Cinsiyet değiştirme ameliyatlarından sonra yeni fenomen: 'Cinsiyet yok etme ameliyatı'

Cinsiyet değiştirme ameliyatlarının artan popülerliğinden sonra şimdi de genital organları yok etmeyi amaçlayan radikal uygulamalar, kişilerin tamamen hadım edilmesi ve cinsiyetlerinin ortadan kaldırılması gibi son derece tartışmalı müdahaleleri içeriyor.
Cinsiyet değiştirme ameliyatlarından sonra yeni fenomen: 'Cinsiyet yok etme ameliyatı'


Kaynak: stream.org
Erişim tarihi: 25.03.2024
Yayınlanma tarihi: 29.08.2023

David Plastic Surgery sitesine göre, Dr. Peter K. Davis'in hastalarının hepsi "tam bir cinsiyet değişimi istemiyor". Cinsiyetiyle uyumlu hissetmeyen hastalar için, Dr. Davis bir erkeği hadım etme veya 'smoothie' prosedürleri olarak da bilinen nulifikasyon (cinsiyeti yok etme) işlemi gerçekleştiriyor. Bu prosedür tam bir penektomi (penisin alınması), orşiektomi (skrotumun alınması), skrotal kesenin küçültülmesi ve üretranın kısaltılması işlemlerini içeriyor. Amaç, karından kasıklara kadar olan bölgede düzleştirilmiş bir görünüm elde etmek.

Bu hastalıklı bir hiciv değil. Dr. Mengele tarafından gerçekleştirilen şeytani bir deneyin raporu da değil. Bu, bir erkeğin kendi seçimiyle hadım edildiği, erkek anatomisinin tüm belirtilerinin ortadan kaldırıldığı ve giderek popüler hale gelen bir prosedür. Prosedür sonucunda ise erkek artık bir "smoothie" haline geliyor; yani artık ne erkek ne de kadın oluyor, sadece pürüzsüz bir genital bölgeye sahip oluyor. Bu tür bir cerrahi müdahalenin barbarlık olmadığını düşünmek mümkün mü? (Ameliyatın bir erkeği kadına dönüştüremeyeceği veya tam tersinin mümkün olamayacağı biyolojik gerçeğini bir kenara bırakıyoruz).

"Nulektomi" - Beden Nefretini İfade Etmek İçin Yeni Bir Ameliyat Biçimi

QueerDoc web sitesi açıklıyor: "Nulektomi, karından kasıklara kadar pürüzsüz bir görünüm oluşturmak için iç ve dış genital yapıların çıkarılmasıdır." Yani bu ameliyat sadece erkekler için değil, aynı zamanda kadınlar için de geçerli. 

Vice web sitesindeki bir başlık ve notu şu şekilde: "Translar, non-binary alt ameliyatları arıyor. Cinsiyet spektrumunda, bazı hastalar karışık cinsel organ setleri istiyor ya da hiç istemiyor." Yani, tüm bu organları karıştırabilir, eşleştirebilir ya da kaldırabilirsiniz. Sizi hangisi daha iyi hissettiriyorsa (ve nerede para kazanılabiliyorsa), sizin için bir ameliyat var.

Elbette tüm bunlar, birçok transın yaşadığı acı ve kafa karışıklığının altını çiziyor ve bu kesinlikle hafife alınacak bir şey değil. Ancak çözüm kesinlikle bu olamaz - genital organları karıştırarak, eşleştirerek, ekleyerek, çıkararak, yumuşatarak ve belirsizleştirerek "cinsiyet kimlikleri" ve cinsiyetsizlik yaratmaya çalışmak kesinlikle çözüm olamaz.

Sağlıklı Vücut Parçalarını Aldırmak Duygusal Sorunlara Çözüm Değildir

Yıllar boyunca birçok kişinin de belirttiği gibi, cinsiyet değiştirme veya cinsiyet yok etme ameliyatları BIID'den (Vücut Bütünlüğü Kimlik Bozukluğu, bazen sadece Vücut Bütünlüğü Bozukluğu veya BID olarak adlandırılır) muzdarip birinin sağlıklı uzvunu kesip atmaktan farklı değildir.

BIID hastası bir eli, ayağı, kolu ya da bacağı (hatta görme yetisi) olmadan kendini iyileşmiş hissedebilir, "Sonunda kendimi bütün hissediyorum!" diyebilir. Ancak insanlığın geri kalanının çoğu şöyle der: "Bunun daha iyi bir yolu olmalı. Bu insanlara etraflıca yardım etmeliyiz."

Christopher Rufo 24 Ağustos 2023 tarihli bir makalesinin başlığını "Eşitlik Adına Barbarlık", alt başlığını ise "Austin merkezli bir doktor 'non-binary' genital ameliyatları gerçekleştiriyor" şeklinde atmıştı. Rufo makalesinde şunları belirtmişti: "Curtis Crane bu harekete öncülük eden doktorlardan biri. Crane, Iowa Üniversitesi ve Dartmouth College eğitimli bir ürolog ve plastik cerrah olup, deneysel non-binary ameliyatlar da dahil olmak üzere transseksüel tıbbi müdahaleler konusunda uzmanlaşmıştır."

