WPATH'in cinsiyet değiştirme hizmetlerinin gerçek yüzü

Dünya Transgender Sağlığı Profesyonelleri Birliği'nin sızdırılan dosyaları, cinsiyet değiştirme hizmetlerinin çocukların hayatlarını mahveden ve vücutlarına kalıcı olarak zarar veren bilim dışı bir aldatmaca olduğunu gözler önüne seriyor.
WPATH'in cinsiyet değiştirme hizmetlerinin gerçek yüzü


Kaynak: dailywire.com
Erişim tarihi: 12.03.2024

Birleşik Devletler Temyiz Mahkemesi Altıncı Daire geçen yıl Tennessee'nin çocuklara yönelik kimyasal hadım yasağını onayladığında, Dünya Transgender Sağlığı Profesyonelleri Birliği'ni (WPATH) öne çıkardı. Bu kuruluş, büyük hastanelerin ve cinsiyet kliniklerinin sözde "trans sağlığı" konusunda en önemli otorite olarak gösterdikleri kuruluştur. Öyle ki mahkemede Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği (ACLU), WPATH'in profesyonel görüşlerinin Tennessee eyaletindeki seçmenlerin ezici çoğunluğunun iradesini tersine çevirecek kadar önemli olduğunu savundu.

Ancak Altıncı Daire ikna olmadı. Mahkeme görüşünde, WPATH'in kendi itirafıyla, çocuklara ergenlik engelleyiciler ve karşı cinsiyet hormon ilaçlarının uygulanmasından kaynaklanan "uzun vadeli fiziksel, psikolojik ve nörogelişimsel sonuçlar" hakkında "sınırlı veri" sunduğuna dikkat çekti. Kısmen WPATH'in veri ve belgelerinin tam olarak kapsamlı olmaması nedeniyle, mahkeme bu sözde "tedavilere" yönelik yasağın yürürlüğe girmesine izin verdi.

Altı ay sonra şimdi, WPATH'in elinde gerçekte hangi veri ve belgelerin olduğuna dair bir penceremiz var. Ve daha önce itiraf ettikleri gibi "sınırlı" değil.

Aksine, WPATH'deki bu dahili belgeler, sözde "cinsiyet onaylayıcı bakımın" [cinsiyet değiştirme hizmetlerinin] çocukların hayatlarını mahveden ve vücutlarına kalıcı olarak zarar veren bilim dışı bir aldatmaca olduğunun kapsamlı bir kanıtıdır. Ve en önemlisi bu belgeler WPATH'in bunu bildiğini kanıtlamaktadır.

Sızdırılan WPATH dosyaları Environmental Progress adlı bir düşünce kuruluşundan ve bağımsız gazeteci Michael Shellenberger'den elde edildi. Dosyalar arasında, WPATH'deki bir doktorun, adet kanamasını baskılayan ilaçların yanı sıra testosteron verilmesinin ardından karaciğerinde tümör gelişen 16 yaşındaki bir kızla ilgili bu iç yazışması da yer alıyor:

“[Hastanın] karaciğerinde iki kitle tespit edildi... Onkolog ve cerrah, muhtemel suçlunun hormonlar olduğunu belirtti.”

Bu rapora yanıt olarak WPATH'in tartışma forumundaki bir başka doktor, meslektaşlarından birinin yaklaşık on yıl boyunca testosteron aldıktan sonra karaciğer kanserine yakalandığını ve öldüğünü söyledi:

“Bildiğim kadarıyla hormon tedavisine bağlı olarak gelişmişti. O kadar ilerlemişti ki palyatif bakımı tercih etti ve birkaç ay sonra öldü.”

WPATH bu belgelerin hiçbir noktasında bu endişelerini kamuoyuna açıklamalarını önermiyor. Karşı cinsiyet hormonların ölümcül karaciğer kanserine yol açabileceği yönündeki tespitlerini de hemen medyaya taşımıyorlar. Bilinen kadarıyla kimseyi uyarmıyorlar.

Bunun yerine, 16 yaşındaki kızı, görünüşe göre neden oldukları karaciğer tümörleriyle sakatlama planına devam ediyorlar:

“Hastayı elimizden gelen her şekilde desteklemeye hazırız (örn. tıbbi açıdan stabil olduğunda üst ameliyat [memelerin alındığı transseksüel ameliyatı] yapmak, vb.)”

WPATH
Christine N. McGinn adlı cerrahın, 18 yaşın altındaki erkek hastalara bir düzineden fazla vajinoplasti uygulamakla övündüğü görülüyor.

“Korkunç” kelimesi bunu anlatmaya yetmez. Genç bir kızın karaciğerinde muhtemelen tümörlere neden oldukları sonucuna vardıktan sonra, görünüşe göre tek endişeleri göğüslerini ne kadar çabuk alabilecekleri. Üstelik, belgelerden WPATH'in bu prosedürleri genel olarak hastalar yetişkinliğe ulaşmadan önce aceleye getirmeye çalıştığı da anlaşılıyor.

