Trans olduğunu kabul etmediği için 16 yaşındaki kızının velayetini kaybetti

Aniden transseksüel olduğunu ilan eden 16 yaşındaki kızının transseksüelliğini kabullenmeyen anne, mahkeme kararıyla kızının velayetini kaybetti.
02 Kasım, 2023

İçeriği Paylaş

  • meselelgbt
  • twitter

Benzer Yazılar

Trans olduğunu kabul etmediği için 16 yaşındaki kızının velayetini kaybetti

 

Erişim Tarihi: 13.03.2023

Kaynak: parentsofrogdkids.com

 

16 yaşındaki kızımın fiziksel velayetini resmen kaybettim. Onun annesi benim; o doğduğundan beri annesiyim. Yıkılmış durumdayım.

Onu sadece trans akımına kaptırmakla kalmadım; aynı zamanda ebeveyn yabancılaşmasına da kaptırdım, çünkü her zaman bir kız gibi yaşamış olan kızımın aniden "transseksüel" olduğu iddiasını kabullenmedim. Kızımın bu düşüncesi ancak zorbalığa uğradıktan, izole edildikten ve hepsi kendi kendine transseksüel teşhisi koyan Emo (fönlü saçları ve koyu makyajlarıyla tanınan duygusal genç topluluğu) grubuna katıldıktan sonra başladı.  

Babasının onu mahkemeye dilekçe vermeye götürdüğü gün saçlarını kestirdi, siyaha boyadı, bir gardırop dolusu erkek kıyafeti ve bir göğüs bağlayıcı sipariş etti, ki buna izin vermemiştim... Ve son olarak, telefonundaki ismimi "Anne" yerine "Şeytan" olarak değiştirdi...

Eğer bu çocuklarda anoreksiya (duygusal yeme bozukluğu) olsaydı, çocuğun şişman olduğu algısını kabul etmek yerine tedaviyi zorunlu kılarlardı. Peki bir çocuğun yanlış bedende doğduğu algısını neden kabul etmemiz bekleniyor? Bu tam bir çılgınlık ve bu yolda ilerlemek özellikle çocuklar çok ama çok tehlikeli.

Eğer bu çocuklarda anoreksiya olsaydı, şişman oldukları algılarını kabul etmek yerine onları tedaviye yönlendirirdik.

Kızımın astımı yıllardır onu rahatsız etmemesine rağmen artık ciddi bir şekilde alevlendi. Doktor akciğer fonksiyon testi yaptı ve sonuç kötü çıktı. Göğüs bağlamanın (kadınlığını gizlemek için göğüslerini bandajla bağlamak) kızımın durumunu daha da kötüleştirdiğini düşünüyorum. Zayıf olan ciğerleri bu baskıya dayanamıyor. Raporun bir kopyasını babasına gönderdim ve kızımızın göğüs bağlayıcı kullanmasına izin vermemesi için ona yalvardım, ama muhtemelen izin vermeye devam edecek ve ona karşı gelmeyecek. Erkek kardeşi (23) de ziyarete geldiğinde babasının ona hayır demekten aciz olduğunu söyledi.

Doktorlar ise hiçbir şey söylemeyecek. Bir şeyler yapmanın tek yolu mahkemeye itaatsizlik davası açmak, ama o zaman da transseksüel meselesi ortaya çıkıyor ve bu da LGBTQ+ topluluklarının tepkisini çekmek adına riskli bir durum.

Keşke ailem bu kadar uzakta olmasaydı. Ölüyormuşum gibi hissediyorum. Bebeğim için çok korkuyorum!

Kalbim paramparça... Sadece bir yıl önce, uzun bir mücadeleden sonra kızım bana geri dönmüştü… Kendine geliyordu ama çok yıpranmıştı… Yazım hatalarım için özür dilerim, gözyaşlarımdan dolayı iyi göremiyorum. Yeniden toparlanacağım çünkü bebeğim için savaşmayı bırakmadım. Sadece dinlenmeye ihtiyacım var!  Sevgili kızım henüz 1 kiloluk bir bebekti... Çok savaş verdik... Ama bu savaş en zoru, çünkü kimse sizin tarafınızda değil!

 

İsimler ve kimlik bilgileri değiştirilmiştir.