Trans aktivistler, İngiltere'de çocukların cinsiyet değiştirmesi üzerine hazırlanan Cass raporunun yazarını tehdit etti

366 sayfalık Cass raporunun arkasındaki ekibe liderlik eden 66 yaşındaki doktor Dr. Hilary Cass, bulgularının yankıları siyaset ve tıp dünyasında yankılanırken trans aktivistlerin hedefi haline geldi.
Trans aktivistler, İngiltere'de çocukların cinsiyet değiştirmesi üzerine hazırlanan Cass raporunun yazarını tehdit etti


Kaynak: lifesitenews.com
Erişim tarihi: 25.04.2024

366 sayfalık Cass raporunun arkasındaki ekibe liderlik eden 66 yaşındaki doktor Dr. Hilary Cass, bulgularının yankıları siyaset ve tıp dünyasında yankılanırken trans aktivistlerin hedefi haline geldi. Tacizler sadece internetle sınırlı kalmadı; kendi güvenliği için toplu taşıma araçlarını kullanmaması tavsiye edildi.

Times gazetesine verdiği röportajda Cass, raporunu eleştirenlerin dezenformasyon yayarak çocukları riske attığını ve şimdiye kadar yapılan eleştirilerin tamamen yanlış olduğunu belirtti. Bir İşçi Partisi milletvekili Cass'i bulgularında 100 transseksüel araştırmayı görmezden gelmekle suçladı. Cass, bunun son derece samimiyetsiz olduğunu söyledi. Times'a verdiği demeçte Cass: "Eleştiriler beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı, çünkü bunlar düpedüz dezenformasyon. Her şey raporun yayınlanmasından bir gün önce, bir influencer'ın randomize kontrol denemesi olmadığı için reddedilen makalelerin yer aldığı bir listenin resmini yayınlamasıyla başladı. Bu listenin ne raporumuzla ne de makalelerle hiçbir ilgisi yoktur." dedi.

"Çocukların sağlık hizmetlerine ilişkin kanıtları inceleyen bir raporu kasıtlı olarak baltalamaya çalışırsanız, bu affedilemez. Bunu yaparak çocukları riske atıyorsunuz." diye devam etti. Cass, raporda dışarıda bırakıldığı iddia edilen 100 makalenin her birinin kendi araştırma ekibi tarafından tek tek incelendiğini ve sonuçların 103 makale arasından yüksek ve orta kalitedeki 60 araştırmadan elde edildiğini belirtti. Cass'ın suçu elbette raporunun transseksüel anlatıyı çürütmesiydi. Times'a verdiği demeçte, raporunun pek çok çevrede yarattığı etkinin kendisini cesaretlendirdiğini, ancak trans aktivistlerden gelen tepkilerin oldukça agresif olduğunu ve Cass incelemesi hakkında bu insanların hoşuna gitmeyen bir haber yapıldığı zaman tepkilerin daha da arttığını belirtti.  

Kendisine gelen küfür içerikli dijital mesajlar hakkında "Şu anda oldukça aşağılık e-postalar geliyor" dedi. "Bunların çoğundan ekibim beni koruyor, bu yüzden onları göremiyorum. Beni dehşete düşüren şey, tartışmanın ne kadar çocukça bir hal aldığıdır. Biriyle aynı fikirde değilsem bana transfobik ya da TERF [trans dışlayıcı radikal feminist] deniyor." Bu eleştirilerin kendisini yıpratıp yıpratmadığı sorulduğunda Cass şu yanıtı verdi: “Hayır. Bu kişisel bir şey ama bu insanlar beni tanımıyor. Dezenformasyon beni istismardan çok daha fazla üzüyor ve sinirlendiriyor. Beni öfkelendiren şey yanlış bilgilendirme. Güvenlik tavsiyesine uyarak şu anda toplu taşıma araçlarına binmiyorum, bu da uygunsuz bir durum.”

Cass raporu
İngiltere'de çocukların cinsiyet değiştirmesi üzerine ses getiren bir rapor yayınlayan Dr. Hilary Cass, trans aktivistlerin hedefi haline geldi.

Altı kliniğin ergenlik engelleyicilerin etkilerine ilişkin araştırmayı paylaşmayı reddettiğini söyleyen Cass, bu kurumların tepkisini koordineli ve ideolojik güdümlü olarak nitelendirdi ve "yaklaştığımızda bize pek de dostça davranmadılar" dedi. Tıbbi kurumların, çocuklara verdikleri bakımın uzun vadeli etkilerine ilişkin bir çalışmada iş birliği yapmayı reddetmesi, makul bir gözlemcinin de kabul edeceği gibi, büyük bir kırmızı alarmdır. Ve dahası da var. Tavistock, Cass'ın büyük hayal kırıklığı olarak nitelendirdiği, göç edenlere ilişkin verileri vermeyi reddetti. Cass’e ideolojik olarak ele geçirilme iddiaları sorulduğunda ise: "Personel arasında aktivist olarak tanımlayabileceğim bir ya da iki kişi kesinlikle vardı ancak personelin çoğunluğu yaptıklarının doğru olduğuna inanıyordu." dedi. 

Cass, yakın zamanda duyurulan yetişkin cinsiyet kliniklerinin gözden geçirilmesini gerçekleştirmeyecek olsa da, GenderGP'yi ergenlik engelleyicilerinin reklamını yapmaya ve reçete etmeye devam ettiği için kınadı ve Dr. Helen Webberley tarafından sağlanan sözde "bakımın" kesinlikle uygun bir değerlendirme olmadığını ve keşif açısından yeterli olarak kabul edilebilecek bir şeyin yakınından bile geçmediğini belirtti.  

Bir kadın hekime, çocukları korkunç ve devam etmekte olan bir tıbbi skandaldan korumaya çalıştığı için trans aktivistler tarafından saldırıya uğrayabileceği gerekçesiyle otobüse ya da trene binmemesinin tavsiye edilmesi hepimiz için şoke edici olmalıdır. Son birkaç yıl bizi bu tür davranışlara karşı duyarsızlaştırdı. Neyse ki Cass raporunun bulguları, trans aktivistlerin umutsuzca kaçınmaya çalıştıkları tartışma üzerinde sismik bir etki yaratıyor gibi görünüyor.