Kadın mahkum, öz kızına tecavüz eden transseksüel bir mahkumla aynı odayı paylaşmaya zorlandı

Wisconsin eyaletinde bir kadın mahkum, bir çocuğa birinci dereceden cinsel saldırı suçundan hüküm giymiş kayıtlı bir seks suçlusu olan transseksüel bir mahkumla aynı hücre ve ranzayı paylaşmak zorunda bırakıldı.
Kadın mahkum, öz kızına tecavüz eden transseksüel bir mahkumla aynı odayı paylaşmaya zorlandı


Kaynak: dailysignal.com
Erişim tarihi: 27.02.2024

Katelyn McGraw isimli kadın mahkum şu anda ABD'nin Wisconsin eyaletinin Taycheedah Islah Kurumunda uyuşturucu madde bulundurma ve kefaletle serbest bırakılma hakkını kötüye kullanma suçlarından hapis yatıyor. Kayıtlara göre kendisi 2023 yazının sonundan beri Taycheedah'ta bulunuyor ve nişanlısına göre yakında asgari güvenlikli bir hapishaneye gönderilecek.

Kadın mahkum McGraw, kısa bir süre önce nişanlısı Raymond Slater'a, hem hücresini hem de ranzasını paylaştığı "Mark Campbell" adlı transseksüel bir mahkumu anlatan sıkıntılı mesajlar göndermeye başladı. McGraw, hücre arkadaşının sürekli mastürbasyon yaptığını, cinsel yorumlarda bulunduğunu ve saldırgan davranışlar sergilediğini anlatırken, bu durumdan aşırı kaygı duyduğunu ifade ederek nişanlısından trans mahkumun tam olarak ne sebeple hapse girdiğini öğrenmesini istedi.

Kadın mahkum, Slater’a: "Bu ucube altımdayken çok daha fazla stresliyim" diye yazdı. Slater nişanlısıyla, insanların hapisteki sevdiklerine mesaj gönderebildikleri bir platform olan CorrLinks aracılığıyla iletişim kuruyordu. Endişeli nişanlı, trans mahkumun kim olduğunu öğrenmek için hemen internete başvurdu. Kendisi The Daily Signal'ın Eylül 2023 tarihli haberine rastladı. Bu haberde, esas cinsiyeti erkek olan Campbell'in “trans kadın” olduğunu iddia ettiği, öz kızına tecavüz ettiği ve bir çocuğa birinci dereceden cinsel saldırı suçundan hüküm giymiş kayıtlı bir seks suçlusu olduğu yazıyordu. Campbell, trans kadın olduğunu iddia ettiği için Wisconsin Ceza İnfaz Kurumu onu Ağustos 2022'den bu yana bir kadın hapishanesi olan Taycheedah Ceza İnfaz Kurumu'nda barındırıyordu.

Trans kadın
Katelyn McGraw isimli kadın mahkum, trans kadın olduğunu söyleyen bir erkekle aynı hücreyi paylaşmak durumunda bırakıldı.

"Her şey Onunla Aynı Hücrede Olmaktan Daha İyidir"

Onunla aynı hücrede kalan kadın mahkum McGraw, The Daily Signal'e konuşarak bu ayın başlarında ıslah evinin onu "Monarch" adı verilen psikiyatrik hizmetler birimine taşıdığını söyledi. McGraw: "Beni Monarch'a taşıdılar çünkü Campbell'e benden daha çok inanıyorlar" dedi. "Campbell onlara hayal gördüğümü çünkü sürekli mastürbasyon yaptığını söylediğimi söyledi ki öyleydi… Ve onlar da bana Monarch'a gitmeyi reddedersem [tecrite] gideceğimi söylediler."

"Her şey onunla aynı hücrede kalmaktan daha iyidir. İlk taşındığında bana hiç arkadaşım olup olmadığını sormuştu çünkü onların vajinasını görüp görmediğimi merak edeceklerini çünkü harika göründüğünü ve cerrahın harika bir iş çıkardığını ve bizimkinden daha taze olduğunu söyledi." 

McGraw, Campbell'in bu teklifinden iğrendiğini ve travma geçirdiğini ifade etti. "Kimsenin mahremini görmek istemiyorum" dedi.

Hapishane kayıtlarına göre kadın mahkum McGraw 31 yaşında, sadece 1.57 boyunda ve 150 kilo ağırlığında. Nişanlısının söylediğine göre, küçük bir kızken kendisine uyuşturucu kullanmayı öğreten babası tarafından cinsel istismara uğramış. Nişanlısı onun çok zor, çok çetin bir hayat yaşadığını ve 2017'den beri hapishaneye girip çıktığını söyledi. Ancak hem gardiyanlardan hem de diğer mahkumlardan gördüğü muameleden ilk kez şikayetçi olduğunu da ısrarla vurguladı. Kadın mahkum Monarch’a taşınmadan önce nişanlısına, Campbell'in ona cinsel saldırıda bulunacağından ve onu döveceğinden ve gardiyanların bu konuda hiçbir şey yapmayacağından korktuğunu söyledi. Nişanlısı The Daily Signal'e gönderdiği mesajda: "Tüm bunlar benim için yürek parçalayıcı" dedi.

Mark Campbell, Çocuk Tecavüzcüsü

Trans mahkum Campbell 52 yaşında, 1.80 boyunda ve 225 kilo ağırlığında. Hapishane fotoğrafında uzun saçlı ve göz kalemi, göz farı, allık gibi makyaj malzemeleri kullanırken görülüyor. Mahkeme belgeleri, Campbell'in küçük oğlu da evdeyken kızına cinsel saldırıda bulunduğunu ve "cinsel saldırı gerçekleşirken küçük çocuğun bazen odaya girdiğini" iddia ediyor.

