Snickers ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Çikolata barlarıyla bilinen Snickers markası, sosyal medya hesaplarında paylaştığı sloganlar ve gökkuşağı renklerinde ürettiği ambalajlarıyla eşcinsel evliliklere ve LGBT topluluğuna desteğini sergilemiştir.
Snickers ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Snickers, Mars, Incorporated şirketi tarafından üretilen bir çikolata bar markasıdır. İlk kez 1930 yılında tanıtılan Snickers, Mars şirketinin en popüler ürünlerinden biridir. Şekerleme dünyasında özel bir konuma sahip olan Snickers, "Açken Sen Sen Değilsin (You're not you when you're hungry)" sloganıyla bilinir. Bu slogan, Snickers'ın enerji verici özelliğini vurgulayarak açlık durumunda insanların tipik davranışlarını hicveder.

Snickers, LGBT hareketini destekleyen markalardan biridir. Örneğin, 2015 yılında ABD'de eşcinsel evlilikleri desteklemek için sosyal medyada #LoveWins (Aşk Kazanır) sloganının yanında "Olduğun gibi kal" sloganını kullanmıştır. Ayrıca, 2017 yılında Snickers, Onur Ayı'nı desteklemek amacıyla o yılın Gay Star News haber sitesinin Onur kutlamaları için hazırladığı çantalarda gökkuşağı ambalajlı ücretsiz numuneler dağıtacağını duyurdu. Gay Star News'in İngiltere'nin dört bir yanındaki Pride festivallerinde dağıttığı Pride çantalarına sponsor oldu. Snickers ayrıca, web sitesinde yer alan yeni bir bölüm olan Gay Star Destek sayfasına sponsor olarak, insanları #BeWhoYouAre etiketiyle "kendileri olmaya" ve LGBT topluluğundan hikâyeler anlatmaya teşvik etti.

LGBT
Çikolata markası Snickers'ın eşcinsel evlilikleri desteklemek amacıyla gökkuğaşı temasıyla sosyal medyada yaptığı "Olduğun gibi kal" paylaşımı.

Kaynaklar

https://marketingtherainbow.info/case%20studies/cs-fmcg/snickers (Erişim Tarihi: 11.12.2023)