Hellmann's ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Dünya çapında tanınan gıda markası Hellmann's, resmi Twitter hesabında LGBT temalı bir paylaşımla Onur Yürüyüşüne destek vermiş ancak eleştiriler sonucunda paylaşımı kaldırmıştır.
Hellmann's ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Hellmann's, dünya genelinde tanınan bir gıda markasıdır. Özellikle mayonez ürünleriyle bilinir. Markanın kökenleri, Alman asıllı Amerikalı girişimci Richard Hellmann'a dayanmaktadır. 1905 yılında New York'ta kendi mayonez tarifini geliştiren Hellmann, bu ürünü müşterileriyle buluşturmuştur. Hellmann's mayonezi, orijinal tarifine sadık kalınarak ve kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmeye devam etmektedir. Ayrıca Hellmann's, mayonez dışında salata sosları, ketçap ve diğer condiment ürünleri ile de bilinmektedir. Marka, dünya genelinde popülerlik kazanmış ve farklı mutfak kültürlerinde benimsenmiştir.

Unilever şirketi, Hellmann's markasını bünyesine katmıştır ve markayı dünya genelinde pazarlamaya devam etmektedir.

Ancak 2017 yılında marka, Twitter üzerinden LGBT temalı bir gönderi paylaşarak eleştiri konusu olmuştur. Markanın silinmiş olan tweet'leri, "Pride Parade (Onur Yürüyüşü)" için ürettiği, mayonez, mozzarella peyniri ve gökkuşağı şekerleri içeren 'Strangewich' tarifini tanıtmıştır. Tweet, gökkuşağının kahverengi bir arka plan üzerinde bir bulutun ardına uzandığı ve sandviçin bulut üzerinde belirdiği bir GIF içermiştir. LGBT topluluğuna destek ifade eden bu gönderi, çevrimiçi ortamda eleştiri toplamıştır.

LGBT
Hellmann's markasının sosyal medyada LGBT topluluğuna desteğini ifade etmek için yaptığı paylaşım.