Zorbalığa uğrayan çocuklar sosyal medyanın renkli transseksüel dünyasına meylediyor

Ruh sağlığı sorunları ve zorbalıkla mücadele eden çocuklar ve gençler, sanal alemin sunduğu renkli transseksüel dünyasına kapılarak ebeveynlerinden uzaklaşıyor.
Zorbalığa uğrayan çocuklar sosyal medyanın renkli transseksüel dünyasına meylediyor


Erişim Tarihi : 12.06.2023

Kaynak: indefenceofchildren.org

 

Sizden neyin saklandığını nasıl bilebilirsiniz? Kızımın okulunun ve TAFE’nin (Teknik ve İleri Eğitim) benden bir şeyler sakladığından şüpheleniyorum ve bu durum kızıma karşı sorumluluklarımı yerine getirmemi neredeyse imkansız hâle getiriyor. Kızıma acil konaklama teklif edilmeden önce kimse bizimle hiçbir detayı görüşmedi. Oysaki çocuğumuz yanımızda güvendeydi ve evinde baş üstünde tutuluyordu.  

Kızımın psikolojik olarak hayattan kopuk olduğu ve yaşadığı bu hayatla barışık olmadığı için mutsuz olduğunu düşünüyorum. Depresyon, anksiyete, otizm spektrum bozukluğu ve dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğundan muzdarip. Okulda her gün zorbalığa maruz kalınca kendini Tumblr'a kaptırdı ve orada transseksüel dünyasını keşfetti. Onlardan biri gibi davrandığında aniden bir çok arkadaşı oldu. Yıkıcı yalnızlık içeren gerçeklik ile sözde arkadaşlarla dolu bir fantezi arasında seçim yapmak durumunda kaldı ve kendisini "onaylayan" bir sosyal grubun parçası olmayı seçti. Ait olduğun bir grubu aramak, ergenlik için anlaşılabilir bir gelişim aşamasıdır. Affedilemez olan, bunun bedeli olarak kızımızın bizden ve gerçeklikten koparılmasıdır.

Transseksüel
Otizm, DEHB, anksiyete ve depresif bozukluk gibi ruh sağlığı sorunları yanı sıra zorbalıkla mücadele eden gençler transseksüel topluluklarda kabul görmeye çalışıyor.

Şimdi daha fazlasını biliyoruz. Sanal ortamda tanıştığı kişiler ve okulu tarafından bizi düşman olarak görmesi ve bize güvenmemesi için teşvik edildiğini düşünüyoruz. Yahut yeni dünyasında yerini korumak için bizim düşman olduğumuzu iddia etti ki kimse onu bize ele vermesin. Ya da her ikisi de. Her iki durumda da, özellikle kızımın öğretmenleri bunu biliyorlardı ve bizi karanlıkta tuttular.

Olup bitenden haberimiz olmadan ve kızımızla konuşmaya, onu korumaya, muhafaza etmeye, savunmaya fırsat verilmeden suçlu bulunduk. Kızımızın transseksüellik iddiasından haberimiz bile yokken transfobik ilan edildik. Kızımızın en büyük düşmanları olarak yansıtıldık. Bunun anlamı, bir çocuğu aile bağlarından koparmanın ne kadar zarar verici olduğuyla ilgilenmedikleri ya da bunu bildikleri halde çocuğumuzu kendilerine daha da bağımlı hale getirmek için kasıtlı bir istismar tekniği uygulamış olmalarıdır.

Üstelik tüm bunlar göz göre göre, politika gereği, çocukları koruması gereken uzmanları tarafından yapılıyor. Bu tam bir vicdansızlıktır.