UGG ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Kışlık ayakkabılarıyla ünlü UGG, LGBT topluluğunu alenen destekliyor ve Onur Ayı'nda topluluk için bağışlarda bulunuyor.
UGG ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

UGG, kışlık ayakkabılarıyla ünlü bir marka olarak 1978 yılında Avustralyalı girişimci Brian Smith tarafından kuruldu. Dünya genelinde büyük bir takipçi kitlesi edinen UGG, LGBT topluluğuna verdiği destekle de tanınıyor.

LGBT destekçisi UGG, Pacific Pride Foundation ile işbirliği yaparak, LGBTQ+ gençlerine yönelik bir etkinlik olan PROUD Prom'u düzenledi. UGG bu kampanya kapsamında LGBT temalarını içeren özel bir koleksiyon tasarladı. PROUD Prom kampanyası, LGBT temalarıyla tasarlanmış ayakkabılar, aksesuarlar ve giysiler içeren sınırlı sayıda üretilmiş bir koleksiyon içeriyor.

UGG'ın LGBT temalı Pride ürünlerinden bazıları

UGG, LGBTQ+ topluluğuna ciddi bağışlar da yapıyor. UGG.com'dan satın alınan Disco Stripe adlı her ayakkabı çifti için, LGBT aktivizmi yürüten GLAAD kuruluşuna 25$ bağış yapacaklarını açıkladı.

UGG'ın internet sitesinde satılan LGBT temalı Pride ürünleri

Ayrıca 2023 yılında, Onur Ayı kutlamaları çerçevesinde LGBT aktivisti It Gets Better Project'e 125.000 dolar bağışta bulunacağını ifade etti. It Gets Better Project, LGBTQ+ gençlerine yönelik çalışmalar yapan bir kuruluştur ve bu bağış, genç LGBT üyelerine sözde destek sağlamak için kullanılacaktır.

UGG ayrıca, yurtdışında LGBT üyelerinin yer aldığı reklam filmler ve videolar yayınlayarak LGBT temsiliyetini ve propagandasını artırmaya devam etmektedir.

UGG'ın LGBT temalı reklam filmlerinden bir kare