Amerika'da bir okulun yönetim kurulu başkanı kutsal kitap yerine LGBT kitaplarının üzerine yemin etti

Amerika'nın Virginia eyaletinde bir okul yönetim kurulu üyesinin yemin ettikten sonra elini kutsal kitap yerine sıkça eleştirilen cinsel içerikli LGBT kitaplarının üzerine koyması tepki topladı.
Amerika'da bir okulun yönetim kurulu başkanı kutsal kitap yerine LGBT kitaplarının üzerine yemin etti

 

Erişim tarihi: 02.01.2024

Kaynak: lifesitenews.com

 

ABD, Virginia'da bir okul yönetim kurulu üyesi, yemin ettikten sonra elini İncil'e değil, sıkça eleştirilen cinsel içerikli LGBT kitaplarının üzerine koyarak dikkat çekti.

Demokrat Karl Frisch, Çarşamba günü Fairfax County ilçesinde Virginia okul yönetim kurulu için düzenlenen yemin törenine LGBT içerikli, saldırgan ve son derece cinsel tasvirler içeren beş kitapla katıldı.

ABD merkezli haber ve yorum yayın organı Washington Examiner, Fairfax County'nin ilk açık eşcinsel okul yönetim kurulu üyesi olan Frisch'in şu anda yönetim kurulu başkan yardımcısı olduğunu ve 1 Ocak'ta başkan olacağını bildirdi.

Frisch'in gençleri hedef alan cinsel içerikli kitaplar üzerine yemin etmesi geçerli sayıldı. Ancak bu gösteri hem dindarlara kasıtlı bir hakaret hem de ebeveynlerin çocuklarına evde eğitim vermeyi düşünmeleri için iyi bir neden olarak yorumlandı.

Fairfax County Cumhuriyetçi Partisi sosyal medyada Frisch'in "Çarşamba gecesi inançlı insanlara hakaret ettiğini" yazdı.

Yeşil Bereli bir savaş gazisi olan Virginia Delegesi Nick Freitas, Frisch'in cinsel içerikli yayınları teşvik etmesine ebeveynlerin "neden kızdığını" anladığını, ancak "artık buna hala neden şaşırdıklarını" anlamadığını söyledi.

LGBT
Karl Frisch, Virginia okul yönetim kurulu için düzenlenen yemin töreninde LGBT kitaplarının üzerine yemin etti.

Fox News'ten Jesse Watters'a verdiği röportajda ebeveynlere seslenen Freitas, "Eğer yapabiliyorsanız çocuklarınızı okuldan alın çünkü bu adam %65 oyla kazandı; belli ki daha işi bitmedi" dedi. Frisch, görevde bulunduğu süre boyunca sol gündemde kalmaya özen gösterdi.

Fairfax County Devlet Okulları web sitesindeki biyografisinde Frisch’in "okul kütüphanelerini sansürden korumak ve tüm öğrencilerin güvenli ve ‘kapsayıcı’ okullara sahip olmasını sağlamak" ve "LGBT öğrencileri desteklemek" için çaba sarf ettiği belirtiliyor. LGBT savunucuları, cinsel içerikli kitapların çocuklardan uzak tutulmasına yönelik çabaları nefret dolu saldırılar, haksız sansür ve kitap yasakları olarak yaftalamaya çalışıyor.

Ebeveyn hakları aktivisti Nicki Neily, X'te Frisch'in gösterisini kınayan bir yazıda 'kitap yasağı' söyleminin ebeveynlere saldırmayı amaçlayan bir siyasi kampanyanın parçası olduğunu" savundu.

"Ailelerin çocuklarının okullarında yaşlarına uygun materyaller bulunmasını istemesi 'kitap yasaklamak' DEĞİL, sağduyudur" dedi.

Bu arada, Frisch'in LGBT yanlısı kitapları kullanarak yemin etme kararı da çok orijinal bir fikir sayılmaz. LifeSiteNews'in daha önce bildirdiğine göre, Pennsylvania'da yeni seçilen okul yönetim kurulu başkanı Karen Smith, aralarında cinsel içerikli bir LGBT kitabının da bulunduğu bir yığın kitap üzerine yemin ederek göreve başlamıştı.