Sephora ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

LGBT'li çalışanlarına özel eğitim programları düzenleyen Fransız kozmetik markası Sephora, elde ettiği gelirin bir kısmını LGBT topluluğuna bağışlıyor.
Sephora ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Fransız kozmetik markası Sephora, LGBT topluluğuna destek veren firmalara arasında yer almaktadır. Firmanın kurumsal web sitesinde "Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık” başlığı altında “Tüm güzellikleri korkusuzca savunuyor ve çalışanlar, tüketiciler ve toplumlar için kapsayıcı ortamlar oluşturuyoruz.” ifadelerine yer verilmektedir.

Sephora, transseksüeller için mağaza içi ücretsiz güzellik sınıfları projesi oluşturmuştur. Şirket, cinsiyet değiştirmiş Sephora çalışanları ile Amerika’daki mağazalarında, transseksüel topluluğu için makyaj ve güzellik konulu eğitim programları düzenlemiştir.

Sephora, transseksüeller için eğitim programları düzenlemektedir.

Projelerinin yanı sıra Onur ayına özel koleksiyon üreten firma satışlardan elde ettiği gelirin bir kısmını LGBT kuruluşlarına bağışlamıştır.

Sephora, satışlarından elde ettiği gelirin bir kısmını LGBT kuruluşlarına bağışlamaktadır.

Şirket, resmi sosyal medya hesaplarında destek mesajları yayınlarken, hazırladığı reklam çalışmalarında da transseksüel ve eşcinsel çalışanlarını kullanmayı tercih etmektedir. 

Sephora, sosyal medya hesaplarında Onur ayını kutladığı paylaşımlar yapmıştır.

İnternet reklamlarında ise drag queen ve transseksüellerin dans ettiği, gey ve lezbiyen çiftlerin açıkça öpüştüğü görüntülere yer verilmektedir. [1]

Video Kaynak: 

[1] https://www.youtube.com/embed/HoZeiQRWfR4