Unilever ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Çok uluslu Unilever şirketi çeşitli sponsorluklar, bağışlar ve etkinliklerle LGBTQ+ topluluğuna aktif bir şekilde destek veren dev şirketlerden biridir.
03 Mayıs, 2024

İçeriği Paylaş

  • meselelgbt
  • twitter

Benzer Yazılar

Unilever ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Çok uluslu Unilever şirketi, LGBTQ+ topluluğunu destekleyen büyük şirketlerden biridir. Şirketin bu alandaki çabaları oldukça kapsamlıdır. 2020'de CEO Alan Jope, LGBTQ+ haklarını destekleyen küresel bir bildiri olan Amsterdam Deklarasyonu'nu imzalamıştır ve şirket, LGBTQ+ dahilinde eylem almak için lider küresel şirketlerden oluşan bir koalisyon olan Open for Business'e katılmıştır. Stonewall ile birlikte çalışmakta ve işyerinde LGBTQ+ kapsayıcılığı konusundaki ilerlemelerini değerlendirmek için politikalar yürütmektedir.

Unilever, Stonewall İş Yeri Eşitlik Endeksi'nde 2021'de "Gold Employer" (en iyi 100 şirket) ödülünü almış ve Perakende/Tüketici Ürünleri kategorisinde üçüncü olmuştur. Ayrıca, British LGBT Awards tarafından "En İyi 10 Kapsayıcı Şirket" olarak aday gösterilmiştir.

Şirketin küresel LGBTQ+ ağı proUd'un açık bir misyon beyanı vardır: "Toplumda ve Unilever'de LGBTQI+ topluluğu ve müttefikler için bir kapsayıcılık işareti olacağız, onların sesini yükselteceğiz ve gerçek, otantik kimliklerini Unilever'de sergileyebilmelerini sağlayacağız."

Unilever, Birleşik Krallık ve İrlanda'da, LGBTQ+ topluluğuna desteğini "Onur" kutlamalarında ve yıl boyunca etkinlikler ve faaliyetlerle sergilemektedir. Her yıl, İngiltere ve İrlanda'daki Onur etkinliklerine destekte bulunmakta ve Switchboard gibi LGBT aktivisti derneklerle ortaklık kurarak topluluğa sunduğu desteği artırmaktadır.

Unilever altında yer alan bazı markalar ise şu şekildedir:

·         OMO
·         Rinso
·         Yumoş
·         Domestos
·         Cif
·         Sunlight
·         Elidor
·         Dove
·         Toni&Guy
·         Signal
·         Clear
·         Rexona
·         Lux
·         Axe
·         Sana
·         Lipton
·         Knorr
·         Calve
·         Becel
·         Algida
·         Carte d’Or
·         Cornetto
·         Magnum
·         Max
·         UFS
·         Hellmann’s 
·         Vaseline

Kaynaklar
https://www.unilever.co.uk/sustainability/equity-diversity-inclusion-at-unilever-uki/lgbtqi/ (Erişim tarihi: 26.04.2024)
https://www.unilever.co.uk/news/press-releases/2023/celebrate-the-pride-in-you/ (Erişim tarihi: 26.04.2024)