arayacağını ve onu nereden alacağımı haber vereceğini söyledi. Beni geri aramadı ve telefonlarıma cevap vermedi. Ertesi gün telefon ederek bizimle yaşamaya geri dönmeyeceğini, aksine son eşyalarını almak için saat 16:30'da geleceğini söyledi. Eşyalarını sokağa bırakmamı istedi, ancak şehir merkezinde yaşadığımız için hayır dedim, çalınabilecekleri için bunun aptalca bir fikir olduğunu söyledim. Onları evin ön basamağına bırakacağımı ve dış kapıyı açık bırakacağımı söyledim.

Kızım aynı trans haydutla birlikte geldi ve bu haydut bir kez daha mülkümüze izinsiz girip evden çıkmayı reddetti. Kızımız kafasını traş etmişti ve bizimle konuşmuyor ya da yüzümüze bakmıyordu. Onu bu kadar mutsuz bir halde, hiçbir açıklama yapmadan tekrar gittiğini görmek çok üzücüydü. Polisi tekrar aradım ve bu trans haydutun ikinci kez mülkümüze  geldiğini ve gitmeyi reddettiğini söyledim. Polis memuru, kendisine aracın plakasını vermeme rağmen bu kişiyle irtibata geçemediğini söyledi. Polis memuruna bir e-posta göndererek hiçbir işlem yapmamasından duyduğum şaşkınlığı dile getirdim. Sonunda trans haydutla iletişime geçtiğini ve ona bir uyarıda bulunduğunu söylediği bir yanıt aldım.

Daha sonra, 6 Ocak'ta eşim kızımızdan bir telefon aldı. Kızımız yerel bir hastanenin ruh sağlığı koğuşunda olduğunu ve ertesi gün taburcu edileceğini söyledi. Kendisini hastaneden almamızın mümkün olup olmadığını sordu. Ertesi gün, 7 Ocak 2022'de tekrar aradı ve eşim onu hastaneden aldı.

Her sene çıktığımız 2 haftalık aile tatilimiz için 8 Ocak 2022'de yola çıkacaktık ve ona bizimle gelmesi gerektiğini söyledik. Onu böyle bir durumda evde yalnız bırakamazdık. Kuzeydeki bir eve tatil için 3 saatlik bir yolculuk yapacaktık ve 16 yaşındaki erkek kardeşi ve 2 ağabeyi de (her ikisi de evli ve 2'şer çocuklu) aileleriyle birlikte gelecekti. Yola çıkacağımız gün yataktan kalkmayı reddetti. Eşim, bana ve oğluma arabalardan birini alıp gitmemizi söyledi, biz de öyle yaptık. Ayrıca, sağlık durumu kötü olduğu ve artık tek başına idare edemediği için yakın zamanda eşimin kız kardeşiyle birlikte yaşamaya başlayan büyükbabasını da ziyaret edecektik. Kocam saatlerce yataktan kalkması için kızımıza yalvardı. Bu büyükbabasını görmek için son şansı olabilirdi, çünkü büyükbabası çok hastaydı. Sonunda saat 17:00 gibi yataktan kalktı ve eşim arabasını toplayıp onunla birlikte yola çıktı ve o gece saat 21:00'de yanımıza vardı.

Kızımız sonraki haftayı yataktan çıkmayı reddederek geçirdi. Herkes evden ayrıldığında, yemek yemek için odasından gizlice çıkıyordu, ancak yemeklerde veya yaptığımız hiçbir aktivitede bize katılmıyordu. Tatilin ikinci haftası için ikinci bir tatil evine geçecektik, bu yüzden o gün yataktan kalkması gerekiyordu. İkinci tatil evine vardığımızda doğrudan yatağa gitti ve kimse evde yokken ara sıra duş almak ya da yemek yemek dışında odasından çıkmadı.

Onunla konuşmaya çalıştık ve yürüyüşe, plaja vs. giderken bize katılmasını istedik ama o bunu yapmadı. Bir gece onunla konuşmaya çalışırken ve neden dışarı çıkıp bizimle yemek yemediğini sorduğumda, bana kendinden ve testosteronun vücuduna yaptıklarından nefret ettiğini söyledi.  Tatilin son gününde eşimin babasını görmek için son ziyaretimizi yapacaktık. O da bizimle gelmeyi kabul etti. Çok memnun olmuştum. Sonra kardeşi ve benimle birlikte nehir boyunca yürüyüşe çıktı.

Tatilden döneli bir haftadan fazla oldu ve o zamandan beri yataktan zar zor kalkıyor. Bu yazıyı öğleden sonra saat 3’te yazıyorum ve o hâlâ yatakta. Onu özel bir akıl sağlığı hastanesine yatırmaya çalışıyorum ama ilk denediğimiz hastane onu reddetti. Onu görüştürmeye başladığım (Kasım 2021'de geri döndüğünde) psikiyatrist onu başka bir hastaneye yatırmaya çalışıyor.

Zihinsel olarak çok kötü durumda olduğu için çok üzülüyorum. Belli ki yeme bozukluğu var ve kendinden nefret ediyor. Sanırım kişilik bozukluğu da var. Hastanenin taburcu raporu bunu ima ediyordu. Akıl sağlığı sistemi çökmüş durumda. Gerçekten kime başvuracağımı ya da ne yapacağımı bilmiyorum. Onu yataktan çıkaramıyorum. Transseksüellik onun hayatını mahvetti.