Soyunma odasında küçük kızlara teşhircilik yapan 67 yaşındaki transseksüel, kendini çocuk gibi göstermek için fotoğrafları üzerinde oynadı

Havuz soyunma odasında kendini kızlara teşhir etmekle suçlanan ve trans kadın olduğunu iddia eden bir erkek, kendisini reşit olmayan bir çocuk gibi göstermek için fotoğraflarını düzenledi.
Soyunma odasında küçük kızlara teşhircilik yapan 67 yaşındaki transseksüel, kendini çocuk gibi göstermek için fotoğrafları üzerinde oynadı


Kaynak: reduxx.info
Erişim tarihi: 26.02.2024

Britanya Kolumbiyası'nın Vernon kentinde yaşayan ve “trans kadın” olduğunu iddia eden bir erkek, iki genç kızın yerel bir rekreasyon merkezinin kadın soyunma odasını kullanırken cinsel organını onların yanında teşhir ettiğini bildirmesinin ardından basında yer aldı. 67 yaşındaki trans Amanda Wilson, 27 Ocak'ta Vernon Aquatic Center'da 14 yaşındaki iki kız çocuğunun yanında çırılçıplak soyunmakla suçlandı.

Kızlar durumu hemen akrabalarına anlattı ve kızlardan birinin amcası havuz müdürünü arayarak şikâyette bulundu. "Yeğenim 50 yaşında bir adamın soyunma odasına girdiğini, kendisinin ve 14 yaşındaki arkadaşının önünde çırılçıplak soyunduğunu ve kadın mayosu giyip dışarı çıktığını gördü" diyen amca, olayda mağdur olan küçükleri korumak için adını sadece Kevin olarak açıkladı.

Yerel yayın organı Castanet'te yayınlanan bir haberde Kevin: "Havuz müdürü temelde çocukların hiçbir hakkı olmadığını ve transseksüel kişinin haklarının öncelikli olduğunu söyledi. Bu ebeveynlerin bilmesi gerektiğini düşündüğüm bir şey" dedi.

"Havuz müdürü bana, kişi 'kızlara sarkıntılık etmediği ya da aleni cinsel hareketlerde bulunmadığı sürece' yapabileceği bir şey olmadığını söyledi ama bu adam genç kızların önünde çıplaktı ve bu doğru değil" diye ekledi.

67 yaşındaki trans Amanda Wilson, 27 Ocak'ta Vernon Aquatic Center'da 14 yaşındaki iki kız çocuğunun yanında çırılçıplak soyunmakla suçlandı.

Boyu 1.80 ve kilosu 300 olan Wilson'a, hikayenin kendi tarafından görünen kısmını paylaşması için medyada bir platform oluşturuldu. Castanet'e bir mektup yazan ve aynı zamanda Kanada Silahlı Kuvvetleri gazisi olan Wilson, kızların erkek cinsel organına maruz kalmış olamayacağını çünkü kendisinin penis yerine "kadın cinsel organına" sahip olduğunu iddia etti. "13 yıl önce ameliyat oldum. Görünen o ki (beni gördüğünü söyleyen) 14 yaşındaki iki kız beni hiçbir zaman tamamen çıplak görmedi" diye yazan Wilson, kendisini eleştirenleri ise ayrımcılık yapmakla suçladı. Başka bir röportajda ise: "Bu durum kendimi ikinci sınıf bir kadın gibi hissetmeme neden oluyor. Trans olduğum gerçeği, yaptığım diğer tüm iyi şeylerin önüne geçiyor." dedi.

Reduxx haber sitesi ise Wilson'a ait bir Facebook hesabı keşfetti ve burada Wilson'ın kendi yüzü gibi görünen ancak çok daha genç bir kızın yüzüne benzeyecek şekilde düzenlenmiş rahatsız edici görüntüler paylaştığını tespit etti. Görünüşe göre geçtiğimiz Mayıs ayında Wilson, profil resmini sarışın genç bir kızın resmiyle güncelledikten sonra bazı arkadaşları bunu fark etmiş ve kendisine bu davranışının "ürkütücü" olduğunu söylemişti.

