KitKat ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Dünya genelinde tanınan çikolata markası KitKat, onur ayına özel gökkuşağı temalı ambalajları ve LGBT temalı reklam filmleri ile LGBT topluluğuna desteğini göstermiştir.
KitKat ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları


KitKat, dünya genelinde tanınan bir çikolata markasıdır. İlk olarak 1935 yılında Rowntree's şirketi (şu anda Nestlé bünyesinde) tarafından İngiltere'de piyasaya sürülmüştür. KitKat, hafif kraker tabakaları arasında yer alan, çikolata kaplı bir atıştırmalık çubuktan oluşur. KitKat'in "Have a break, have a KitKat" sloganı (Türkçe'ye "KitKat, molana tat kat" şeklinde çevrilmiştir), markanın molalar sırasında tüketilmesine vurgu yaparak popülerliğini artırmıştır.

KitKat, Nestlé tarafından devralındıktan sonra LGBT hareketini destekleyen markalardan biri haline gelmiştir. Marka, LGBT destekleyici kuruluş Friends of Ruby ile işbirliği yaparak "onur kutlamaları" kapsamında LGBT temalı “KitKat Pride Çubuklarını” üretmiş ve elde edilen geliri bu kuruluşa bağışlamıştır.

LGBT
Kitkat, "onur kutlamaları" kapsamında LGBT temalı “KitKat Pride Çubuklarını” üretmiştir.

Ayrıca KitKat, 2021 yılında Brezilya'da yayınladığı "KitKat Prides Take No Break" adlı reklam filminde LGBT temalarına odaklanmıştır. Reklam içerisinde iki eşcinsel kadının öpüşme sahnesine yer verilmiştir.

LGBT
KitKat, 2021 yılında Brezilya'da LGBT temalı bir reklam filmi yayınlamıştır.

Kaynaklar

https://www.madewithnestle.ca/kit-kat/friends-of-ruby-partnership (Erişim Tarihi: 09.01.2024)
https://adnews.com.br/kitkat-celebra-orgulho-lgbt-em-pride-takes-no-break/ (Erişim Tarihi: 09.01.2024)