Slater ise: "Oradaki sorumluların Katie'nin geçmişini bile bile onu 10 yaşındaki kızına tecavüz eden bir adamla aynı hücreye koymaya karar verdiklerine inanamıyorum" diyor. Wisconsin'deki bir yayın organına göre Campbell ilk olarak 2013 yılında kadın gibi görünmek üzere cinsiyet değiştirme ameliyatı olmak istemiş, ancak Ceza İnfaz Kurumu o zaman bu talebi reddetmişti. Yayının haberine göre Campbell, 2016 yılında kurumu yetkililerini, transseksüel ameliyatı olmasına izin vermeyerek tıbbi ihtiyaçlarına kayıtsız kalmakla suçlayan bir dava açmıştı.

7. ABD Temyiz Mahkemesi 2019 yılında, Ceza İnfaz Kurumu yetkililerinin böyle bir ameliyatı reddetmesinin Campbell’in haklarını ihlal edeceğini öngöremeyeceklerine karar verdi. Ancak Aralık 2020'de federal bir yargıç, Campbell'e vergi mükellefleri tarafından finanse edilecek bir cinsiyet değiştirme ameliyatı sunulması ve bu ameliyatı beklerken onun bir kadın hapishanesine nakledilmesine karar verdi.

Cinsiyet değiştirme
Öz evladına tecavüz eden trans mahkum Mark Campbell, cinsiyet değiştirdikten sonra Nicole Rose Campbell ismini kullanmaya başladı.

Bir Erkekle Aynı Hücreyi Paylaşmak

The Daily Signal ile paylaşılan mesajlarda kadın mahkum McGraw, cezaevinde stresli ve mutsuz bir yaşam sürdüğünü, koktuğu için diğer mahkumların kendisinden kaçtığını ve Campbell'den şikayetçi olduğunda gardiyanların ona inanmadığını anlattı. McGraw'ın nişanlısına gönderdiği mesajlara göre Campbell, McGraw ile aynı ranzayı paylaşıyordu ve kadın mahkum sık sık onun alt ranzada mastürbasyon yapmasını dinlemek zorunda kalıyordu. McGraw, Campbell'den yaptıklarının iğrenç olduğunu söyleyerek durmasını istediğinde ise Campbell'ın "çıldırdığını" ve "kendini kaybettiğini" söyledi. McGraw: "[Campbell] ranzamın üstünü birkaç kez yumrukladıktan sonra, 'Kafayı mı yemek istiyorsun, hadi kafayı yiyelim' dedi, ben yatağımda uzanırken yumruğunu havaya kaldırdı. Bu hasta ve psikopat bir ucube. Beni bu hücrede bir erkekle birlikte tuttuklarına gerçekten inanamıyorum!!!" diye yazdı.

Trans mahkumun mastürbasyon alışkanlıklarına ilişkin kadın mahkumlardan gelen tanımlamalar, Campbell'in penis, testis ve skrotumun çıkarıldığı ve sahte bir vajinal kanal ve dış cinsel organ oluşturmak için dokunun yeniden düzenlendiği bir vajinoplasti ameliyatı geçirmiş olabileceğine işaret ediyordu. Ayrıca McGraw, kadın olduklarına inanan ve sahte vajina kanalını korumaya çalışan diğer erkekler gibi Campbell'in de cerrah tarafından yapılan yaranın kapanmaması için her gün yarayı genişlettiğini söyledi.

Ceza İnfaz Kurumunun Nisan 2018 tarihli kılavuzunda, mahkumların cezaevine girişte veya hapsedilme sırasında herhangi bir zamanda kendilerini transseksüel veya interseks olarak tanımlayabilecekleri ve altı tesis dışında tüm tesislerin transseksüel ve interseks mahkumlar için onaylandığı belirtiliyor. Kılavuza göre, bir mahkum transseksüel ameliyatı geçirmişse, bu mahkum muhtemelen cinsiyet değiştirme kararıyla uyumlu bir tesise yerleştirilir. Başka bir deyişle, bir erkek kadın gibi görünmek için cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirirse, Campbell'in davasında olduğu gibi, kadınlarla birlikte barındırılır.

Transseksüel Mahkumlar ve Cinsel İstismar

Daily Signal daha önce Wisconsin Ceza İnfaz Kurumu tesislerinde kalan ve trans kadın olduğunu iddia eden erkeklerin yarısından fazlasının en az bir cinsel saldırı veya cinsel istismar suçundan hüküm giydiğini bildirmişti. Bu açıklama, The Heritage Foundation’ın The Oversight Project (Gözetim Projesi) tarafından Nisan 2022'de kamu kayıtları talebi yoluyla elde edilen kayıtlardan geldi. Gözetim Projesi, transseksüel kadın olduklarını iddia ederek kadın cezaevlerine nakil isteyen erkek mahkumlar hakkında bilgi istedi.

Buna göre, Wisconsin Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan ve transseksüel olduğunu beyan eden 161 erkekten 81'i (%50,3) Temmuz ayı sonu itibariyle en az bir cinsel saldırı veya cinsel istismar suçundan hüküm giymiştir. Cinsel suçlardan hüküm giymiş olan mahkumlar, bir çocuğun cinsel istismarı, cinsel bir eylemin zorla izletilmesi, tecavüz, rıza olmadan cinsel ilişki, ensest, bir çocukla cinsel ilişki, bir çocukla uygunsuz davranış, bir çocuğu baştan çıkarma ve daha fazlasını içeren suçlar işlemiş olabilirler.