Nespresso ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Kahve makinesi ve kapsülleri ile bilinen Nespresso, LGBT destekçisi kuruluşlara düzenli olarak bağışta bulunmaktadır.
Nespresso ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları


Nespresso, dünya çapında ünlü bir kahve markası ve kahve makinesi üreticisidir. Şirket, ilk olarak 1976 yılında Eric Favre tarafından İsviçre'de kurulmuştur. Ticari başarıyı elde etmeden önce, Nespresso'nun ilk kahve makinesi ve kapsülü 1986 yılında piyasaya sürülmüştür. Nestlé, Nespresso'nun çoğunluk hissesini 1990 yılında satın alarak markayı büyütmüş ve dünya genelinde popüler hale getirmiştir. Nespresso, özellikle tek kullanımlık kahve kapsülleri ve bu kapsülleri kullanan kahve makineleri ile tanınmaktadır.

Nespresso, LGBT topluluğunu destekleyen markalar arasında yer almaktadır. "The Things We Hold" adlı platformunu başlatarak çalışanları, toplulukları ve sanatçıları bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. İlk aşamada, LGBT destekçisi Ali Forney Center (AFC) ile iş birliği yaparak LGBT gençlere destek olmayı hedeflemektedir. Sanatçı Justin Teodoro, özel tasarlanmış kahve fincanları ve tabaklarından oluşan bir koleksiyon hazırlamıştır ve her satılan ürün için Nespresso, AFC'ye 24 dolar bağışta bulunmaktadır. Ayrıca, sanatçı AFC'nin duvarlarına bir duvar resmi (mural) tasarlamıştır. İlk etapta 500,000 dolar bağışlanmıştır.

LGBT
Kahve makinesi ve kapsülleri ile bilinen Nespresso, özel olarak tasarladığı bir koleksiyonundan elde ettiği geliri LGBT destekçisi kuruluşlara bağışlamaktadır.

Kaynaklar

https://www.prnewswire.com/news-releases/nespresso-launches-the-things-we-hold-platform-bringing-together-employees-communities-and-artists-benefitting-local-organizations-and-elevating-brand-values-301502903.html