Mars Inc. ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Dünyanın en büyük gıda şirketlerinden biri olan Mars Inc., çeşitli etkinlikler, kampanyalar ve bağışlar yoluyla LGBTQ+ topluluğuna aktif destek sağlayan markalar arasında yer almaktadır.
Mars Inc. ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Mars Inc., Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir çok uluslu gıda, şekerleme ve evcil hayvan bakım şirketidir. Şirket, 1911 yılında Franklin Clarence Mars tarafından kurulmuştur. Mars, dünyanın en büyük gıda şirketlerinden biri olarak bilinir ve birçok tanınmış markayı bünyesinde bulundurur.

Ancak Mars, LGBTQ+ topluluğunu desteklemek için çeşitli etkinlikler ve kampanyalar düzenleyerek Onur Ayı’nı kutlamaktadır. 

Marka, özellikle SKITTLES® ve Dreamies™ gibi alt markaları aracılığıyla LGBTQ+ topluluğuna destek vermektedir. Örneğin, orijinalinde gökkuşağı bulunan SKITTLES® paketleri, ABD'de "Onur ayında önemli olan sadece tek bir gökkuşağı var. Bu nedenle bizimkinden vazgeçtik" şeklinde bir açıklamayla gri renkte satışa sunulmuştur.

LGBT
LGBT topluluğuna destek vermek adına Onur Ayına özel olarak hazırlanmış SKITTLES® ambalajları.

Ayrıca, Dreamies™ paketleri İngiltere'de LGBT Vakfı'nın logosu ve ruh sağlığı destek hattı numarasıyla birlikte geçici olarak Pride gökkuşağı deseniyle donatılmıştır. Mars, LGBTQ+ sanatçılarına ve influencer'larına platform sağlayarak görünürlüklerini artırmaya ve Onur Ayı’nı kutlamaya davet etmiştir. 

Bunlara ek olarak Mars, LGBTQ+ topluluğuna destek amacıyla çeşitli bağışlar yapmıştır. Örneğin, SKITTLES® satışlarından elde edilen gelirlerden bir kısmını, LGBTQ+ topluluğuna hizmet veren Switchboard adlı kuruma bağışlanmıştır.

Mars Inc. altındaki bazı markalar şunlardır:

·         Mars
·         M&M's
·         Snickers
·         Skittles
·         Wrigley Company
·         Twix
·         M&M's
·         Whiskas (evcil hayvan maması markası)
·         Dreamies (evcil hayvan maması markası)
·         Acana (evcil hayvan maması markası)

Kaynak
https://www.mars.com/news-and-stories/articles/proud-to-celebrate-pride-today-and-every-day (Erişim tarihi: 26.04.2024)