Taşıyıcı annelik yoluyla bebek sahibi olan eşcinsel çift sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu

Eşcinsel evlilik yapmış Amerikalı siyasi yorumcu ve Fox News yazarı Guy Benson'ın taşıyıcı annelik yoluyla bebek sahibi olduklarını duyurması, taşıyıcı annelikten doğan çocuk hakları sorunlarını gündeme getirdi.
Taşıyıcı annelik yoluyla bebek sahibi olan eşcinsel çift sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu

 

Erişim tarihi: 25.12.2023

Kaynak: dailycitizen.focusonthefamily.com

 

Amerikalı siyasi yorumcu, Fox News yazarı ve "The Guy Benson Show"un sunucusu Guy Benson, taşıyıcı annelik yoluyla bir bebek sahibi olduğunu duyurdu. Benson, Adam Wise adında bir adamla "evli".

Instagram'da haberi duyuran bir paylaşımda Benson şunları söyledi: “Conrad artık burada olduğuna göre, aileme, özellikle de oğlumun varlığına yönelik saldırılara müsamaha göstermeyeceğim. Nokta. Artık hesaplarınızı silmemi ve engellemeleri bekleyin.”

Parade'e yaptığı açıklamada Benson, "Yeni ebeveynler olarak bu çok zor. Çok fazla ağlama, bez değiştirme ve onun programına uymayı içeriyor. Ama bunu yapmak bir ayrıcalık. Ve çok mutluyuz" dedi.

Benson ve Wise, eleştirilerin yanında bazı kesimlerden tebrik de aldı. Ancak tebrik edenlerin övgüyle söz ettikleri şey, ne yazık ki anne sevgisiyle büyümeyecek olan Conrad adlı bir çocuğun metalaştırılması anlamına geliyor. Conrad'ın annesi, bebeğin genetik materyalinin yarısına katkıda bulundu ve dokuz ay boyunca karnında onunla bağ kurdu. Ancak Corad bebek, bir tür “aile” türetmek isteyen iki yetişkin erkeğin arzularını tatmin etmek için - kasıtlı ve kalıcı olarak - annesinden alındı.

Amerikalı siyasi yorumcu ve Fox News yazarı Guy Benson (sağda) ve "eşi" Adam Wise (solda).

Benson tarafından Instagram'da engellenen çocuk hakları savunucusu Katy Faust, Benson'ın paylaşımına X üzerinden yanıt verdi: "Genetik annesini bir katalogdan satın aldığınızı ve bu bebeğin doğduğu anda tanıdığı tek kişiyle olan ilişkisini kasıtlı olarak koparmak için para ödediğinizi kabul etmek bir 'saldırıdır' ve muhtemelen taşıyıcı anneden doğan çocukların yaşadığı metalaşma duygularına neden olur."

Eşcinsel evlilik” konusundaki hararetli tartışmalar sırasında birçok aktivist, eşcinsel bir çiftin evlenme seçiminin başkalarını etkilemeyeceğini savundu. "Evlilik sadece özel bir meseledir" dediler. Ancak eşcinsel evlilik özel bir mesele değildir çünkü çocuklar üzerinde son derece olumsuz etkileri vardır. Sırf yetişkinlerin arzularını yerine getirmek için yeni doğmuş bir çocuğu anne ve babasından zorla ayırmak ahlaki açıdan asla doğru değildir.

Bu trajediyi meşrulaştıran herkes, çocukların en temel haklarından biri olan anne ve babaya sahip olma hakkını koruma konusunda sınıfta kalmaktadır.