The Naughty Nine filmi çocukları cinselleştiriyor

Disney'in Noel'i konu alan yeni aile filmi The Naughty Nine, çocukları cinselleştiriyor ve kabul edilebilir davranışların sınırlarını bulanıklaştırıyor.
The Naughty Nine filmi çocukları cinselleştiriyor

 

Erişim tarihi: 15.12.2023

Kaynak: thefederalist.com

 

Disney'in ebeveyn rehberliği gerektiren yeni aile filminde bir erkek çocuk, başka bir erkeği eliyle işaret ederek 'ateşli' diyor.

Disney, Noel'i konu alan bir aile filmi olan "The Naughty Nine"da çocukları cinselleştiriyor ve LGBT ideolojisini öne çıkarıyor.

22 Kasım'da yayımlanan "The Naughty Nine"ın 11:55 dakikasında baş karakterin evi tasvir ediliyor: Dört kardeş Noel ağacının etrafında hediyeler açarken, bir çocuk diğerine "Babasına" gitmesini söylüyor. Babaları, kendisinden çok daha uzun boylu bir adamın yanında dururken gösteriliyor; adam kolunu babanın omzuna atıyor ve sonra da beraber yürüyorlar. Etrafta anne yok. İzleyicinin anlamaması ihtimaline karşı, daha sonra onlardan "Babalar" olarak bahsediliyor.

"İki babayı" normalmiş gibi göstermek bir yana, başka bir sahnede (19:05'te) Deric McCabe tarafından canlandırılan ve eşcinsel tavırlar sergileyen Jon Anthony karakteri kıyafet satarken görülüyor. Jon, bir ürün soran potansiyel bir alıcıya, daha uzun boylu bir başka erkeği işaret ederek, "Şuradaki ateşli çocuğa bunu 200 dolara satacağımı söyledim" diyor.

LGBT
Erkek karakterin başka bir erkeğe "ateşli" dediği sahne ile çocuklar cinselleştiriliyor ve LGBT ideolojisini aşılanıyor.

Bu sahneyle birlikte Disney, çocukları cinselleştiriyor ve kabul edilebilir davranışların sınırlarını bulanıklaştırıyor. Daha sonra Jon, erkek baş karakter Andy'ye "sevimli" olduğunu söylüyor. Bu belki "ateşli" kadar cinsel içerikli değil, ancak bu da Jon’un eşcinsel meyline işaret ediyor.

Jon'un karakterinin kaç yaşında olduğu belli değil, ancak Andy beşinci sınıf öğrencisi ve filmdeki birkaç çocuk ondan çok daha küçük görünüyor. Beşinci sınıf öğrencileri genellikle 10 ya da 11 yaşlarındadır. Belki Jon da beşinci sınıf öğrencisidir. Her iki durumda da, Jon beşinci sınıf öğrencisine ve filmi izleyen küçük çocuklara karşı cinsel içerikli bir dil kullanıyor. 

Jon'un karakterinin kendisinden yaşça büyük bir erkeğe "ateşli" diyerek asılmış olması gibi rahatsız edici bir durum daha var. Bir yetişkin, karakterlerin sadece boy ve erkeksiliklerine bakarak ikisinin yaşlarının farklı olduğunu düşünmeyebilir ama pek çok çocuk yaş farkı olduğunu düşünecektir. Dolayısıyla, genç bir izleyici, bir çocuğun daha olgun bir erkeğe karşı müstehcen bir dil kullandığını görebilir ve aynı şeyi yapmaya teşvik olabilir.