Google ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

LGBT topluluğuna desteğini her alanda sürdüren Google, eşcinsel evlilik temalı bir reklam filmi yayınlayarak Avustralya'da eşcinsel evliliğin yasal hale getirilmesini kutluyor.
Google ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Google, Amerikalı teknoloji şirketi Alphabet Inc.'in bir yan kuruluşudur ve dünya genelinde en çok bilinen ve en büyük arama motorlarından biridir. Google'ın ürün yelpazesi arasında Google Arama, Gmail, Google Haritalar, YouTube, Google Chrome, Google Docs, Google Drive, Android ve Google Ads gibi önemli hizmetler bulunmaktadır.

Google, LGBTQ+ topluluklarını desteklemektedir ve bu topluluklara yönelik kaynaklar sunar, etkinliklere sponsorluk yapar ve şirket içi politikalarında ayrıcalıklar tanır. Bunu Google’ın hazırladığı reklamlardan anlıyoruz.

Örneğin, 2019'da Avustralya'da eşcinsel evliliğin yasal hale gelmesini kutlayan bir reklam filmi çekti [1]. Ayrıca, Google My Business platformunda LGBTQ+ dostu işletmeleri tanıtan bir özellik sunarak bu topluluğa destek vermektedir.

Eşcinsel evlilik temalı reklam filminden kareler

2021 yılında, "Finding Pride in Singapore: Sam's Story" adlı reklamda Sam'in hikayesi anlatılarak kişinin hayattaki cinsiyetinin değişebileceği mesajı verildi [2].  

LGBT temalı reklam filminde lezbiyen kadının hikayesi işleniyor

Ayrıca, "Finding Pride in India: Yash's Story" adlı reklamda ise gey bir Hintli olan Yash'ın hikayesi anlatıldı.

Google'ın LGBT temalı reklam filminden bir kare

Kaynaklar

[1] https://youtu.be/YizAn04rUqA?feature=shared

[2] https://youtu.be/J1q5DcYdFQs?feature=shared

[3] https://youtu.be/GYESkb3mMfc?feature=shared