12 yaşında cinsiyet disforisi teşhisi aldıktan sonra cinsiyetini değiştiren çocuk iki yıl sonra fikrini değiştirdi

Doktorların ve ailesinin teşvikiyle cinsiyet değiştiren 12 yaşındaki çocuk esasen kendi bedeninde mutlu olduğunu fark ettiğinde kendi cinsiyetine geri dönme sürecine başladı.
12 yaşında cinsiyet disforisi teşhisi aldıktan sonra cinsiyetini değiştiren çocuk iki yıl sonra fikrini değiştirdi

 

Erişim Tarihi: 19.04.2023

Kaynak: www.independent.co.uk

 

Cinsiyet değiştirmeye karar veren okul çağındaki Avustralyalı bir erkek çocuğu iki yıl sonra fikrini değiştirdi.

Patrick Mitchell, henüz 12 yaşındayken, doktorların kendisine cinsiyet disforisi (kişinin sahip olduğu cinsiyetten ve cinsiyetin özelliklerinden duyduğu hoşnutsuzluk hali) teşhisi koymasının ardından östrojen (kadınlık hormonu) almaya başlamak için annesine yalvardı. Bunun doğru bir seçim olduğunu söyleyen profesyonellerin tavsiyelerine kulak veren annesi, oğlunu cinsiyet değiştirmesi için teşvik etti ve böylelikle Mitchell cinsiyet değiştirme sürecine başladı. Saçlarını uzattı ve göğüslerinin büyümesine neden olan hormonlar almaya başladı. Ancak transseksüel olarak iki yıl yaşadıktan sonra fikrini değiştirdi.

2017'nin başında, okuldaki öğretmenler ona kız olarak hitap etmeye başlamış ve bu da Mitchell'in doğru kararı verip vermediğini sorgulamasına neden olmuştu. Bir röportajında "Fark ettim ki aslında kendi vücudumda rahatmışım. Bunu fark ettikten sonra her gün kendimi daha iyi hissetmeye başladım" diye anlatıyor Mitchell. 

Patrick Mitchell, henüz 12 yaşındayken cinsiyet disforisi teşhisi aldıktan sonra cinsiyetini değiştirmişti.

Sonuç olarak, Mitchell annesine içini döktü ve kendi cinsiyetine geri dönmek istediğini açıkladı. Annesi o günü, "Gözlerimin içine baktı ve 'Kız olduğumdan emin değilim' dedi" sözleriyle anımsıyor.

Mitchell şimdi orijinal bedenine geri dönmek için hormon almayı bıraktı. Ancak kullandığı hormonların etkisiyle vücudunun geliştirdiği fazla meme dokusunu aldırmak için yakında bir ameliyat olması gerekecek.

Cinsiyet disforisi nadir görülmesine rağmen, detaylı değerlendirmeye tabi tutulmaksızın disfori ile teşhis edilen ve derhal hormon tedavisine başlatılanların sayısı ne yazık ki giderek artıyor. Daha da acısı, bunu çoğu zaman pişmanlık takip ediyor.