Kanada’da HIV pozitif bir transın bebeğini 'emzirdiğini' söylediği paylaşımı tepkiyle karşılandı

Kanada'da HIV pozitif olduğunu iddia eden ve trans olduğunu söyleyen bir erkek, sosyal medyada bebeğini 'emzirdiğini' ifade etmesinin ardından eleştiri yağmuruna tutuldu.
Kanada’da HIV pozitif bir transın bebeğini 'emzirdiğini' söylediği paylaşımı tepkiyle karşılandı


Erişim Tarihi: 26.02.2024
Kaynak: https://reduxx.info/
Yayınlanma Tarihi: 26.02.2024

Kanada'da yaşayan, HIV pozitif olduğunu iddia eden ve karşı cinsiyet hormonları kullanan bir trans (kadın olduğunu iddia eden bir erkek), sosyal medyada bebeğini "emzirdiğine" dair bir paylaşım yaparak tartışmalara neden oldu. Margaret (Margie) Fancypants adını kullanan 52 yaşındaki eski erkek hakları aktivisti Murray Pearson, bir emzirme kliniğinde küçük bir bebeği tutarken çekilmiş fotoğrafını paylaşmasının ardından eleştirilere maruz kaldı.

Pearson, Reddit’te yaptığı paylaşımda “trans kadın olmanın faydalarından biri, hamileyken sarhoş olmanın hiçbir sorun yaratmaması” dedi. "Neredeyse 9 aylık bir bebeğim var... Beslenme yoluyla bağ kurmak için sabırsızlanıyorum. Ve evet, [bebeğin] içtiği şeyleri olumsuz etkilemeden önce içmeyi bırakacağım!" dedi Pearson. "Bu benim yıllardır dilediğim bir dilekti … Mart ayında yağsız göğüs kaslarına sahipken şimdi tam B-kupalara sahip oldu" diye ekledi.

Pearson'ın sosyal medyada yaptığı açıklamalara göre, kendisini Aralık 2022'de transseksüel olarak tanımlamaya başladı ve ertesi yıl progesteron almaya başladı. Yaklaşık sekiz ay önce Pearson, bir arkadaşının doğum günü kutlaması için drag gösterisinde sahne almasının bir sonucu olarak "gerçek benliğini" bulduğunu iddia etti.

Pearson, bir ikinci el mağazasında kullanılmış kadın kıyafetlerini denedikten sonra kadın olduğuna inandığı anlattı. 

Trans
HIV pozitif bir trans olan Murray Pearson'ın "bebeğini emzirdiğini" ifade ettiği sosyal medya paylaşımı tepkilere yol açtı.

Rahatsız edici bir şekilde, Pearson HIV pozitif olduğunu açıkladı ve emzirme yoluyla ölümcül virüsün bulaşabileceğinin farkında olduğunu vurguladı. Altı ay önce Reddit gönderisinde, "HIV pozitifim, 18.5 yıldır sürekli kontrol altındayım" diyerek, viral baskılanmanın cinsel yolla bulaşmayı imkansız kıldığını ancak viral yük tespit edilebilir hale gelirse süt yoluyla bulaşmanın mümkün olduğunu belirtti. Bu nedenle, bu durumu yakından takip etmek amacıyla viral yükünü aylık olarak kontrol edeceğini ifade etti.

Pearson, çocuğun sağlığını daha da hiçe sayan şoke edici bir tavırla, yaptığı deneyin kendisini akademik araştırmalara katılmaya aday gösterip göstermeyeceği konusunda spekülasyonlarda bulundu. Bu süreçte, protokolün yaratıcısı olan Dr. Lenore Goldfarb'ın kliniğinin, bebeğin doğduğu hastanede bulunduğunu ve hatta bu deneyin tıp literatürüne girebileceğini söyledi. Pearson, çocuğunu emzirme konusundaki HIV durumunu tekrar tartışırken, vakasının bulaşıcı hastalıklar araştırmacısı ve McGill Üniversitesi'nde görev yapan Dr. Marina Klein tarafından belgelendiğini iddia etti.

Pearson ayrıca, kendilerini transseksüel olarak adlandıran erkekleri aynı cinse ilgi duyan kadınlar olarak etiketleyen bir terim olan "trans lezbiyenler" için bir Facebook grubunda da aktif olmuştur.