Wilson'ın Facebook yorumcularından biri: "Bu çok ürkütücü çünkü hiç de böyle görünmüyorsun. Çok daha yaşlısın," dedi. Bir diğeri ise: "Kesinlikle ürkütücü. Alınma dostum." diye yazdı. Wilson ise eleştirilere aldırmayarak şunları söyledi: "Bilgisayar yazılımıyla yapabilecekleriniz ne kadar ilginç, değil mi? Diğer insanlarla neler yapabildiğimi görmelisiniz." dedi. 

Soyunma odasında küçük kızlara teşhircilik yapan 67 yaşındaki transseksüel Amanda Wilson, kendini çocuk gibi göstermek için fotoğrafları üzerinde oynadı.

Wilson'ın Kasım 2022'de paylaştığı ve yine değiştirilmiş bir fotoğrafa gelen tepkiler de benzer şekilde eleştireldi. Bir kadın: "Size hiç benzemeyen bir fotoğrafı neden paylaşıyorsunuz?" diye sordu. Wilson ise: "Tanrı bir hata yapmasaydı ben böyle görünecektim." şeklinde yanıt verdi. Aynı yorumcunun: "Tanrı hata yapmadı." demesi üzerine Wilson: "Bu dünyada neden bu kadar çok insanın transseksüel olduğunu nasıl açıklıyorsunuz? Kiliseye göre sadece iki cinsiyet var. Ama benim beynim ve benliğim dişi. Burada bir şeyler yanlış gitti." dedi.

Ancak Wilson, çeşitli vesilelerle, çocuklukta babası tarafından cinsel istismara uğradığını da söyledi. 1 Ocak tarihli gönderide Wilson: "Bir çocuğun giyinik sırtına elinizle şaplak atmak başka şey, çıplak tenine deri bir kemer ya da bir tahta parçası kullanıp izler, morluklar ve kesikler bırakmak ise bambaşka bir şeydir. Çok sayıda çocuk, bir çocuğa acımasızca davranmanın normal olduğunu düşünen yetişkinlerin kurbanı oluyor." dedi. Aynı gün Wilson, çocukluğunda maruz kaldığı "tacizden hala acı çektiğini" belirtti. Ancak ilginçtir ki kendisi, Facebook'ta "dünya çapında gönderim yapan" özel bir kırbaç üreticisini de takip ediyor.

Wilson'ın kadın soyunma odasında çıplak kalmasıyla ilgili olay geniş çapta haber yapılmadı, ancak bazı eleştirilere yol açtı. Castanet sitesinin Kevin ile konuşmasının ardından Anne Gunion isimli bir kadın da yayın organına bir mektup yazarak, Kanada’da kişilerin iddia ettikleri cinsiyetin biyolojik cinsiyetten daha öncelikli olmasını sağlayan mevzuatı eleştirdi. Haziran 2017'de Kanada İnsan Hakları Yasasına eklenen, C-16 kodlu kanun tasarısı,cinsiyet kimliği” denilen kavramı yasa kapsamında korunan bir özellik olarak kabul etti. Cinsiyet kimliği ifadesi, insan cinsiyetini biyolojik gerçeklikten kopararak, cinsiyeti tercih edilebilen ve değiştirilebilen bir özellik gibi göstermeye çalışan toplumsal cinsiyet ideolojisinin ürettiği bir kavramdır.

Castanet sitesinde yorumları yayınlanan Gunion: "C-16 kodlu kanun tasarısı, daha önce kadınlar için güvenli olan bölgelere yırtıcıların girmesine izin verdi" diye yazdı. "Kadın olduğunu iddia eden bir erkeğin duyguları neden kadınların duygusal ve fiziksel güvenliğinden daha önemli oluyor? Transseksüel hakları neden öncelikli?"

"Kalbim, geçmişte cinsel istismara maruz kalan ve şimdi bir erkekle aynı soyunma odasını paylaşmanın duygusal zararına uğrayan kadınlarla beraber" diyen Gunion: "Karşı cins olduğunu iddia eden birinin duyguları neden bir çocuğun güvenliğinden daha önemli hale geliyor? Bu eşitlik değil. Kadınlar eşitlik için uzun ve zorlu bir mücadele verdi ve şimdi erkeklerin güvenli alanlarımıza girmesine izin vermek kadın hakları için geriye doğru atılmış bir adımdır."