Pfizer ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Önde gelen ilaç firmalarından biri olan Pfizer, Onur yürüyüşlerine sponsor olmasının yanı sıra LGBT kuruluşlarına bağış yaparak toğluluğa finansal desteğini sürdürüyor.
Pfizer ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Bir ilaç ve biyoteknoloji şirketi olan Pfizer, özellikle COVID-19 pandemisi sırasında Biontech ile iş birliği yaparak geliştirdiği koronavirüs aşısı ile dünya çapında tanınır hale gelmiştir. Sağlık sektöründe çalışmalar yapan şirket, LGBT hareketine gösterdiği destekle de ön plana çıkmaktadır. 

Resmi web sitesinde yer alan habere göre, Amerika’da LGBT karşıtı eyalet mevzuatına karşı çıkan Pfizer, ülkede LGBT hareketine yasal haklar tanıyan Eşitlik Yasası'nı (Equality Act) ise desteklediğini açıklamaktadır.[1]  Onur ayı etkinlikleri kapsamında LGBT üyesi çalışanları için bir dayanışma ve sosyalleşme ağı oluşturan şirket, bu ağ üzerinden Onur ayına özel çalışmalar organize etmektedir. Çalışmalar kapsamında sosyal medyada bu aya özel bir paylaşım takvimi oluşturma, kurumsal simgeleri gökkuşağı renkleriyle değiştirme ve şirketin genel merkez binasına LGBT bayrağı asma gibi kararların yanı sıra Amerikalı trans oyuncu ve LGBT aktivisti Laverne Cox ile bir program gerçekleştirilmiştir. 

LGBT
Pfizer, Onur yürüyüşlerine sponsor olmasının yanı sıra LGBT kuruluşlarına bağış yaparak toğluluğa finansal destek vermektedir.

Toronto ve Montreal’deki Onur yürüyüşü etkinliklerine sponsor olan Pfizer, her yıl düzenli olarak yürüyüşlere katılım sağlamakta ve bu anların yer aldığı görüntüleri resmi Youtube hesabından paylaşmaktadır. Sosyal medya hesaplarından destek mesajları vermeye devam eden şirket SAGE (LGBT’li yaşlılara destek veren bir kuruluş), Cascade AIDS Project, San Francisco AIDS Foundation ve OutRight Action International (dünya genelinde LGBT hakları savunuculuğu yapan bir kuruluş) gibi LGBT ideolojisine bağlı oluşumlara bağışta bulunduğunu duyurmuştur.

Kaynak

[1] https://www.pfizer.com/sites/default/files/investors/financial_reports/annual_reports/2019/our-bold-moves/unleash-the-power-of-our-people/embracing-diversity-and-equality-in-new-and-meaningful-ways/index.html