Yves Saint Laurent ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Kadın modasına erkek stilini dahil eden Yves Saint Laurent, LGBT topluluğunu desteklemek amacıyla Onur ayına özel koleksiyon ve kampanya çalışmaları yürütüyor.
Yves Saint Laurent ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Yves Saint Laurent, dünya çapında tanınan ve saygı gören bir moda markasıdır. İsmini kurucusu Yves Saint Laurent'ten alır. Laurent, açıkça eşcinsel olarak bilinmekteydi. Fransız moda dünyasında önemli bir figür olan Yves Saint Laurent, haute couture (özel tasarım) alanında büyük etkileri olmuştur.

Erkek giyimi kadın modasına dahil eden Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent, 1961 yılında kendi moda evini kurarak modaya yön veren isimlerden biri haline geldi. 20. yüzyılın önemli modacılarından biri olarak kabul edilen Saint Laurent, modern ve sofistike tasarımlarıyla tanınır. Kadın giyiminde "smokin takımı"nı popülerleştirmesi ve müşterilerine erkek kıyafetlerini kadınlar için uyarlayarak sunması öne çıkan özelliklerindendir.

Markanın "AŞK" sloganlı Onur ayı özel ürünü

Marka, özellikle “Onur Kutlamaları” dönemlerinde LGBT topluluğunu desteklemek adına özel tasarımlar ve kampanyalar sunmuştur. 2019 yılında, "LOVE" sloganı ve gökkuşağı renkleriyle tasarlanmış özel bir koleksiyon piyasaya sürerek LGBT topluluğuna olan desteğini göstermiştir.