Christine N. McGinn adlı bir cerrah, 18 yaşın altındaki erkek hastalara bir düzineden fazla vajinoplasti (yapay vajina yapma ameliyatı) uygulamakla övünüyor. Bu bağlamda vajinoplasti ameliyatı, bir çocuğun penisini, testislerini ve skrotumunu çıkarmak ve bunların yerine işlevsiz bir açık yara koymak anlamına geliyor. Cerrah: "ABD'de ameliyat için en uygun zamanın lise son sınıftan önceki yaz olduğunu düşünüyorum." diyor. Ayrıca bu topluluktaki diğer birçok cerrahın da kendisiyle aynı fikirde olduğunu iddia ediyor.

Bu durumu daha da korkunç kılan şey - sanki bu mümkünmüş gibi - WPATH'in çocukların bu uygulamaların hiçbirine bilgilendirilmiş rıza gösteremeyeceğini biliyor olmasıdır. Bunu dosyalarda da itiraf ediyorlar. Shellenberger, WPATH üyelerinin hastaların bu prosedürler hakkında ne kadar az şey anladıklarını tartıştıkları bir video kaydı elde etti. Söz konusu videonun bazı bölümleri geçen yıl kamuoyuna açıklanmıştı, ancak Shellenberger görüntülerin tamamını elde etti.

İşte bazı bölümler:

"Bu konu hakkında konuşmaya çalışıyoruz, ancak çocukların çoğu bu konuyu ciddi bir şekilde konuşabilecek beyin yapısına sahip değil."

Bu, WPATH üyelerinden gelen bunun gibi pek çok alıntıdan sadece biri. İşte bir tane daha:

“Bu tıbbi müdahalelerden bazılarının onları ne ölçüde etkilediğini anlamak gelişimsel aralıklarının dışında kalıyor... Anladıklarını söyleyecekler ama sonra öyle bir şey söyleyecekler ki, sakallarının çıkacağını gerçekten anlamadıklarını fark edeceksiniz.”

WPATH
Sızdırılan dosyalar, WPATH'in çocukların bu uygulamaların hiçbirine bilgilendirilmiş rıza veremeyeceğini bildiği gösteriyor.

Dosyaların başka bir yerinde, bir terapistin 15 yıl içinde sadece bir hastasını cinsiyet değiştirme ameliyatından geri çevirdiğine dair bir itiraf da var - ve bunun tek nedeni hastanın aktif psikozda olması ve görüşme sırasında halüsinasyon görmeye başlaması. Ayrıca 4 yaşındayken "cinsiyet değiştirmeye" başlayan erkek çocuklarla ilgili tartışmalar da var.

Tehlikenin boyutunu anlamak için WPATH dosyalarını kendiniz okumanız gerekir.

Şimdilik, bu bulguların hiçbirinin şaşırtıcı olmadığını vurgulamak önemli. İnanılmaz derecede rahatsız ediciler ancak burada WPATH hakkında üstünkörü bir araştırma yapmış olan birini şaşırtacak hiçbir şey yok. Herhangi bir hastane ya da tıp derneğinin WPATH'ın söylediği tek bir kelimeyi bile dinlemesinin hiçbir mazereti de yok - ve bu çok uzun zamandır böyle.

Reduxx haber sitesi, fantezilerini internette anonim olarak yayınlayan hadım fetişistleri de dahil olmak üzere WPATH ile bağlantılı çeşitli sapıkları ifşa eden kapsamlı bir çalışma yaptı. Bunlar WPATH'de ders vermiş ve konferanslarda konuşmuş akademisyenler ve görünüşe göre kendilerini hadım etme fikrinden cinsel olarak tahrik oluyorlar.

Çocuğunuzun bakımını böyle insanları teşvik eden bir kuruluşa emanet ettiğinizi düşünün. Kendilerini hadım etmek istiyorlar ve aynı şeyi çocuğunuza da yapmak istiyorlar. İnanılır gibi değil. Ancak gerçek şu ki, bu tür insanlar WPATH'e bağlı olmadan önce bile bu kuruluşun hiçbir güvenilirliği yoktu.

Büyük hastanelerin ve tıbbi kuruluşların "trans sağlık hizmetleri" standartları için altın standart olarak kabul ettiği WPATH en başından beri radikal bir örgüttü. Burada WPATH'in karanlık tarihinden söz etmek gerek. Bu kuruluşun ne olduğunun bilinmesi gerekiyor ve bunu bilmek için de nereden geldiğini bilmek gerekiyor. WPATH’in karanlık tarihini okumak için tıklayın.