Kadın olduğunu iddia eden 50 yaşındaki adam üçüncü kez kadınlarla beraber yarıştı

Kanada'da kadın olduğunu iddia eden 50 yaşındaki bir erkeğin, bu yıl üçüncü kez kadınlar yüzme yarışmasına katılmasına ve genç kızlarla birlikte soyunma odalarını kullanmasına izin verildi.
Kadın olduğunu iddia eden 50 yaşındaki adam üçüncü kez kadınlarla beraber yarıştı

 

Erişim tarihi: 02.01.2024

Kaynak: lifesitenews.com

 

Kadın olduğunu iddia eden 50 yaşındaki bir erkeğin, bu yıl üçüncü kez kadınlar yüzme yarışmasına katılmasına ve genç kızlarla birlikte soyunma odalarını kullanmasına izin verildi.

17 Aralık 2023’te, uzmanlık alanı çocuklar ve gençler olan ve "Melody Wiseheart" adını kullanan York Üniversitesi profesörü transseksüel Nicholas Cepeda, Swim Ontario'nun Junior International yüzme yarışında kadınlar klasmanında yarıştı.

Rebel haber ajansı David Menzies, "İlginç bir şekilde Cepeda, Masters yarışında (genellikle 25 yaş ve üstü yüzücüleri kapsayan bir kategoridir) yarışmak üzere alana geldi" dedi. "Bu garipti: hepimiz bu cinsiyet değiştiren dolandırıcının 13 yaşında bir kız olduğuna inandırıldık ... ancak geçen Pazar Cepeda 50 yaşında bir kadın olduğunu söylemişti. 'Değişken cinsiyeti' daha önce de duymuştuk, ama 'değişken yaş'(!) Bu bizim için yeni bir şeydi."

Toronto Pan Am Spor Merkezi'nin ev sahipliği yaptığı etkinlikte 18 yaş ve altı kızlar için de yarışmalar düzenlendi. Ayrıca daha büyük yüzücüler için bir Masterlar bölümü de vardı. Cepeda daha önce genç kızlara karşı yarışmış olsa da, bu kez kadınlar klasmanında yüzmeye karar verdi.

Swim Ontario'nun etkinlikle ilgili bir tepki beklediği de açıkça anlaşılıyordu. Merkezin dört bir yanına "basın giremez" yazılı afişler asılıydı. 

"Bu prestijli bir uluslararası yüzme yarışıydı... Organizatörler neden medyada yer almak istememiş olabilirlerdi ki? Ve bu posterler geçen yılki yarışta yoktu. Peki, neler olmuş olabilirdi?"

Trans kadın
50 yaşındaki trans kadın 18 yaş altındaki kızların yüzme yarışmasına katıldı ve onlarla aynı soyunma odasını kullandı.

Rebel, Cepeda'yı kadınlara karşı yarışırken görüntülemeye çalışırken, güvenlik görevlileri koridorda video çekmesini engelledi, hatta polis çağırdı.

Cepeda ilk kez bir kadın yarışmasına katılmıyor ve soyunma odalarını genç kızlarla paylaşmıyor. Bu ayın başlarında Ontario'daki East Bayfield Toplum Merkezi'nde düzenlenen Trojan Cup yarışmasında 13 yaşından küçük kızlara karşı da yüzmüştü. Cepeda ayrıca etkinlikte genç kızlarla birlikte soyundu ve aynı ortamda duş aldı. Benzer şekilde Cepeda, Ekim ayında Richmond Hill Aquatic Centre Fall Classic'te 13-14 yaş arası çocuklarla yarıştı.

Cepeda'nın yaptıkları tabii ki gözden kaçmadı ve Fox News dahil olmak üzere Amerikan medyasına bile yansıdı. Kanada ana akım medyasının çoğunlukla sessiz kalması dikkat çekti.

Ebeveynlerin ve önde gelen haber kuruluşlarının tepkisine rağmen Swim Ontario, Cepeda'nın genç kızlarla yarışmasına izin vermekle kalmıyor, medyanın durumu haber yapmasını engelleyerek buna olanak sağlıyor.