The North Face, 12 yaşındaki çocukların drag performansı sergilediği LGBT kampına sponsor oldu

The North Face, yaşları 12’den başlayan ve LGBT olduklarını söyleyen küçük çocukların drag performansı sergilemeye teşvik edildiği bir gecelik yaz kampının sponsorluğunu yapıyor.
The North Face, 12 yaşındaki çocukların drag performansı sergilediği LGBT kampına sponsor oldu


Kaynak: dailywire.com
Erişim tarihi: 04.04.2024
Yayınlanma tarihi: 03.04.2024

The North Face, yaşları 12’den başlayan ve LGBT olduklarını söyleyen küçük çocukların drag performansı sergilemeye teşvik edildiği bir gecelik yaz kampının sponsorlarından biri.

Camp Brave Trails adı verilen programın hem Güney Kaliforniya hem de New York'ta merkezleri bulunuyor ve diğer markaların yanı sıra outdoor markası The North Face ile ayakkabı şirketleri Toms ve Chacos tarafından destekleniyor. The North Face, 2021 yılında Camp Brave Trails'e 70.000 doların üzerinde bağışta bulunduğunu belirterek birkaç yıldır sponsorluk yapıyor.

Camp Brave Trails tarafından yayınlanan videolar, programa katılan küçük çocukların makyaj yaparken drag kıyafetleri giydiklerini ve performans sergilediklerini ortaya koyuyor.

Kampın sitesinde "Bir yaz kampının tüm geleneksel unsurlarını LGBTQ+ bir dokunuşla harmanladığımız Camp Brave Trails'e hoş geldiniz. Kampımız LGBTQ+ gençler için güvenli bir sığınak olarak hizmet vermek üzere özenle tasarlanmıştır"  deniyor. Kamp, yaşları 12’ye varan küçük çocukların kampa katıldıktan sonra ortaokullarında LGBT kulüpleri kurmalarıyla övünüyor.

Kampın web sitesinde kampçıların "kendini keşfetmeyi teşvik eden, farklı cinsiyet ifadelerini kucaklayan ve yaratıcılığı besleyen bir alana" dalacakları ve "isimleri, zamirleri ve kimliklerinin sadece saygıyla karşılanmakla kalmayıp kutlanacağı" belirtiliyor.

Drag performansı
Camp Brave Trails adı verilen kamp programı, yaşları 12'den başlayan çocuklara makyaj yaptırıp drag kıyafetleri giydirerek onları drag performanı yapmaya teşvik ediyor.

Kampın kurucuları Kayla ve Jessica Weissbuch, programı tanıtmak ve kampı nasıl yürüttüklerini açıklamak için Kelly Clarkson Show'a çıktılar. Kayla Weissbuch, "Tüm konutlarımız cinsiyetsiz, tuvaletler cinsiyetsiz, kampçılardan isim ve zamir istiyoruz ve bunları istedikleri gibi değiştirebiliyorlar" dedi ve kampta çocukların farklı kıyafetlerle cinsiyetlerini “keşfetmelerine" olanak tanıyan bir kıyafet dolabı olduğunu ekledi. Gösteride yer alan bir kampçı "Performans sergileyebildim, drag yapabildim, ... pek çok aktivite yapabildim" dedi.

Kamp 12 ile 17 yaş arasındaki çocuklara açık ve sitede "kampçıları yaşlarına göre kabin gruplarına ayırıyoruz; kampçıları asla cinsiyete göre ayırmıyoruz" açıklaması yer alıyor.

Camp Brave Trails birkaç farklı sponsora sahip olsa da, The North Face hem cinsiyet hem de ırk konusunda aşırı sol bir gündemi defalarca zorlayan şirketlerden biri. Şirket yakın zamanda müşterilerini "açık havada dostluk" adlı bir “çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık” eğitim kursunu tamamlamaya teşvik etti ve bu müşterilerine %20 indirim sağlayacağını duyurdu. The North Face daha önce bir drag sanatçısını öne çıkaran reklamların yer aldığı "Summer of Pride" kampanyası nedeniyle de tepkiyle karşılanmıştı.

Camp Brave Trails, özellikle LGBT üyesi olduğunu söyleyen çocuklar için pazarlanan birçok gece kampından sadece biri. Bir Daily Wire araştırması benzer kampların ülke çapında faaliyet gösterdiğini ve bazılarının dört yaşa kadar küçük çocukları kabul ettiğini ortaya çıkardı. Çocukları göğüs bağlayıcı giymeye teşvik eden bir kuruluş olan Trans Youth Equality Foundation (Trans Gençlik Eşitlik Vakfı), "transgender ve non-binary" çocuklar için "New England'da gizli bir yerde" 7 yaştan başlayan küçük çocukların katılabileceği bir gençlik kampına ev sahipliği yapıyor.

Camp Indigo, Kaliforniya ve Colorado'da bulunan ve yalnızca kendini transgender ya da non-binary olarak tanımlayanlara açık olan bir program ve 12 yaş kadar küçük çocuklara "trans tarihi ve trans odaklı cinsel eğitim" hakkında eğitim veriyor. Ohio'da bulunan Camp Lilac da ses eğitimi, makyaj ve saç eğitimleri gibi "trans merkezli etkinliklere" ev sahipliği yapıyor.

New Hampshire merkezli Camp Aranu'tiq, transseksüel olduğunu söyleyen 8 yaş kadar küçük çocuklara açık. Kampın ana kuruluşu Harbor Camps’ın, aynı zamanda Demokrat Illinois Valisi J.B. Pritzker'in kuzeni olan trans milyarder Jennifer Pritzker tarafından kurulan Tawani Vakfı'ndan 25.000 dolar aldığı biliniyor.