Nestlé ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Dünya çapında tanınan Nestlé, resmi sayfasındaki bilgilere göre transseksüel çalışanlara cinsiyet değişimi sürecinde sınırsız finansal destek ve isim değişikliği sürecinde hukuki ve idari destek sunma gibi politikalara sahiptir.
Nestlé ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları


Nestlé, İsviçre merkezli köklü bir şirket olarak 1866 yılında Heinrich Nestle tarafından kurulmuştur. Dünya genelinde gıda ve içecek sektöründe faaliyet gösteren Nestlé, birçok uluslararası şirket arasında öne çıkan bir konumda bulunmaktadır. Süt ürünleri, kahve, tahıl ürünleri, şekerleme, bebek mamaları, su ve sağlıklı yaşam ürünleri gibi geniş bir ürün yelpazesiyle dikkat çeken Nestlé, tüketicilere çeşitli alanlarda hizmet vermektedir.

Nestlé'nin marka portföyü arasında Nescafé, Nestea, Nestle Pure Life, KitKat, Maggi, Nestle Fitness, Nesquik, Gerber, Nestle Crunch ve Nespresso gibi tanınmış markalar bulunmaktadır. Bu markalar, şirketin dünya genelindeki güçlü varlığını desteklemektedir.

Nestlé'nin LGBT hareketini destekleme çabaları dikkat çekici bir noktadır. Şirketin resmi sayfasında verilen bilgilere göre Nestlé, transseksüel çalışanlara cinsiyet değişimi sürecinde sınırsız finansal destek ve isim değişikliği sürecinde hukuki ve idari destek sunma gibi politikalara sahiptir. Ayrıca şirket, eşcinsel çiftlere ebeveyn desteği sunma politikası benimsemiştir. Nestlé, sosyal medyadan "onur" etkinliklerine katılan çalışanlarına da destek çıkmıştır.

LGBTQ+
Dünya çapında tanınan gıda markası Nestlé, LGBTQ+ topluluğunu destekleyen politikalar benimsemiştir.

Kaynaklar

https://www.nestle.com.tr/jobs/diversity-inclusion (Erişim Tarihi: 29.01.2024)