Superga ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Ayakkabı markası Superga, LGBT etkinliği Pride In London ile resmi bir ortaklık kurmuş ve LGBT temalı ayakkabı koleksiyonu çıkarmıştır.
Superga ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları


Superga, 1911 yılında İtalyan tasarımcı Walter Martiny tarafından kurulan bir ayakkabı markasıdır. Genellikle spor ve günlük kullanım için tasarlanan ayakkabılarıyla bilinen Superga'nın en tanınmış modeli, kauçuk tabanlı ve nefes alabilir kanvas üst kısmıyla dikkat çeken "Superga 2750 Classic" adlı ayakkabıdır.

2021 yılında Superga, Londra merkezli LGBT etkinliği Pride In London ile resmi bir ortaklık kurarak gökkuşağı renkli kanvas ayakkabı koleksiyonu olan Superga Fantasia Pride'ı piyasaya sürmüştür. Resmi açıklamaya göre, bu koleksiyondan elde edilen 1her çift ayakkabının satışından %10'u Pride in London'a bağışlanacaktır. Superga, bu işbirliğinin LGBT topluluğunu destekleme taahhüdüyle birlikte uzun vadeli bir ortaklığın başlangıcını temsil ettiğini belirtmiştir.

LGBT
2021 yılında Superga, LGBT etkinliği Pride In London ile resmi bir ortaklık kurarak gökkuşağı renkli kanvas ayakkabı koleksiyonu çıkarmıştır.

Kaynaklar

https://www.superga.co.uk/blog/superga-partners-with-pride-in-london-for-2021 (Erişim Tarihi: 09.01.2024)