Victoria's Secret ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

İç giyim markası Victoria's Secret, LGBT'li mankenler ve aktivistlerle işbirlikleri yaparak hareketi destekliyor.
Victoria's Secret ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Victoria's Secret, Amerika merkezli bir iç giyim, kozmetik ve mayo markasıdır. Son dönemlerde, daha “çeşitli ve kapsayıcı” bir marka imajı oluşturma çabaları kapsamında transseksüel modeller ve LGBT topluluğundan isimlerle işbirlikleri gerçekleştirmiştir. Bu kapsamda, açıkça lezbiyen profesyonel futbolcu Megan Rapinoe ve LGBT aktivisti Valentina Sampaio ile işbirlikleri yapmıştır.

Victoria's Secret Instagram hesabında, lezbiyen futbolcu Megan Rapinoe ile yapılan işbirliğini ifade eden görsel paylaşımı
Victoria's Secret'in LGBT aktivisti Valentina Sampaio ile işbirliğini yansıtan Instagram gönderisi

Bunlara ek olarak, resmi sayfasında yer alan bilgiye göre, Victoria's Secret & Co., LGBT topluluğunu desteklemek amacıyla Stonewall ayaklanmasının yıldönümünü kutlamakta ve bu desteği sürekli olarak sağlamaktadır. Şirket, kurum içi kutlamalar ve faaliyetler düzenleyerek LGBT hareketini desteklemektedir. Aynı zamanda Victoria's Secret, LGBT’li öğrencilere burs sağlamak için “Point Foundation” ile iş birliği yapmaktadır. Victoria's Secret, anti-LGBT yasalara karşı çıkarak ve LGBT haklarını destekleyen kuruluşlarla iş birliği yaparak bu sözde değerleri güçlendirmeyi taahhüt etmektedir.

Victoria's Secret'in 2023 yılında LGBT hareketini desteklediğini ifade eden Instagram gönderisi