The First Shop of Coffee Prince adlı Güney Kore dizisinde eşcinsellik temasına yer veriliyor

2007 yapımı Güney Kore dizisi, erkek ana karakterin bir kahve dükkanında çalışabilmek için erkek rolüne giren bir kadına karşı eşcinsel meylini ele alıyor.
The First Shop of Coffee Prince adlı Güney Kore dizisinde eşcinsellik temasına yer veriliyor

 

The First Shop of Coffee Prince” dizisi, ailesinin isteğiyle kahve dükkanı işleten Han Kyul isimli adam ile dükkanda çalışmak için cinsiyetinin erkek olduğunu söyleyen Eun Chan isimli kadın arasında gelişen aşk hikayesini ele alıyor. Dizi, eski bir yapım olmasına rağmen eşcinsellik temasına yer veriyor. Ana karakterlerden Eun Chan’ın aslında hem görünüş hem yaşayış olarak maskülen yönünün ağır bastığını görmekteyiz. Kahve dükkanında çalışabilmek için kadın olduğunu gizliyor. Göğüs bağlayıcı kullanarak fiziksel görünümünü erkeklere benzetmeye çalıştığını görüyoruz.

Erkek rolüne giren ve göğüs bağlayacı kullanan ana karakter Eun Chan

Dükkanı işleten Han Kyul ise ailesinin zoruyla evlendirilmemek için erkek olduğunu düşündüğü bu kızdan onunla “gey sevgili rolü” yapmasını istiyor. Buraya kadar sıradan bir dizideki yalan ve entrikaları izliyoruz gibi düşünebilirsiniz ancak erkek karakter zamanla çalışanına gerçekten aşık olmaya başlıyor. Dolayısıyla karşımıza erkek çalışanına eşcinsel meyil gösteren bir adam çıkıyor. İkilinin yakınlaştığı ve öpüştüğü sahnelere de sıklıkla yer veriliyor. Dizinin bu yönüyle LGBT teması içerdiğini söylemek mümkün.

Erkek sandığı çalışanına eşcinsel meyil gösteren  Han Kyul ve Eun Chan