Cinsiyet değiştirme uygulamalarının kanıt temelini inceleyen Cass raporu, modern zamanların en kötü tıbbi skandallarından birini ortaya çıkardı

Seçkin çocuk doktoru Dr. Hilary Cass, çocuklara ve gençlere ergenlik engelleyiciler ve karşı cinsiyet hormonları gibi geri dönüşü olmayan tedavilerin çok az kanıta dayanılarak ya da hiç kanıt olmadan verildiğini tespit etti.
Cinsiyet değiştirme uygulamalarının kanıt temelini inceleyen Cass raporu, modern zamanların en kötü tıbbi skandallarından birini ortaya çıkardı


Kaynak: yorkshirepost.co.uk
Erişim tarihi: 19.04.2024
Yayınlanma tarihi: 19.04.2024

Bir hafta kadar önce yayınlanan Cass raporu, modern zamanların en kötü tıbbi skandallarından birini ortaya çıkardı. Seçkin çocuk doktoru Dr. Hilary Cass, çocuklara ve gençlere ergenlik engelleyiciler ve karşı cinsiyet hormonları gibi geri dönüşü olmayan ve hayatlarını değiştiren tedavilerin, güvenlikleri ya da etkinlikleri konusunda çok az kanıta dayanılarak ya da hiç kanıt olmadan verildiğini tespit etti.

Kısacası, yaklaşık on yıllık bir süre boyunca, NHS bünyesindeki sağlık görevlileri, binlerce savunmasız çocuk üzerinde, onlarca yıl sürebilecek feci sonuçları olan, vahşi ve denetimsiz bir deney yürüttüler. Bu son derece şok edici ve yeterince kötü - ama daha da kötüsü var.

Bu tedaviler için kanıt temelinin çok zayıf olduğunun farkında olan Dr. Cass, 2009-2020 yılları arasında Tavistock ve Portman NHS tröstünün cinsiyet kimliği geliştirme servisinde (GIDS) tedavi gören 9.000 genç arasındaki sonuçları belgelemek için York Üniversitesi'nden bir grup araştırmacıyı görevlendirdi.

Bu çalışma, doktorların cinsiyet değiştirme uygulamalarının uzun vadeli sonuçlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olacak hayati bir öneme sahipti. Ancak Dr. Cass, İngiltere'nin yedi yetişkin cinsiyet servisinden altısının tamamen ideolojik nedenlerle verileri teslim etmeyi reddetmesi üzerine bu araştırmanın "engellendiğini" söyledi.

NHS bünyesinde yüksek maaşlarla çalışan kıdemli doktorlar, ideolojik gerekçelerle çocukların sağlıklı ve güvenli bir şekilde tedavi edilmesini teşvik etmek üzere tasarlanmış araştırmaları kasten sabote ediyorlardı. 

Sağlık Bakanı Victoria Atkins, cinsiyet servislerinin iş birliği yapmamasını "utanç verici" olarak nitelendirdi. Bakan, gizlilik ve ideoloji kültürünün, kanıt ve güvenliğin önüne geçtiğini söyledi.

Ancak bu zehirli dogmayı yenmek için bir hükümet bakanının birkaç güzel sözünden daha fazlası gerekecek. Çünkü bu toplumsal cinsiyet ideolojisi sadece NHS'de değil, aynı zamanda poliste, okullarda, sosyal hizmetlerde, akademide, yargıda, yerel yönetimlerde ve siyasi partilerde de kök salmış durumda.

Cass raporu
Dr. Hilary Cass, İngiltere'nin yedi yetişkin cinsiyet servisinden altısının tamamen ideolojik nedenlerle verileri teslim etmeyi reddetmesi üzerine araştırmasının engellendiğini söyledi.

İnsanların biyolojik cinsiyetlerini tam anlamıyla değiştirebilecekleri gibi bilim karşıtı bir saçmalığı benimsemek, nezaket ve zamir saçmalıklarıyla başlayıp, erkek tecavüzcülerin mahkumiyet sonrası artık kendilerini kadın olarak 'tanımladıklarını' beyan etmeleri nedeniyle (İskoçya'da olduğu gibi) kadın hapishanelerine gönderilmeleri gibi mantıksal saçmalıklara yol açıyor.

Tavistock'ta olup bitenlerin üstünkörü bir incelemesi bile sağlık görevlilerini çok garip bir şeyler olduğu konusunda uyarmalıydı. On iki yıl önce GIDS'e çoğu erkek olmak üzere yaklaşık 250 başvuru vardı. 2021 yılına gelindiğinde bu sayı 5.000'i aştı ve bunların üçte ikisi cinsiyetle ilgili sıkıntıları olan genç kızlardı.

Bu kızların çoğu aynı zamanda depresyon, yeme bozuklukları, otizm ve DEHB'den muzdaripti ve bazıları fiziksel ve cinsel istismara uğramıştı. 

Bu çocuklar 'bütüncül' bir şekilde tedavi edilebilir, terapi alabilir ve çok çeşitli diğer zihinsel ve fiziksel sorunları göz önünde bulundurulabilirdi. Bunun yerine, 'olumlama modeli' adı altında cinsiyet değişimini teşvik eden bakım modeli, çocukların doğurganlıkları ve cinsel işlevleri için feci sonuçlar doğuran güçlü ilaçlara hızla başlatılmasını dikte etti.

Bazı genç kızlar, kendilerini gerçekten erkeğe dönüştürebilecekleri gibi imkansız bir hayalin peşinden gitmek için çifte mastektomi (sağlıklı göğüslerin alındığı transseksüel ameliyatı) ve diğer ameliyatları olmaya devam ettiler - ve işi onlara yardım etmek olan insanlar bir kenara çekilip onların 'cesaretlerini' alkışladılar.

Kafası karışık çocuklar kısırlaştırıldı, sakat bırakıldı ve hayatları mahvedildi; tüm bunlar bilime dayanmayan aşırı bir ideoloji uğruna yapıldı.