Tory Burch ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Moda markası Tory Burch, LGBT topluluğunu desteklemenin yanı sıra çocuk ve gençlerin cinsiyet değişimini de teşvik ediyor.
Tory Burch ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Tory Burch, Amerikalı moda tasarımcısı Tory Burch tarafından kurulan ve adını kurucusundan alan bir lüks moda markasıdır.

Markanın, Tory Burch Foundation adında kâr amacı gütmeyen bir vakfı bulunmaktadır. Bu vakıf, 2009 yılında kurulmuş olup kadın girişimciliğini desteklemeyi amaçlamaktadır. Ancak, LGBT hareketine destek verdiği görülmektedir. 

Örneğin, 2022 yılında vakfın sponsorluğunda "Transgender Children in America" (Amerika'daki Trans Çocuklar) başlıklı bir söyleşi düzenlenmiş ve cinsiyetini değiştirmiş gençleri ve çocukları olumlayıcı ifadelere yer verilmiştir [1].

"Amerika'daki Trans Çocuklar" başlıklı söyleşiden bir kare

Vakfın resmi sayfasında yer alan "Resources for Supporting Trans Employees, Youth, and Other Community Members" (Trans Çalışanları, Gençleri ve Diğer Toplum Üyelerini Desteklemek İçin Ayrılmış Kaynaklar) başlıklı yazıda, transseksüel gençleri ve diğer LGBT topluluk üyelerini desteklemek için kaynak sağlama, trans-dostu işyerleri oluşturma ve sözde trans haklarını savunma konusunda yardımcı materyalleri içeren kaynaklar sunulmaktadır.

Tory Burch Foundation vakfının resmî sitesinde LGBT'lileri destekleme amacıyla yayınlanan materyaller

Kaynak 
[1] https://youtu.be/PVim3lWSr6w?feature=shared