Trans aktivistler çocuklardan özür dileyecek mi?

Sağlık sisteminin ‘cinsiyet karmaşası yaşayan' çocuklara yaklaşımını inceleyen Cass raporununun yayınlanması üzerine Tavistock olarak da bilinen Sandyford kliniği çocuklara ergenlik engelleyici ilaçların reçete edilmesini durdurduğunu açıkladı.
Trans aktivistler çocuklardan özür dileyecek mi?


Kaynak: spiked-online.com
Erişim tarihi: 26.04.2024

Tavistock olarak da bilinen Sandyford kliniği, savunmasız çocuklara ergenlik engelleyici ilaçların reçete edilmesini durdurduğunu açıkladı.

Bu durum trans ideolojisi destekçilerinin büyük tepkisine yol açtı. BBC Radio Scotland'da, daha konuşmaya bile başlamadan önce “sosyal olarak erkeğe dönüştürülen” (cerrahi müdahale olmadan sosyal hayatta erkekmiş gibi yaşamaya itilen) 10 yaşındaki bir kız çocuğunun babası öfke nöbeti geçirdi. Sağlık sisteminin ‘cinsiyet karmaşası yaşayan' çocuklara yaklaşımını inceleyen Cass raporunu 'hayal kırıklığı' olarak nitelendirdi ve rapora güvenmediğini söyledi. Bu kız çocuğu daha bebekken ‘sosyal cinsiyet değişim sürecine’ tabi tutulmuş ve ilk yıllardaki eğitimi boyunca öğretmenleri tarafından bir erkek olarak muamele görmüştü. Bu süre zarfında sınıf arkadaşlarının her birine uygulanan baskıdan hiç bahsedilmedi bile.

İyi̇ kanıtlanmış ve etraflıca araştırılmış bi̇r i̇ncelemeye bu tür bi̇r tepki̇ vermek oldukça tehli̇keli̇dir. Belli ki bazı ebeveynler çocuklarına 'yanlış' bedende büyümekle ilgili korku hikayeleri anlatıyorlar. 

Yine de çocuklara “yanlış bedende doğduklarını” ve hayatlarının geri kalanında onları düzeltmek için zararlı tıbbi müdahalelerin gerekli olacağını söyleyenler sadece ebeveynler değil. Okullar ve klinisyenler de daha dövme yaptıracak yaşa gelmemiş küçük çocuklara bu sahte korkunun aşılanmasına yardımcı oluyor. Halbuki ergenlik engelleyicilerin aksine, dövmeler hiç değilse ömür boyu kısırlığa, kemik kırılganlığına, beynin az gelişmesine ve yetişkin cinsel işlevinin yokluğuna yol açmıyor.

Uydurma “trans çocuk” meselesinin en suçlu taraflarından biri de çocuklara yönelik yayıncılık endüstrisidir. Sözüm ona saygın yayınevleri yıllardır trans ideolojisinin propagandasını yapıyor. Örneğin, LD Lapinski'nin ödüllü eseri Jamie, orta sınıf okurlar için “zararsız ve geri döndürülebilir” ergenlik engelleyicileri yürekten destekliyor(!).

Başarılı çocuk yazarları, kadınların “regl olan insanlar” olarak yeniden adlandırılmasına karşı çıkan JK Rowling’i desteklediğinde işten çıkarıldı. Bu, çocuk kitapları endüstrisindeki trans lobisinin gücüydü. Çocuk yayıncılarının - bazı cesur istisnalar dışında - bu kadar korkak ve saf olması, her iyi yazarın genç okuyuculara aktarmak istediği ilkelere ihanettir. Bu aynı zamanda büyük bir utançtır.

Cass Raporu ve Dünya Transgender Sağlığı Profesyoneller Birliği (WPATH) üyelerinin cinsiyet tıbbı hakkında bilimsel hiçbir şey olmadığını da ortaya koyan sızdırılan mesajları 'cinsiyet değiştirme yalanın’ acımasızlığını ortaya çıkardığına göre, yetişkinlerin artık geri dönüp çocukların geleceğini yok eden bu sinsi ideoloji hakkındaki gerçekleri yayınlamaya başlaması gerekiyor.