Swatch ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Saat üreticisi Swatch, Onur ayını kutlamak üzere ürettiği özel koleksiyonlarıyla LGBT topluluklarına destek veriyor.
Swatch ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

İsviçre merkezli saat üreticisi Swatch, LGBT topluluğunu destekleyen firmalar arasında yer almaktadır. Bu tutumunu ürünlerine yansıtan firma, ürettiği özel koleksiyonlarla LGBT görünürlüğüne destek sunmaktadır. Onur ayına özel üretilen koleksiyonlar tüm ülkelerde satışa çıkarılmıştır.

Firma "Pride” koleksiyonu kapsamında gökkuşağı renkleriyle tasarlanan saatleri piyasaya sürmüştür. Söz konusu koleksiyonun tüm ürünleri ülkemizde de bulunmaktadır. Kadranı gökkuşağı renkleriyle tasarlanan üründe rakamlar yerine “LGBT” topluluğunun baş harfleri yer almaktadır. 

Swatch'un Onur ayına özel olarak ürettiği LGBT temalı saat

Firmanın “Aşk Aşktır” sloganıyla yayınlanan bir diğer koleksiyonunda her biri gökkuşağı renklerinden biriyle üretilmiş altı adet saat bulunmaktadır. Bu koleksiyon da Swatch Türkiye mağazalarında yer almaktadır. 

Swatch'un "Aşk Aşktır" sloganıyla yayınladığı reklam kampanyası

Söz konusu koleksiyon ülkemizde olduğu gibi dünyanın pek çok bölgesinde piyasaya sürülmüş ancak Malezya’da hükümet tarafından LGBT propagandası yaptığı gerekçesiyle yasaklanmıştır. Hükümetin aldığı karar neticesinde tüm ürünler piyasadan toplatılmıştır. Ancak Swatch, alınan karara karşı çıkarak stoklarını güncelleyeceğini ve ülkede satışa devam edeceğini açıklamıştır. Markanın LGBT topluluğuna desteğini her şart ve koşulda devam ettirdiğini söylemek mümkün.

Swatch'un LGBT özel "onur" temalı koleksiyonuna ait saatler