Bir annenin transseksüel evladına mektubu

Genç yaşta transseksüel olduğunu iddia ederek ailesiyle bağlarını koparan gencin annesinden yürek burkan sözler.
Bir annenin transseksüel evladına mektubu

 

Erişim Tarihi: 26.03.2023

Kaynak: pitt.substack.com

 

Aramızda bir duvar var... Beni sevmediğini söylüyor...

Bir zamanlar genç olduğumu, kendim ve çevremdeki tüm arkadaşlarım ve ailem için olgunlaşma sürecinin neye benzediğini bildiğimi unutuyorsun.

Eğitim ve çocuk gelişimi diplomalarım olduğunu unutuyorsun.

Hatırlasaydın, belki de sadece annen olarak değil, çocukluk, ergenlik, genç yetişkinlik, evlilik ve annelik dönemlerinde yolculuk yapmış ve sevgi ve kayıp, haklılık ve utanç, zafer ve hayal kırıklığı arasındaki yerlerden geçmiş yetişkin bir kadın olarak bilgeliğimi dinlemek isterdin.

Deneyimlerinin ve anlayışlarının hikâyesini duymayı arzuluyorum. Ancak aramızda bir duvar var ve bu duvar benim hikâyelerimi duymak istemeni engelliyor.

Her şeyden önce, seni ne kadar çok sevdiğimi duymanı istiyorum. Bu, sen doğana kadar hiç farkına varmadığım bir sevgiydi. Senin doğumunla yeni bir aleme girdim. Gerçek sorumluluk alemine… Bir hayatın sorumluluğu... Bu görevi hiçbir zaman hafife almadım.

Sana dünyanın hallerini göstermek için çok çalıştım. Sonra dünya değişti, kurallar değişti, dilimiz değişti ve sonuç olarak kurumlarımız değişti. Dünyanın (özellikle internet aleminin) yankıları bu değişiklikleri güçlendirdi ve aramızdaki duvarın inşa edilmesine neden oldu. Ergenliğin normal asi duvarı başka bir şeye dönüştü. Belki kendine ya da topluma karşı bir isyan, ama korku ve endişe üzerine kurulu bir duvar oldu. Zihnimden geçen en çılgın senaryolarda bile, çok güvendiğim kurumların aramızdaki bu duvarın inşaatına aktif olarak yardımcı olacağını hiç düşünemezdim. Seni cinsiyetinden, bedeninden ve bizden koparan bir duvar oldu bu. Ergenlikte bağımsız bir birey olduğun için aramıza bir çit kurmanı beklerken, aşılmaz bir duvar var inşa ettin. Sen nasıl doğduysan öyle büyüdün, özünü unutma… Bedeninle ve kendinle barıştığında biz her zaman burada seni seviyor ve bekliyor olacağız…

Ama önce bu duvarı aşmamız ve bunları sana duyurmamız lazım. Bunu birlikte nasıl aşacağız? Bize kim yardım edecek?