HP ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Teknoloji şirketi HP (Hewlett-Packard), Onur ayı etkinliklerine katılımı, sosyal medya paylaşımları ve LGBT aktivisti Stonewall ile işbirliği ile LGBT topluluğuna desteğini göstermektedir.
HP ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

HP (Hewlett-Packard), 1939 yılında Kaliforniya'da Bill Hewlett ve Dave Packard tarafından kurulan bir Amerikan teknoloji şirketidir. Şirket, geniş bir ürün yelpazesi sunarak bilgisayar donanımı, yazılım ve hizmetler alanında faaliyet gösterir. Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar, yazıcılar, tarayıcılar, iş istasyonları, sunucular, depolama cihazları ve ağ ürünleri, HP'nin ana ürün kategorilerini oluşturur.

LGBT temalı bir reklam kampanyasına sahip olmasa da, HP'nin sosyal medya hesapları ve internet sitesi incelendiğinde, LGBT hareketini desteklediği gözlemlenmektedir. Şirket, 7 Haziran 2006'da Stonewall tarafından düzenlenen "Diversity Champions" (Çeşitlilik Şampiyonları) programına katılarak, lezbiyen, gey, transseksüel ve biseksüel çalışanlar için “iyi çalışma koşullarını” ve “eşit muameleyi” teşvik etmeyi amaçlayan Stonewall ile iş birliği yapmaktadır. Stonewall, Britanya'daki iş yerlerinde LGBT aktivizmini destekleyen bir kuruluş olup, 2001 yılında kurulan "Diversity Champions" programını düzenlemektedir.

LGBT
HP teknoloji şirketi, Onur Ayı kapsamında gerçekteştirilen faaliyetlere katılarak LGBT topluluğuna desteğini göstermiştir.

HP, Onur Ayı kutlamaları kapsamında LGBT topluluğunu desteklemek amacıyla yürüttüğü faaliyetlere ve çalışanların bu konudaki katkılarına odaklanan bir yazı paylaşmıştır. Çalışanlar, kendi deneyimleri ve çabaları üzerinden bu harekete nasıl katkıda bulunduklarını anlatarak şirketin “çeşitlilik” ilkelerine nasıl sadık kaldıklarını paylaşmışlardır. 2023 Haziran ayında LinkedIn platformu üzerinden paylaşılan görsellerle desteklerini vurgulamışlardır.

LGBT
HP'nin resmi LinkedIn hesabında LGBT topluluğunu destekleyen paylaşımlar yapılmıştır.

Kaynaklar

https://explorehp.com/hp-people-talk-about-raising-their-voices-for-pride-month/

https://garage.hp.com/us/en/business/annette-friskopp-hp-lgbtq-pride.html