Cinsiyet yok etme
Genital organları yok eden cinsiyet yok etme ameliyatları gibi radikal uygulamalar, kişilerin tamamen hadım edilmesi ve cinsiyetlerinin ortadan kaldırılması gibi son derece tartışmalı müdahaleleri içeriyor.

İnsan Biyolojisinin Kadın-Erkek Gerçekliğinin Baskıcı Bir Sosyal Yapı Olduğunu Düşünmek

Peki Dr. Crane ve meslektaşları, doğası gereği %100 seçmeli olan bu tür ameliyatları tam olarak nasıl gerekçelendiriyor?

Rufo şöyle yazıyor: "'Eşitlik' ve 'tanınma' politikaları aracılığıyla. Geçen yıl, Eşitlik İttifakı için yaptığı bir açılış konuşmasında Crane, transseksüel tıp felsefesini ortaya koydu ve 'Tarihimiz eşitsizliklerle dolu; özellikle Batı, kendini transgender, non-binary, cinsiyet uyumsuz, genderqueer (cinsel sınırsızlık) ve akıcı cinsiyet (tek cinsiyette kalmama durumu) olarak tanımlayanların temel tanınma hakkını reddeden sahte bir cinsiyet ikiliğini -erkek ve kadın- destekledi' dedi."

Rufo daha sonra, "Crane kendini bilim ve eşitlik şampiyonu olarak tanımlıyor ama daha çok Dr. Frankenstein'a benziyor" diyor ve ekliyor: "Bir hesaplaşma yaklaşıyor olabilir."

Evet, "2018 yılında çok sayıda transseksüel hastanın Crane'e tıbbi uygulama hatası nedeniyle dava açtığı keşfedildi. İsimsiz bir 'detrans' (esas cinsiyetine dönen eski trans), reşit değilken Crane'in gereksiz yere göğüslerini aldırdığı suçlamasıyla ortaya çıktı. Eski hastaların hepsi barbarca ameliyatlar ve korkunç komplikasyonlar tarif etti. Davalar mahkemede reddedildi, muhtemelen anlaşmalar sonucunda."

Yaklaşan Dava Seli

Önümüzdeki günlerde, bu barbarca ameliyatları gerçekleştiren doktorlara, özellikle de çocukları ameliyatla "dönüştürme" gibi korkunç ve tamamen haksız bir uygulamaya girişenlere karşı gerçek anlamda bir dava seli görmeyi bekleyebilirsiniz.

2022 yılında Focus on the Family'den Jeff Johnston şöyle bir haber yapmıştı: "'Reşit Olmayanları Tıbbi Yanlış Uygulamadan Koruma Yasası' yetişkinlerin, küçükken ergenlik engelleyiciler, karşı cinsiyet hormonları ve transseksüel ameliyatlarını kullanarak kendilerini 'dönüştüren' doktorları dava etmelerine olanak tanıyacak.

"Tasarı, karşı cinsiyete benzemelerini sağlamak amacıyla reşit olmayanlara bu şekil bozucu ve tıbbi müdahaleleri yapanları hedef alıyor. Hastalar bu tür prosedürlerin ruh sağlığı sorunlarını iyileştirmediğini ve vücutlarının onarılamayacak şekilde hasar gördüğünü fark ettiklerinde, dava açmak için 18 yaşını doldurduktan sonra 30 yıl süreleri olacaktır."

Ancak Johnston, "Reşit Olmayanları Koruma Yasası'nın ancak tasarı kabul edilip yasalaştıktan sonra gerçekleştirilen ameliyatlar için geçerli olacağını, mevcut Kongre ve yönetim göz önüne alındığında bunun pek mümkün görünmediğini" belirtti.

Ancak bireysel düzeyde, bu tür davaların her ay, her hafta ve belki de her gün olmasa bile her yıl arttığını görmeyi bekleyebiliriz.

Bu tür davalar, Birleşik Krallık'ta "dünyanın en büyük pediatrik cinsiyet kliniği" olarak lanse edilen cinsiyet değiştirme devi Tavistock'un kapanmasına katkıda bulundu. Avukatların The Times'a verdiği bilgiye göre, Ağustos 2022 itibariyle "İngiltere merkezli klinik, ergenlik engelleyicilere alıştırıldığı iddia edilen yaklaşık 1.000 çocuğun ailesi tarafından dava edilecekti."

Elbette kötü haber şu ki, ABD'de Biden yönetimi tarafından teşvik edilen çocukları sakatlama ve kısırlaştırma çabası hızla devam ediyor. Bunların bir kısmı yersiz bir "merhametten", bir kısmı da açgözlülükten kaynaklanıyor.

İyi haber şu ki, Amerika genelinde çocukların cinsiyet değiştirmesini durdurmak için tasarlanan yasa tasarılarının sayısının artması ve trans karşıtı aşırılıkçılığın yükselişi, tüm bunların tersine döneceğini gösteriyor. Buna "cinsiyet yok etme" ameliyatları da dahil olmak üzere açılacak davalar da eklendiğinde gemi hızla batabilir.

"Bir zamanlar ben hayattayken bu ameliyatlar sadece yapılmakla kalmıyor, aynı zamanda kutlanıyordu… Şükürler olsun ki o günler çoktan geride kaldı ve insanlar ihtiyaç duydukları gerçek şefkatli tedaviyi görüyorlar."