Victorinox ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

İsviçre çakıları ile ün kazanan Victorinox, onur kutlamaları için gökkuşağı renkleriyle tasarladığı özel ürünü ile LGBT topluluğunu destekleyici bir girişimde bulunmuştur.
Victorinox ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Victorinox, 1884 yılında Karl Elsener tarafından kurulan ve İsviçre'nin Ibach kasabasında merkezi bulunan ünlü bir şirket ve markadır. Temel olarak çok amaçlı cebelitleri ve bıçaklarıyla tanınan Victorinox, özellikle "Swiss Army Knife" olarak bilinen İsviçre Çakısı ile ün kazanmıştır. Bu çok amaçlı alet, çeşitli bıçaklar, tırnak törpüsü, makas, şişe açacağı, tornavida ve diğer pratik araçları içermektedir.

Ancak, marka 2019 yılında LGBT temalı bir ürün tasarlayarak dikkat çekmiştir. Victorinox, #NYCPride'ı kutlamak amacıyla LGBT temalı özel bir ürüm tasarlayarak, New York City'deki mağazalarında satışa sunmuştur. X (eski adıyla Twitter) platformunda yapılan duyuruda, marka bu ürünü #loveislove (aşk aşktır) mesajıyla tanıtmıştır. Bu adım, markanın LGBT hareketini destekleme amacını vurgulayan bir girişim olarak değerlendirilmiştir.

LGBT
Victorinox, onur kutlamaları için gökkuşağı renkleriyle tasarladığı özel ürünü ile LGBT topluluğunu destekleyici bir girişimde bulunmuştur.