Under Armour ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Spor giyim ve aksesuar markası Under Armour, LGBT'lilerle işbirliği yaparak ve LGBT temalı özel koleksiyonlar üreterek harekete destek veriyor.
Under Armour ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Under Armour, Amerika Birleşik Devletleri merkezli sporculara yönelik performans giyim ürünleri, ayakkabılar ve aksesuarlar üreten bir spor giyim ve aksesuar markasıdır. Resmi web sitesinde LGBT topluluğunu desteklediğini duyurmuştur. Ayrıca, LGBT temasını işleyen özel koleksiyonlar da üretmiştir.

Under Armour resmi web sitesinde yer alan LGBT temalı ürün görseli

Resmî web sitesinde yer alan "Unified with Pride" (Onur ile Birleştik) başlıklı yazı, spor giyim ve aksesuar markası Under Armour'un LGBT çalışanlarını ve topluluğunu destekleme çabalarını yansıtmaktadır. Under Armour, "eşitlik" için mücadelede adım atmayı taahhüt ederken, aynı zamanda "Onur" yürüyüşlerini desteklemekte ve LGBT hakları savunucusu olan “Athlete Ally” gibi kuruluşlara mali ve stratejik destek sağlamaktadır.

2020 yılında Under Armour, Amerikan futbol organizasyonu olan Super Bowl için "Sen Başarılarından Daha Fazlasın. Başarısızlıklarından daha fazlasısınız. İş sensin." mottosuyla reklam filmi yayınlamıştır. Reklam filminde, Dünya Kupası'nı kazandıktan sonra kız arkadaşıyla öpüşen ABD kadın milli futbol takımının bir üyesi olan Kelley O'Hara yer almıştır. 2021 yılında da, yine lezbiyen sporcu Kelley O'Hara ile çektikleri bir reklam filmi yayınlanmıştır.

Under Armour'un reklam filminde yer alan lezbiyen Kelley O'Hara

Sosyal medya hesabında Under Armour, LGBT temalı koleksiyondan parçalarla "tüm sporcular, istisna yok" ifadesiyle desteğini belirtmiştir.

Under Armour'un LGBT hareketini desteklediğini gösteren Instagram gönderisi