Hızlı başlangıçlı cinsiyet disforisi ile transseksüel olduğunu ilan eden genç kızın annesinden kızının okuluna mektup

Transseksüel olduğunu söyleyen öğrencilerin okullarda cinsiyet değişimine teşvik edilmesi ebeveynlerin tepkisine yol açıyor.
Hızlı başlangıçlı cinsiyet disforisi ile transseksüel olduğunu ilan eden genç kızın annesinden kızının okuluna mektup

 

Erişim Tarihi: 28.03.2023

Kaynak: pitt.substack.com

 

Hızlı başlangıçlı cinsiyet disforisi (cinsiyetten duyulan hoşnutsuzluk) sonrası transseksüel olduğunu ilan eden genç kızın annesinden kızının okuluna mektup:

Sayın Müdür , Bay ve Öğretmenler,

 

Bu mektubu, 15 Ağustos'ta 259 sayılı İdari Yönetmeliğe karşı gönderdiğim mektubu takiben yazıyorum. Sadece Sonia Robertson'dan geri dönüş aldım, o da yönetmeliğin aldığı büyük destek ve alkışlara dayanarak benim tutumumun haksız olduğunu ima etti. Verdiği yanıt hiçbir şeyi çözmedi, aksine okulun kızım gibi çocuklara yönelik mevcut yaklaşımından duyduğum rahatsızlığı kuvvetlendirdi.

 

Bizim durumumuz alışılmadık değil. Cash/Ash (yasal adıyla Jamie) çocukken cinsiyet disforisine dair hiçbir belirti göstermedi. Altıncı sınıfta biseksüel ve sekizinci sınıfta lezbiyen olduğunu açıkladıktan sonra, bir yıl içinde artık kadın değil eşcinsel bir erkek, yani "trans" olduğuna inanmaya başladı. Bunun kısmen sorumlusu, kızımızı ve dünyanın dört bir yanındaki binlerce kızı büyük ölçüde etkileyen genel kültürdür. Bu olguya ve onu yetiştirmek için harcadığımız on altı yıla dayanarak, Jamie'nin transseksüel olmadığına inanıyoruz. Ayrıca hiçbir zaman intihara meyilli olmadı, yani translığı kabul edilmediği takdirde risk altında değil. Ancak transseksüel olduğu yanılgısı için teşvik edilirse, okuldaki psikososyal muamele nedeniyle yanılgısını tıbbileştirme riski ve ruhsal sıkıntı riski altında olacaktır. Kızımın ergenlik krizlerinden birisi olan transseksüelliği bir süre görmezden gelseydik, teşvik etmeseydik bu yanılgısını muhtemelen aşacaktı; ama bu çılgınlığı teşvik etmek başlı başına bir dram. 

Transseksüel olduğunu söyleyen öğrencilerin okullarda cinsiyet değişimine teşvik edilmesi ebeveynlerin tepkisine yol açıyor.

Bu amaçla, yakınlığımızı sürdürmek ve aynı zamanda onu potansiyel zararlardan korumak için, Jamie ile evde takip ettiğimiz, terapistinin tedavide uyguladığı ve okulda uygulanmasını resmen talep ettiğimiz yaklaşım aşağıdadır:

  1. Ona kendi uydurduğu isimle hitap etmekten kaçının. Onun cinsiyet iddialarını teşvik etmiyor, cinsiyetine değil okul, iş, arkadaşlar, hobiler vb. gibi hayatının diğer yönlerine odaklanıyoruz. Bizimle konuşurken lütfen ondan Jamie olarak bahsedin.
  2. Sosyal cinsiyet değişimi, tıbbi sonuçları olan tıbbi cinsiyet değişimi protokolünün ilk adımıdır. Bir çocuğun transseksüelliğini teşvik etmenin hafife alınacak bir olay olmadığını vurgulamakta fayda var. Sosyal cinsiyet değişimi, doktorlar, terapistler ve ebeveynler tarafından işbirliği, bilgi ve uzmanlık gerektiren ciddi bir psikolojik ve tıbbi yaklaşımdır.
  3. Lütfen ona kendisine hangi cinsiyetle hitap edilmesini istediğini sormayın. Esas cinsiyetiyle hitap etmeye devam edin. Aksini yapıp cinsiyet karmaşasını tetiklemek onun kafa karışıklığını artırır ve cinsiyet algısına çok fazla zarar verir. Mümkün olduğunca cinsiyet konuşmasından kaçının.
  4. Bizden sır saklamayın. Bize haber vermeden adını değiştirmeyin ya da ortaya attığı herhangi bir kimlik iddiasını kabul etmeyin.

 

Kocam ve benim kızımızla çok şükür yakın bir ilişkimiz var. Endişelenmemizin bizi transfobik yapmadığını ve onun iyiliğini düşündüğümüzü biliyor. Onun yanında olmasak bile onun tarafında olduğumuzu biliyor.

 

Politika ne olursa olsun ve Jamie gibi çocukları destekleyecek şekilde değiştirilsin ya da değiştirilmesin, kızımızın kendini geliştirebilmesi ve zarar görmekten korunması için okula karşı değil, okulla birlikte çalışmayı umuyoruz.

 

Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen talebimizi kabul ettiğinizi bize zamanında bildirin. Dilerseniz konuyu daha ayrıntılı görüşmek üzere bir araya gelmeye hazırız.

 

Saygılarımla,

 

Felice